Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Teknolojiye köprü - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Teknolojiye köprü 8.10.2019 - 09:37:33
Trakya Üniversitesi bünyesinde “Teknolojiye köprü” sloganıyla kurulan Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Tıp Fakültesi’nin arka kısmında bulunan binada hizmete girdi. Açılışta konuşan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Üniversite ve sanayi iş birliği, lisans ve patent hizmetleri alanında şirket ve girişimcilere danışmanlık hizmeti verecek” dedi.Teknolojiye köprü

Trakya Üniversitesi (TÜ) Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Balkan Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılış törenine Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversitede görevli idareciler ve bazı iş adamları katıldı. Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Semiha Öztuna merkezin bölgeye ve Türkiye'ye önemli katkıları olacağını söyledi.

Öztuna, “Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim Hizmetleri; Öğrencilerin, akademisyenlerin ve sanayicilerin Üniversite Sanayi İşbirliği algısını ve farkındalığını arttırmak amacıyla sektör odaklı eğitim, seminer ve etkinlikler gerçekleşecek. Destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler; Proje Destek Ofisi aracılığıyla fon kaynaklan hakkında bilgilendirmeler yapılması, proje yazım ve yürütme desteği verilecek.  Üniversite sanayi işbirliği hizmetleri; Üniversite Sanayi İşbirliği Ofisi aracılığıyla akademik danışmanlık, üniversite test ve laboratuar imkanları kullanımı ve ortak projeler geliştirilecek. Fikri Sınai Haklarının Yönetimi ve lisanslama hizmetleri; Patent Ofisi aracılığıyla patent ve faydalı modelleriniz için danışmanlık hizmeti verilecek. Şirketleşme ve girişimcilik hizmetlerinde; Girişimcilik Ofisi aracılığıyla şirketleşme ve kurumsallaşma desteği vermektedir. Özetle Merkez; Fon kaynaklarından yararlanmak amacıyla proje yazımı, yürütülmesi, üniversite-sanayi işbirliği, Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama Hizmetleri alanında danışmanlık etmek üzere kurulmuştur” diye konuştu.

Balkanlar’a da hizmet verecek

TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, programda yaptığı konuşmada, merkezin üretilen bilginin topluma yayılması ve ticari ürüne dönüştürülmesi için önemli hizmetler vereceğini söyledi.

Merkezin sanayici ve girişimcilerin teknolojik çalışmalarını üst seviyelere taşıyacağını vurgulayan Tabakoğlu, şunları kaydetti: “Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezinin sadece Edirne ve bölgeye değil tüm Türkiye ve Balkanlar'a hizmet verecek. Teknoloji gelişimi ve yenilikler anlamında bu merkezimiz önemli yer tutuyor. 'Proje yapacağım, Ar-Ge çalışmasında bulunacağım.' diyen herkese danışmanlık hizmeti verebilecek önemli bir merkez burası. Sadece üniversite değil sanayiciler, KOBİ'ler ve girişimciler buradan faydalanabilecek. Bu merkez sadece Edirne ve bölgemize değil tüm Türkiye ve Balkanlar'a hizmet vererek, sanayici, yatırımcı ve girişimcilerle üniversitemizi birleştirecek. Burası önemli bir kapı açacak ve büyük işlerin olmasında katkı sağlayacak.”

Açılışın ardından Merkez Müdürü Öztuna, katılımcılara merkezi gezdirerek bilgi verdi. Kaynak: Ercan BİTTİ 109 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 1 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Boccede hedef şampiyonluk Boccede hedef şampiyonluk 14.10.2019
Yalpalamanın bedelini ödüyoruz Yalpalamanın bedelini ödüyoruz 14.10.2019
Fatih’in torunları Edirne’de birinci Fatih’in torunları Edirne’de birinci 14.10.2019
Yılın Enlerine plaket Yılın Enlerine plaket 14.10.2019
Trump’a Şükrü Paşalı cevap Trump’a Şükrü Paşalı cevap 14.10.2019
Aydın’dan harekata tam destek Aydın’dan harekata tam destek 14.10.2019
Son Gulyabani’den imza günü Son Gulyabani’den imza günü 14.10.2019
Çizgilerin ustasına veda Çizgilerin ustasına veda 14.10.2019
Barış Pınarı’na veteran selamı Barış Pınarı’na veteran selamı 14.10.2019
Gürkan: Kendileri bilir Gürkan: Kendileri bilir 11.10.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 56
Web Siteleri 84
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 259 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bravo EDOSK! Sıra kimde?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Öğrenmenin Zevkini Yaşamak: 2
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.