Edirne 2°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Adı bu sokakta yaşayacak - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Adı bu sokakta yaşayacak 4.10.2019 - 10:37:28
Yakalandığı amansız rahatsızlık sonucunda 3 Ocak 2019 tarihinde hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Cumhur Deniz Uysal’ın ismi Belediye Meclisi Kararı ile yaşadığı sokağa verildi. Sokağın isim tabelasının açılışında Anne Aynur Uysal gözyaşlarına hakim olamadı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ben Cumhur Deniz Uysal’ın ölmediğini, ölmeyeceğine inanıyorum. Çünkü arkadaşları, dostları, ailesi var” dedi.Adı bu sokakta yaşayacak

 Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Cumhur Deniz Uysal, yakalandığı rahatsızlık sonucunda hayatını kaybetmiş; genç doktor adayının bu zamansız vedası büyük üzüntü yaratmıştı. Genç doktor adayının isminin sokağa verilmesi ile ilgili dilekçe Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nda görüşülerek, Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu’na havale edilmişti.  Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu’nun Cumhur Deniz Uysal’ın yaşadığı sokağa verilmesi önerisi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda kabul edilmişti.

                Bunun üzerine Cumhur Deniz Uysal’ın isim tabelası; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da katılımıyla yaşadığı sokak olan Jandarma Karşısı; İnce Kız Öğrenci Yurdu Yanı 44. Sokak’a düzenlenen törenle açıldı. Törene Cumhur Deniz Uysal’ın acılı ailesi Aynur ve Alpaslan Uysal, Babaannesi 92 yaşındaki Habibe Uysal,  yakınları ve sınıf arkadaşları katıldı.

                Törende ilk olarak Cumhur Deniz Uysal’ın arkadaşı Emre Can Türkoğlu söz aldı.  Türkoğlu, “3 Ocak’ta sonsuzluğa uğradığımız Cumhur Deniz Uysal’ın geri de kalmış bir sürü hayali vardı. Ancak amansız bir hastalık tüm bunları gerçekleştirmesine engel oldu. Ama bu bizim bir şeyler yapmayacağımız anlamına gelmiyordu. Biz de bu yüzden sosyal medyada bir kampanya başlattık ve çok iyi tepkiler ve geri dönüşler aldık” diye konuştu.

Edirne Belediyesi’nde yeni yapılan bir parka ve sokağa Cumhur Deniz Uysal’ın isminin verilmesini talep etiklerini belirten Türkoğlu, bu taleplerinin kabul edildiğini söyledi. Cumhur Deniz Uysal’ın acılı annesi Aynur Uysal da söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi. Göz yaşlarına hakim olamayan Anne Aynur Uysal, “Bugün 3 Ekim. Oğlumu kaybedeli 9 ay oldu. Bana hep, ağlarken gözlüklerini çıkartma, derdi. O yüzden gözlüklerimi çıkartmayacağım. Öncelikle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a, belediyede çalışan bütün herkese çok teşekkür ederim. Oğlumun arkadaşları hem hastalık sürecinde hem de oğlumu sonsuzluğa uğurladıktan sonra da bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Hepinize sonsuz teşekkürler ayaklarınıza sağlık” diye konuştu.

                Cumhur Deniz Uysal’ın anne ve babasını yaklaşık 30 yıldır tanıdığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da “Elbette hepimiz yakınlarımız, sevdiklerimiz değer verdiklerimiz yanımızdan hiç ayrılmasın istiyoruz.  Ama yaşamında kendi gerçekliği var. Ölüm kaçınılmaz. Her ölüm erken bir ölüm. Ama Cumhur Deniz’in ki gerçekten çok erkendi. Ben Mart ayında annemi kaybettim. 92 yaşındaydı. O da çok zordu. İnsanın annesi…Ama Cumhur Deniz’in ki gerçekten dayanılmaz bir ölüm. Kuşkusuz sevgili dostlarım Aynur ve Alpaslan çok acı çektiler ama metanetli davrandılar. Bunda en büyük katkıyı, en büyük desteği de Cumhur Deniz’in arkadaşlarından gördüklerini yakından biliyorum. Gençlerin samimiyeti, verdikleri destek, dayanışma her türlü takdirin üzerinde. Bir gün hepimiz bu dünyadan göçeceğiz. Hepimize bu mutlak bir son. Bir yazar diyor ki, bir insan dünyada onu anan son kişi öldüğünde ölür. Ben Cumhur Deniz Uysal’ın ölmediğini, ölmeyeceğine inanıyorum. Çünkü arkadaşları, dostları, ailesi var. Bizim arkadaşlarının ve ailesinin yanında yaptıklarımız denizde bir damla bile değil. kumsalda tane bile değil. Cumhur Deniz’i ismini yaşatarak anacağız.  Cumhur Deniz’i ismini bu beraber açacağımız bu sokak ismiyle ve 29 Ekim’de Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in,  Cumhuriyet Bayramı’nda yeni açacağımız çocuk parkıyla, çocuklarımıza, evlatlarımıza bir örnek, bir rol model olması bağlamında tanıtarak yaşatacağız ismini. Işıklar yoldaşı olsun” dedi.

                Anne Aynur Uymaz, daha sonra Başkan Gürkan’a plaket takdim ederek “Başkanım çok uğraştı, emek verdi. Başkanımız bizi hep hatırlasın istedik. Oğlumuzu hiç unutmayacak. Biz biliyoruz. Başkanımız çok emek verdi. Edirne Belediyesi’nde ki herkes ve herkes çok emek verdi. Bunda aile yakınlarımız, dostlarımız ve Cumhur’un arkadaşları büyük rol oynadı” ifadelerine yer verdi.  

                Daha sonra Cumhur Deniz Uysal’ın isim tabelası gözyaşları ve alkışlar eşliğinde açıldı. Kaynak: Haber Merkezi 560 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Amatör spora mali destek Amatör spora mali destek 21.2.2020
Akşener’e Edirne Kırmızısı şal Akşener’e Edirne Kırmızısı şal 21.2.2020
Ergene’de yüzsünler Ergene’de yüzsünler 21.2.2020
Giyik: İddialar asılsız Giyik: İddialar asılsız 21.2.2020
İşte o rapor! İşte o rapor! 21.2.2020
Osmanlı eseri kavşağa hapsoldu Osmanlı eseri kavşağa hapsoldu 20.2.2020
Edirne’ye Anne Dostu Hastane Edirne’ye Anne Dostu Hastane 20.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.