Edirne 4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Teknolojiye köprü - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Teknolojiye köprü 8.10.2019 - 09:37:33
Trakya Üniversitesi bünyesinde “Teknolojiye köprü” sloganıyla kurulan Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Tıp Fakültesi’nin arka kısmında bulunan binada hizmete girdi. Açılışta konuşan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Üniversite ve sanayi iş birliği, lisans ve patent hizmetleri alanında şirket ve girişimcilere danışmanlık hizmeti verecek” dedi.Teknolojiye köprü

Trakya Üniversitesi (TÜ) Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Balkan Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen törenle açıldı. Açılış törenine Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, üniversitede görevli idareciler ve bazı iş adamları katıldı. Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Semiha Öztuna merkezin bölgeye ve Türkiye'ye önemli katkıları olacağını söyledi.

Öztuna, “Farkındalık, tanıtım, bilgilendirme ve eğitim Hizmetleri; Öğrencilerin, akademisyenlerin ve sanayicilerin Üniversite Sanayi İşbirliği algısını ve farkındalığını arttırmak amacıyla sektör odaklı eğitim, seminer ve etkinlikler gerçekleşecek. Destek programlarından yararlanmaya yönelik hizmetler; Proje Destek Ofisi aracılığıyla fon kaynaklan hakkında bilgilendirmeler yapılması, proje yazım ve yürütme desteği verilecek.  Üniversite sanayi işbirliği hizmetleri; Üniversite Sanayi İşbirliği Ofisi aracılığıyla akademik danışmanlık, üniversite test ve laboratuar imkanları kullanımı ve ortak projeler geliştirilecek. Fikri Sınai Haklarının Yönetimi ve lisanslama hizmetleri; Patent Ofisi aracılığıyla patent ve faydalı modelleriniz için danışmanlık hizmeti verilecek. Şirketleşme ve girişimcilik hizmetlerinde; Girişimcilik Ofisi aracılığıyla şirketleşme ve kurumsallaşma desteği vermektedir. Özetle Merkez; Fon kaynaklarından yararlanmak amacıyla proje yazımı, yürütülmesi, üniversite-sanayi işbirliği, Fikri Sınai Hakların Yönetimi ve Lisanslama Hizmetleri alanında danışmanlık etmek üzere kurulmuştur” diye konuştu.

Balkanlar’a da hizmet verecek

TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, programda yaptığı konuşmada, merkezin üretilen bilginin topluma yayılması ve ticari ürüne dönüştürülmesi için önemli hizmetler vereceğini söyledi.

Merkezin sanayici ve girişimcilerin teknolojik çalışmalarını üst seviyelere taşıyacağını vurgulayan Tabakoğlu, şunları kaydetti: “Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezinin sadece Edirne ve bölgeye değil tüm Türkiye ve Balkanlar'a hizmet verecek. Teknoloji gelişimi ve yenilikler anlamında bu merkezimiz önemli yer tutuyor. 'Proje yapacağım, Ar-Ge çalışmasında bulunacağım.' diyen herkese danışmanlık hizmeti verebilecek önemli bir merkez burası. Sadece üniversite değil sanayiciler, KOBİ'ler ve girişimciler buradan faydalanabilecek. Bu merkez sadece Edirne ve bölgemize değil tüm Türkiye ve Balkanlar'a hizmet vererek, sanayici, yatırımcı ve girişimcilerle üniversitemizi birleştirecek. Burası önemli bir kapı açacak ve büyük işlerin olmasında katkı sağlayacak.”

Açılışın ardından Merkez Müdürü Öztuna, katılımcılara merkezi gezdirerek bilgi verdi. Kaynak: Ercan BİTTİ 355 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 1 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Amatör spora mali destek Amatör spora mali destek 21.2.2020
Akşener’e Edirne Kırmızısı şal Akşener’e Edirne Kırmızısı şal 21.2.2020
Ergene’de yüzsünler Ergene’de yüzsünler 21.2.2020
Giyik: İddialar asılsız Giyik: İddialar asılsız 21.2.2020
İşte o rapor! İşte o rapor! 21.2.2020
Osmanlı eseri kavşağa hapsoldu Osmanlı eseri kavşağa hapsoldu 20.2.2020
Edirne’ye Anne Dostu Hastane Edirne’ye Anne Dostu Hastane 20.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.