Edirne 5°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Vali’nin aracı sünnet arabası oldu - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Vali’nin aracı sünnet arabası oldu 30.9.2019 - 10:34:37
Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Çocuk Evleri Sitesi’nde sünnet olan kimsesiz iki çocuk için organize edilen düğüne makam aracını tahsis etti. Edirne sokaklarını klakson sesleri arasında turlayan Mercedes marka aracın önü zaman zaman çocuklar tarafından kesilerek bahşiş talep edildi. İki çocuk Vali Canalp’in makam aracının yanı sıra süslenen bir faytonla da Edirne sokaklarında gezdi.Vali’nin aracı sünnet arabası oldu

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, bünyesinde bulunan Melahat Hulusi Datenin Çocuk Sitesi’nde kalan Nurullah (11) ve Kahraman (7 aylık) adlı kimsesiz iki çocuk için mevlit, alay, kına ve düğün organize etti. Bu organizasyona Edirne Valisi Ekrem Canalp, makam araçlarından birisini tahsis etti. Çocuk Sitesi bahçesinde organize edilen etkinlikte Melahat Hulusi Datenin Çocuk Evleri Sitesi Müdür Yardımcısı Sermin Dağ Tarlacı çocukların “Müdüre annesi”, Müdür Salih Sinan Kaplan ise çocukların “Müdür babası” görevini üstlendi. Etkinlikte ata bindirilerek Çocuk Sitesi’nin bahçesine getirilen çocuklar için önce mevlit okutuldu. Pilav-ayran dağıtımı gerçekleşen etkinlikte, geleneklere uygun olarak uzun bir konvoyla alay gerçekleştirildi. Edirne Valisi Ekrem Canalp’in tahsis ettiği makam aracına bindirilen çocuklar Edirne sokaklarında klakson sesleriyle tur attı. Mercedes marka aracı gören bazı çocuklar ise alayın önünü keserek bahşiş talep etti. Edirne Tren Gar meydanına gelen uzun alay konvoyu, burada durarak davul-zurna eşliğinde 9/8’lik Trakya havalarıyla çocuklarla birlikte göbek atıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürlüğü’nde görevli hemen hemen herkesin katıldığı düğün konvoyu, daha sonra tekrar Çocuk Sitesi’ne döndü. Valinin makam şoförünün kullandığı araçtan inen çocukların sitedeki arkadaşları sevgi gösterileriyle karşıladı. Daha sonra kına merasimi gerçekleştirildi.

“Gelenekleri yaşasınlar istiyoruz”

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, çocukların gelenek ve göreneklerimizi yaşamasını istediklerini belirterek, “Koruma altındaki çocukları sadece bakım hizmetleriyle değil sosyal, kültürel ve manevi değerlerimizde yetiştirmek için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Sadece eğitim, spor, müzik dışında örf, adet, gelenek göreneklerimizi de çocuklarımızın yaşamasını istiyoruz. Erkekliğe ilk adımı atan iki çocuğumuzun sünnet merasimini yaptık. Bunu da manevi ve kültürel değerlerimize uygun olarak gerçekleştirdik. Atıyla, faytonuyla, düğünüyle, mevlidiyle ve kına merasimi ile çocuklarımızın bunu yaşamasını istiyoruz. Bu etkinlikte her türlü imkanı sağlayan Valimiz Ekrem Canalp’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Düğüne geniş katılım

Sünnet etkinliğine; Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Aile, Çalıma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Beyazıt, İl Defterdarı Aydın Yaman, İŞKUR Müdürü Şengül Çildam, SYDV Müdürü Öyküm Okuklu, Tut Elimi Edirne Derneği başkanı Av. Şule Yörük başta olmak birçok kamu kurum ve kuruluş müdürü, İl genelindeki sivil toplum örgütü başkanları, Huzurevinde kalmakta olan yaşlılar, gaziler, sünnet olan çocukların arkadaşları ile Edirne Aile, Çalıma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görevli çok sayıda personel katılım sağladı. Kaynak: Ercan BİTTİ 642 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Akşener bu açıklamaya ne diyecek? Akşener bu açıklamaya ne diyecek? 24.2.2020
4’üncü kez Suiçmez 4’üncü kez Suiçmez 24.2.2020
Şehitleri buluşturan proje Şehitleri buluşturan proje 24.2.2020
Kışlıklar elde kaldı Kışlıklar elde kaldı 24.2.2020
Temiz galibiyet Temiz galibiyet 24.2.2020
Naylon faturaya 8 gözaltı Naylon faturaya 8 gözaltı 22.2.2020
Bu restoranda anneler üretiyor Bu restoranda anneler üretiyor 22.2.2020
Barodan HSK kararına tepki Barodan HSK kararına tepki 22.2.2020
Çocuktan öğren tarihi Çocuktan öğren tarihi 22.2.2020
Cepkin:  ÇOCUK İSTİSMARI Cepkin: ÇOCUK İSTİSMARI 22.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.