Edirne Gündem Gazetesi
Hava Durumu Edirne 8°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Daha da iyi bir yıl - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Yazarlar » Filiz Mandacı
Filiz Mandacı Filiz Mandacı
filizy63@hotmail.com
Daha da iyi bir yıl 2.1.2018 - 09:38:45
Sevgili Okur, cıstak cıstak bir yılın daha sonuna kadar gelmiş bulunmaktayız! Aynı şekilde devam etmek isteyen yolcuların 1’e, azıcık daha atraksiyonlu olsun diyenlerin 9’a, bırak dağınık kalsın diyenlerin 0 tuşuna basmaları bir işe yaramayacaktır.Lütfen boşu boşuna bağırıp çağırmayın! Aaa memlekette bissürü yeni yılda nasıl daha da, bana da, bana da, bandıra bandıra mutlu olunacağını anlatan yazı, görsel, ileti mileti mevcut. Açın bakın! Hep aynı şeyler olup duruyor zaten. Bir insan bir yılın benzerine girip de yine başarısız oluyorsa yapabileceğimiz bir şey yok yani. Yıl içi performans notu bile kurtarmaz onu. İyice çalış da öyle gir madem yeni yıla.
Hey sen, “kocam şöyle anlayışsız, böyle tembel, acayip pinti, sığır” gibi benzetmeler yapan abla! Evet, sen! Yeni yılda da aynı türküyü söylemek istemiyorsan n’ap biliyon mu? Bilmiyon, tabi bilmezsin. Sen anca söylen dur bık bık. N’oldu? Kocan da mı aynı şeyi söylüyor? Söyler tabii! Bık bık yapma sen de! Aksiyon! İşte senin hayatının ihtiyacı olan bu! Keyfine bak ablam. Git, güzel bi kebap ye. Kendine bi elbise al. Evdeki bulaşıkları elleme! Taa ki seninki yiyecek içecek kap kacak bulamayıp, “Allah Allah n’oldu yav bizim köle depresyona mı girdi” diye endişelenene kadar. Bu kadar. Nokta. Gerçekten canın isteyene kadar iş yapma. Merak etme, gerçekten canın isteyecek, yılların alışkanlığı. Aç radyoyu, doğra soğanını.
Ve sen “sığır”! Evet evet, sen. Niye arkana bakıyon oğlum, şaşı mıyım ben! Sana diyorum. Allah Allah kimse üstüne alınmıyor. Ne desem boş zaten, aynen devam!
Ve sen, “kusur bulucu abla”! Çok şanslısın bak! Bu yıl da insanların bissürü kusuru, eksiği gediği olacak! Gözlerini dört aç, sakın kaçırma! Sen olmasan, biz zavallı ölümlüler nasıl kusurlarını fark edip hidayete erecek. Bu yıl bol tükürüklüsünden tam yüzümüze yüzümüze söyle ki, etkisi hiddetinden kaynaklı daha büyük olsun!
Ve sen “ağlak teyze”! Yine kimse seni aramıyor, kimse seni düşünmüyor, zavallı sen olabileceğin bir yıla daha giriyorsun. Gözün aydın! Daha acılı arabesk tadında, daha örseleneceğin, toplantı saatlerinin çocuklarını okuldan alma zamanlarına denk getirileceği bu yılda da bunları anlatabilecek birkaç kişinin hayatında kalmış olmasını diliyoruz. 
Sen, “müthiş insan”! Bir mükemmellik abidesi olarak bu yıl takdirname alabilmen için insan hakları mahkemesine başvur bizce! Bu ne yaaa! Yıllardır mükemmelsin, kıymeti kendinden menkul insan! Bu mükemmelliği tüm insanlığın gözüne sokabilmek için bolca facebook paylaşımı yap, instagram yoksa aç, orada paylaş! En iyi yemeği sen yapıyorsun, en güzel mekanlara sen gidiyorsun, en harika çocuklar senin. O çocukları milletin beynine yer edene kadar çek, paylaş. Hele o en küçük sosyal olaylara bile incelikli yaklaşımın yok mu! Kan mı lazım, organ mı, sokak hayvanları mı, terör mü, suistimal mi, eğitimdeki yanlışlar mı! Maşallah, hepsine sen yetersin! And the Oscar goes to mükemmel insan! Bu yıl senin, ablam benim!
Sen, “işgüzar arkadaş”! Seni unutmadık. Nasıl unutabiliriz? Sürekli bi şeyleri hatırlatıp duruyorsun yani! Evet bol ölçekli, raporlu, analizli bir yıla daha giriyoruz da bize hatırlatmadan kendi kendine takılsan, hı? Olmaz ama. Şey, bari müdür yardımcısının yanında toplantıyı hatırlatmasaydın? Hayır mı? Gözün aydın, malzeme bol, iş çok!
Ve sen “ilgili komşu”! Ve sen “sessiz stalker”! Ve sen “kızgın şirin”! Ve “siz”! Hepiniz! Nasıl daha mutlu olunacağını bilsem kendim olurdum di mi? Yine de yeni gelen yıldan sessizce umut dilenmek hepimizin hakkı! Kararında yiyin, okuyun, dinleyin… Dinleyin… dinleyin… Yaşam bize sessizce bir şey fısıldıyor. Duyuyor musun?
Not: Seslendiğim sıfatlarda kendini arayan okur, haber güzel, kendi kendime seslendim, rahat ol!


Kaynak: Filiz Mandacı 123 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Yazara Ait Diğer Yazılar
Samimi diyaloglar 15.1.2018
Ya benimsin ya toprağın istatistiği 8.1.2018
Daha da iyi bir yıl 2.1.2018
Evrenin en huzurlu gezegeni 19.12.2017
Sanal Savaşçı 12.12.2017
Herhangi Biri Olma Farkındalığı 4.12.2017
Bir Hayalim Yok 4.12.2017
Aşk Cumhuriyeti 4.12.2017
Vaktimiz Var, Biliyorum 4.12.2017
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Edirne’ye yazık ediyorsunuz!
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Valinin treni viyadükten geçer
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
Samimi diyaloglar
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
Dikkatli öğrenme üzerine…
Arzu Gülsün
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.