Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Örnek bağışa teşekkür - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Örnek bağışa teşekkür 3.10.2019 - 11:01:56
Trakya Üniversitesi’nin 2019-2020 akademik yılı başarı ve yükseltme törenine Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktoru Prof. Dr. Hakan Tuna’nın örnek bağışı damga vurdu. Tuna’nın sağlık problemlerinin ortaya çıkması ve kemoterapi tedavisiyle birlikte tüm özel muayene gelirlerini Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan ‘Bir Öğrenci de Sen Okut’ kampanyasına bağışladığı açıklandı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tuna’ya teşekkür belgesi takdim ederken; Tuna da kampanya bağışı sayesinde 3 ayda yaklaşık 50 öğrenciye katkı sağlandığını açıkladı.Örnek bağışa teşekkür

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktoru, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü, Engelsiz Üniversite Koordinatörü ve Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Eğitim-Rehabilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hakan Tuna, örnek bir çalışmaya imza attı. Prof. Dr. Tuna, özel muayene ücretlerini, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından başlatılan ‘Bir Öğrenci de Sen Okut’ kampanyasına bağışladığını açıkladı.

Trakya Üniversitesi, 2019-2020 akademik yılı başarı ve yükseltme töreninde Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edilen Prof. Dr. Tuna, kampanyaya bağış süreci ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, rektör yardımcıları, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldılar. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan törende, Trakya Üniversitesi tanıtım video gösterimi gerçekleştirildi.

Balkan Senfoni Orkestrası’nın mini konseriyle devam eden törenin açılış konuşmasını Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu gerçekleştirdi. Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi’nin 12 fakülte ve 46 bin öğrenci ile bölgenin en köklü eğitim kurumlarından biri olduğunu belirtirken; hedefinin ise yüksek lisans ve doktoraların arttırılması olduğunu söyledi. Trakya Üniversitesi’nin YÖK tarafından değerlendirilecek üniversite kapsamına alındığını açıklayan Tabakoğlu, pek çok bölümün akreditasyona sahip olduğunu ve akreditasyon sayısının arttırılması amacıyla çalışmalara devam edildiğini söyledi.

Bin 890 öğrenci sanayide yetişecek

Trakya Üniversitesi’nde gerçekleştirilen kalite ve strateji çalışmalarında 112 adet risk tespit ettiklerini açıklayan Tabakoğlu; risklerin tedavisi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Trakya Üniversitesi’nin kamu, sanayi ve üniversite ortaklığının ise Türkiye’de üçüncülük ödülü aldığını açıklarken; 3+1 eğitim sistemi sayesinde 900 öğrencinin sanayi alanında çalışma şansı yakaladığını söyledi. 2019-2020 yılında bin 890 öğrencinin daha sanayide çalışma imkânı bulacağını açıklayan Tabakoğlu, sanayi ile üniversitenin buluşmaya devam edeceğini söyledi.

2023 hedefi 10 bin uluslararası öğrenci

Trakya Üniversitesi’nin Balkanlar’da da çalışmalara devam ettiğini açıklayan Tabakoğlu; çalışmalar sonucunda Balkan ülkelerinden Trakya Üniversitesi’ne kayıt yaptıran öğrenci sayısının 3 bin 40’a çıktığını, uluslararası öğrenci sayısının ise 4 bin 400’e yükseldiğini söyledi. Trakya Üniversitesi’nin 2023 hedefinin ise 10 bin uluslararası öğrenci olduğuna dikkat çeken Tabakoğlu, Türkiye’de Balkan ülkelerinden en çok kayıt alan üniversite olarak kırılmaz bir rekora doğru gidildiğini söyledi. Tabakoğlu, yetişmiş insan gücünün önemini de vurgularken; üniversitelerin hocalarıyla var olduğunu ifade etti.

Özel muayene gelirlerini bağışladı

Tabakoğlu, konuşmasının ardından akredite olan bölümlerin yöneticilerine ve Trakya Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren bilimsel başarı elde eden dergi editörlerine teşekkür belgelerini takdim etti. Törende ‘Bir Öğrenci de Sen Okut’ kampanyasına verdiği desteklerden dolayı Prof. Dr. Hakan Tuna’ya da teşekkür belgesi takdim edildi. Tabakoğlu, Prof. Dr. Tuna’ya teşekkür ederken; Tuna’nın özel muayene gelirlerini kampanyaya bağışladığını açıkladı.

“Sağlık problemlerimin ardından kararı aldım”

Törenin ardından basın mensuplarına ‘Bir Öğrenci de Sen Okut’ kampanyasına bağışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Tuna; “50 bin öğrenci sayısına ulaşan üniversitede elbette ihtiyaçlar var. Şu anda BESYO Müdürlüğü’nü yapıyorum. Birçok yabancı uyruklu öğrencinin ihtiyaçları var. Ben de geçen sene yaşadığım sağlık problemlerinden sonra kampanyaya bağış yapma kararı aldım. Şu anda kemoterapi aldığım bir süreç var. Bu kararımdan sonra bana muayene olmak isteyen hastalar, kampanyanın vakıf numarasına bir öğrencinin bir aylık bedeli olan 300 TL’yi hasta muayene ücreti olarak yatırıyorlar. 3 aylık bir zamanda 50’ye yakın öğrenciye yardımcı olduk. Böylece kampanyaya katkı oldu. Hastalar da, ben de bundan mutlular. Bu kampanyaya destek olmak benim için çok önemli. Kampanyaya desteğim devam edecek” dedi.

Ecem Taşın da katıldı

Törende ayrıca 2019 Avrupa Güreş Şampiyonası’ndaki takım üçüncülüğü başarısını kazandıran Doç. Dr. İsa Sağıroğlu ile güreş, taekwondo ve judo branşlarında Türkiye ve Avrupa’da çeşitli dereceler almayı başarmış BESYO öğrencilerine plaketleri takdim edildi. Törende Avrupa Paralimpik Judo Şampiyonası’nda 3’üncülük kazanmayı başaran Ecem Taşın da yer aldı. Törenin sonunda profesör, doçent ve doktorluğa yükselen öğretim üyelerine de belgeleri takdim edildi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 222 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Boccede hedef şampiyonluk Boccede hedef şampiyonluk 14.10.2019
Yalpalamanın bedelini ödüyoruz Yalpalamanın bedelini ödüyoruz 14.10.2019
Fatih’in torunları Edirne’de birinci Fatih’in torunları Edirne’de birinci 14.10.2019
Yılın Enlerine plaket Yılın Enlerine plaket 14.10.2019
Trump’a Şükrü Paşalı cevap Trump’a Şükrü Paşalı cevap 14.10.2019
Aydın’dan harekata tam destek Aydın’dan harekata tam destek 14.10.2019
Son Gulyabani’den imza günü Son Gulyabani’den imza günü 14.10.2019
Çizgilerin ustasına veda Çizgilerin ustasına veda 14.10.2019
Barış Pınarı’na veteran selamı Barış Pınarı’na veteran selamı 14.10.2019
Gürkan: Kendileri bilir Gürkan: Kendileri bilir 11.10.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 56
Web Siteleri 84
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 259 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bravo EDOSK! Sıra kimde?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Öğrenmenin Zevkini Yaşamak: 2
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.