Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Gürkan: Kendileri bilir - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Gürkan: Kendileri bilir 11.10.2019 - 10:40:40
Edirne Belediyesi, 2019-2020 sezonu öncesi Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) bünyesinde çalışmalarına devam eden toplam 49 spor kulübüne 153 bin 500 TL yardımda bulundu. Toplantıda amatör spor kulüpleri temsilcilerine maddi yardımları dağıtan Gürkan, basın mensuplarının da EDOSK Yönetim Kurulu’nun maddi yardımı kent için planlanan projelerde kullanılması için kabul etmediğini hatırlatması üzerine cevap verdi. Gürkan; EDOSK’un maddi yardımı kabul etmemesine “Kendileri bilir” dedi.Gürkan: Kendileri bilir

Edirne Belediyesi, 2019-2020 sezonu öncesi Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) bünyesinde çalışmalarına devam eden toplam 49 spor kulübüne 153 bin 500 TL yardımda bulundu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne ASKF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Emre Alp, Edirne ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri ve spor kulüplerinin temsilcilerinin katıldığı törende Gürkan, Edirne ASKF tarafından oluşturulan komisyonun miktarını belirlediği maddi yardımları, kulüp temsilcilerine takdim etti.

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Mustafa Emre Alp, Edirne Belediyesi’nin Edirne ASKF bünyesinde çalışmalarına devam eden spor kulüplerine maddi ve manevi destek veren tek kurum olduğunu söylerken; “Maalesef başka kuruluşlardan yardım göremiyoruz. Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Alp’in konuşmasının ardından toplantıda bir konuşma da Belediye Başkanı Recep Gürkan yaptı. Gürkan, konuşmasında, Edirne Belediyesi’nin Edirne ASKF’ye 6 yıldır destek vermeye devam ettiğini açıklarken; “2014 yılında sizlerle yaptığımız toplantıda sorunları, istekleri, talepleri ve beklentileri konuşmuştuk. En çok dile gelen sıkıntı, sezon başında lisans, transfer, hazırlık ücretleri kapsamında ciddi bir sıkıntı yaşandığı ve bu konuya çözüm bulamadığınızı söylemiştiniz. Özellikle şehir içi ve il içi deplasmanlarda ulaşım sıkıntıları olduğunu ve ciddi bir külfet oluşturduğunu söylemiştiniz. 6 yıldır bu sorunları desteklemeye çalıştık ve bugüne kadar geldik” dedi.

“Çalışmaları komisyon yapıyor”

Gürkan, maddi desteklerin yılda 2 kez dağıtıldığını söylerken; “3-4 yıl önce bunu inisiyatifimizden çıkararak sizlerin kurmuş olduğu bir komisyon marifetiyle kriter tablosu oluşturduk. Kulübün sporcu, çıkardığı takım, müsabaka ve etkinlik sayıları belirlendi. Çünkü spor çok geniş bir alandır. Salon sporları, takım sporları, bireysel sporlar var. Sporun içinden gelen komisyonun yaptığı değerlendirme kriterlerine uygun, tamamen komisyonun yaptığı çalışma ile ortaya çıkan rakamları yaşama geçirmeye çalıştık. Bugün de 153 bin civarında bir rakam dağıtacağız. Bu rakam, baktığınızda küçük bir rakam gibi gelebilir ama emin olun bu ekonomik şartlarda bizim için de büyük bir rakamdır” sözlerine yer verdi.

“Kıyık’taki tesisler bitmek üzere”

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden önce düzenlenen Kıyık semtinde Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri’nin temel atma töreninde amatör spor kulüpleri için verdiği sözleri hatırlatan Gürkan; “Son seçimlerden önce Kıyık’ta Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri’nin temelini atarken bir söz vermiştim. Tesislerin bitmesinin ardından Yıldırım Yeniimaret tarafında, bir tane Karaağaç tarafında, bir tane Kirişhane tarafında, bir tane de Şükrüpaşa tarafında tesis yapacağımızı söylemiştik. Kıyık’taki tesisler bitmek üzere, çok az bir çalışması kaldı. Yakında açılışını yapacağız” dedi.

“4 tesis daha yapacağız”

Edirne Belediyesi Tuncaspor Tesisleri’nin tamamlanmasının ardından Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki tesislerin yapımına başlanacağını açıklayan Gürkan; “Çünkü en çok ihtiyaç orada var. Onun da hazırlıklarını yapıyoruz. Yılbaşından önce ihalesini yapacağız ve önümüzdeki bahar sezonuna yetiştirmiş olacağız. Şükrüpaşa’da nüfus 42 bine ulaştı. Potansiyel, öğrenci ve sporcu sayısı çok fazla. Daha sonra diğer mahallelerimize devam edeceğiz. Önümüzde 4 buçuk yıl var. 4 buçuk yılda 4 tane tesis daha yaptığımızda, Edirne’nin bu anlamdaki altyapı sorunu da temelden çözülmüş olacak” ifadelerine yer verdi.

Gürkan, konuşmasında amatör sporun zor bir iş olduğunun altını çizerken; “Edirne’de ASKF bünyesinde birlik ve beraberlik sağlandı. Bundan da çok memnun olduğumu ifade etmek isterim. ASKF yönetimi, büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyorlar. Hepiniz hem zamanınızı, hem de cebinizden paranızı harcayarak bu işleri yapıyorsunuz. Hiçbiriniz profesyonel değilsiniz, burada bir çay içmek gibi bir beklentisi ya da geliri yok. Bunun sadece gençler, bu ülkenin çocukları için yapıyorsunuz. Bu da çok saygıdeğer bir davranıştır. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Gürkan, konuşmasının ardından ilk maddi destek faturasını Tuncaspor Kulübü’ne teslim etti. Törende 49 adet amatör spor kulübüne toplam 153 bin 500 TL dağıtıldı. Törenin ardından Gürkan, Edirne Belediyesi tarafından her yıl amatör spor kulüplerine destek amacıyla verilen maddi yardımı Edirne Doğa Sporları Kulübü’nün (EDOSK), Edirne için kullanılması amacıyla kabul etmediğini hatırlatması üzerine basın mensuplarına cevap verdi. Gürkan, EDOSK’un maddi desteği kabul etmediği açıklamasına; “Kendileri bilir” diyerek cevap verdi.

EDOSK reddetmişti

EDOSK Yönetim Kurulu, sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaparak Edirne Belediyesi’nin her yıl amatör spor kulüplerine maddi yardımın kent için planlanan projelerde kullanılmasını istemiş; “Edirne’de farklı branşlarda faaliyet gösteren kulüpler için miktar gözetmeksizin büyük önem taşıdığına inandığımız bu maddi yardım, gönüllülük esasının mutlak anlamda gözetildiği spor kulüplerimizin belli başlı giderleri için fayda sağlamaktadır. Yapılacak yardımın miktarını bilmemekle birlikte, 13 yıldır Edirne’de yaşayan binlerce insanı doğa ile buluşturan organizasyonlara imza atan derneğimize ödenmesi planlanan maddi yardımın Edirne’nin acilen çözüme kavuşturulması gereken ihtiyaçlar için değerlendirilmesi, Edirne’mizin daha yaşanılabilir bir kent olması adına yapılması planlanan projelerde kullanılması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer vermişti.

“Şehrimiz daha yaşanabilir kılınmalı”

Açıklamada, Edirne’nin nitelikli bisiklet yolları, yürüyüş yolları ve yeşil alanlarıyla anılması gerektiği vurgulanırken; “EDOSK Yönetim Kurulu olarak yapılacak maddi yardımın Edirne için kullanılması adına kabul etmediğimizi kamuoyuyla paylaşma gerekliliği duyduk. Edirne Belediyesi’ne ve üyesi olduğumuz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na bu duyarlı davranışı için bir kez daha teşekkür eder, şehrimizin daha yaşanılabilir kılınması adına EDOSK olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirtiriz” sözlerine yer verilmişti.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 648 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 1 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
DEVA’nın il başkanı Kerem Arda DEVA’nın il başkanı Kerem Arda 9.7.2020
AFAD Pardus'a geçti AFAD Pardus'a geçti 8.7.2020
Susuzluk böbrek taşı riskini artırıyor Susuzluk böbrek taşı riskini artırıyor 8.7.2020
Online doçentlik sınavı Online doçentlik sınavı 8.7.2020
65 yaş üstü mağdur edildi 65 yaş üstü mağdur edildi 8.7.2020
POLİSİ GÖREN MASKEYİ TAKTI POLİSİ GÖREN MASKEYİ TAKTI 8.7.2020
Tarım kredi borçları yeniden yapılandırılsın Tarım kredi borçları yeniden yapılandırılsın 7.7.2020
Hayvancılık için doğru politikalar uygulanmalı Hayvancılık için doğru politikalar uygulanmalı 7.7.2020
Kapıkule’de SANAL KUYRUK dönemi Kapıkule’de SANAL KUYRUK dönemi 7.7.2020
Korona’dan öldü denen esnaf iş başı yaptı Korona’dan öldü denen esnaf iş başı yaptı 7.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 13


Ankete 321 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Uzman
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
İki Norveçli çocuğun vefası
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Maske gerekli midir?
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
DEVA’nın il başkanı Kerem Arda
DEVA’nın il başkanı Kerem Arda
Edirne’de bir dönem AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı gör..
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.