Edirne 20°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Taksicinin Noel Baba işi tuttu - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Taksicinin Noel Baba işi tuttu 2.1.2018 - 09:50:24
Taksici Noel Baba’ projesi ile Edirnelilerin ilgisini çeken Değirmen Taksi Durağının girişimci isimlerinden Ercan Karabulut, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 2017’yi 2018’e bağlayan gece taksi ile yola çıkarak çocuklara hediye dağıtımı gerçekleştirdi. Karabulut, Taksici Noel Baba’nın sponsoruyla birlikte profesyonelleştiğini söyleyerek; “150’den fazla adrese dağıtım yaptık. Yoğun talep olması nedeniyle de üç Noel baba çalıştık. Edirne’nin her yerini gezdik ve merkezin dışına çıktık. Gelecek sene Kırklarelilileri de sevindireceğim. Trakya Bölgesi’ne yayılıyoruz diyebilirim” dedi.Taksicinin Noel Baba işi tuttu
Değirmen Taksi Durağının girişimci isimlerinden Ercan Karabulut, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşı gecesinde Noel Baba kıyafeti giyerek taksi ile hediye dağıtımı yaptı. 9 yıl önce üniversite okumak amacıyla Lüleburgaz’dan Edirne’ye gelen Değirmen Taksi Durağının girişimci isimlerinden Ercan Karabulut, geçen yıl hayata geçirdiği Taksici Noel Baba projesini bu yıl geliştirerek Noel Baba sayısını 3’e çıkardıklarını açıkladı. Karabulut, Noel Baba projesinde geçen yıla göre profesyonelleştiğini söyleyerek; “Bu sene 100 adet hediye dağıtımı yapmayı planlıyorduk. Fakat yoğun talep olması nedeniyle 150’den fazla adrese dağıtım yaptık. Yoğun talep olması nedeniyle de üç Noel baba çalıştık. Edirne’nin her yerini gezdik ve Edirne merkezin dışına çıktık. Göksu Evleri, Tepe Konakları, İskender Köyü, Havsa’nın köylerine kadar gittik. Gelecek sene Kırklareli’ne de gitmeyi düşünüyorum çünkü Kırklareli’nden de çok talep aldık. Bu sene çok talep olduğu için Kırklareli’ne dönüş yapamadım. Ama gelecek sene Kırklarelilileri de sevindireceğim. Trakya Bölgesi’ne yayılıyoruz diyebilirim” ifadelerine yer verdi.

“Noel Baba, sponsoru ile profesyonelleşti”
Noel Baba projesi kapsamında sponsor anlaşması yaptığını ve üç Noel baba kıyafetini de ‘Bıyık Street Fashion’ giyim ve tekstil işletmesinin hiçbir masraftan kaçınmayarak karşıladığını söyleyen Karabulut; “Giyim Tekstil sektöründe Edirne’de özel bir marka olan ve özellikle gençler için Edirne’de tek olan özel ürünleriyle dikkat çeken ‘Bıyık Street Fashion’ işletme sahibi yakın arkadaşım Tolga Kavakçı, hiçbir maddiyattan kaçınmayarak 3 Noel babanın da kıyafetini karşıladı. Ayrıca Noel Baba projemizin gelişmesi için de fikirlerini benimle paylaştı. Onun fikirleri ve sponsor desteği sayesinde Noel Baba projesi bu yıl daha da gelişti. Geçen seneye göre Noel baba kıyafetlerimiz çok güzeldi. Her ayrıntının kusursuz olmasına çok dikkat ettik. Noel Baba sakalımız bile çok güzeldi. Bunlar da Tolga Kavakçı sayesinde oldu. Bana bu konuda yol göstermesi çok değerliydi çünkü projemizde sadece maddiyat değil, Edirneli çocukların mutlu olmasını önemsiyoruz. Bu işten hiçbir kârı olmaması rağmen çocuklarıyla evinden çıkamayan ailelere ve Edirne’nin geleceğinin mutluluğuna önemli bir destek sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“1 ay boyunca etkinliklere katıldım”
Karabulut, ‘Taksici Noel Baba’ projesini Edirne’nin benimsediğini söylerken, sadece çocukların ve ailelerin değil özel şirketlerin de yoğun ilgi gösterdiğini belirterek; “Özel şirketler, Aralık ayında düzenledikleri kutlamalara davet ettiler. Aralık ayı içinde düzenlenen yaklaşık 25 etkinliğe Noel Baba olarak katıldım. Sadece yılbaşı akşamı değil, 1 ay boyunca etkinliklere katıldım” sözlerine yer verdi.

Kadroya yeni Noel babalar
‘Taksici Noel Baba’ projesinin yoğun talep görmesi nedeniyle proje kadrosuna iki Noel baba daha eklemek zorunda kaldığını söyleyen Karabulut; “Ayrıca kendi işim olan taksiciliği aksatmamaya dikkat ediyorum. Ayrıca diğer Noel babalar da üniversite öğrencileri. Öğrencilik hayatının ne kadar zor olduğu bildiğim için onların da biraz olsun masraflarını karşılayabilmelerini istedim. Sonuçta Edirne bir öğrenci şehri ve onların da kazanmalarını istedim” dedi.

“Çocukların büyümesini görmek mutlu ediyor”
‘Taksici Noel Baba’ projesine ilgi gösteren Edirnelilere de teşekkür eden Karabulut; “Etkinliğimize katılan Edirneliler çok memnun kalıyorlar. Yılbaşı programının ardından arayarak ya da özel mesaj atarak çocuklarının çok mutlu olduğunu söylüyorlar. Böyle bir girişimde bulunduğum için de bana teşekkür ediyorlar. Bu kadarını beklemiyordum ama çocuklarıyla dışarı çıkamayan ailelerin çocukları da evlerinde mutlu oluyor. Geçen seneye göre de insanlar çok daha olumluydu. Geçen sene gittiklerimin arasında bu sene tekrar davet edenler oldu. Çocukların büyüdüğünü görmek de beni çok mutlu etti. Beni gördükleri zaman şaşırıyorlar. Onlara ilgi göstermeme çok seviniyorlar. Çoğu bırakmak istemiyor ama diğer çocuklara da hediyelerini dağıtmak zorundayım. O yüzden uzun süre zaman geçiremiyorum. Ama vaktim olsa en azından 10 dakika oturup çocuklarla sohbet etmek isterim. Hediye dağıtımını hızlı yapmamız gerekiyor. Çünkü vakit geçtikçe çocukların uyku saati geliyor. Bu sene çocuklar uyumadan da dağıtımı tamamladık. 18.00’da başladığımız dağıtımımız 22.30’da sona erdi. Gelecek sene tekrar görüşmek üzere” ifadelerine yer verdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 2164 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
"Zaman" davası sürüyor 18.7.2018
Evlâd-ı Fâtihân’ın torunları Edirne’de Evlâd-ı Fâtihân’ın torunları Edirne’de 18.7.2018
Bozkurt’tan ‘değişim’ çağrısı Bozkurt’tan ‘değişim’ çağrısı 18.7.2018
Yunan askerlerine tahliye yok Yunan askerlerine tahliye yok 18.7.2018
Okulu, ‘Başpehlivanlar Diyarı’nda Okulu, ‘Başpehlivanlar Diyarı’nda 17.7.2018
Çevreyi kim koruyacak? Çevreyi kim koruyacak? 17.7.2018
Çakırlar komisyona seçildi Çakırlar komisyona seçildi 17.7.2018
15 Temmuz’a ‘özel’ gündem 15 Temmuz’a ‘özel’ gündem 17.7.2018
Düğümü 'ses analizi' çözecek Düğümü 'ses analizi' çözecek 17.7.2018
Kazaya davetiye gibi yol Kazaya davetiye gibi yol 17.7.2018
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 30
Web Siteleri 36
Facebook 63
Twitter 4
Instagram 1
Youtube 3


Ankete 137 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
BEN KAZANDIM, CHP KAYBETTİ
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
EDİRNE’YE KAPI, GÜVERCİNLERE ÖZGÜRLÜK…
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
BUNUN AŞKLA BİR İLGİSİ VAR
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.