Edirne 1°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Tܒde nöbet değişimi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Tܒde nöbet değişimi 16.9.2019 - 10:28:47
Trakya Üniversitesi’nde 2016 yılından bu yana Rektör Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Cem Uzun’un yerine Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yurtcan atandı. Yurtcan, marka değeri olan üniversitenin bu değerine katkı sağlamak için azimle çalışacağını söyledi.Tܒde nöbet değişimi

Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektör Yardımcılığı görevine, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yurtcan atandı. 8 Ağustos 2016 tarihinden bu yana Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini yürüten Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Uzun, düzenlenen törenle görevi, Prof. Dr. Murat Yurtcan’a devretti. Devir teslim töreni Rektörlük makamında gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu törende yaptığı açıklamada “Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevini başarıyla yürüterek üniversitemize önemli katkılar sunan Prof. Dr. Murat Yurtcan Hocamız, bundan böyle aynı zamanda Rektör Yardımcılığı görevini de üstlenecek. Derin tecrübesi, iletişim gücü, organizasyon yeteneği ve yöneticilik kabiliyetiyle Üniversitemize önemli katkı sunacağını düşünüyorum. Prof. Dr. Murat Yurtcan’ın, değerli hocam Prof. Dr. Cem Uzun’dan aldığı görevi en iyi şekilde yerine getirerek, diğer Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Ahmet Hamdi Zafer ile uyum içerisinde çalışacağına ve yönetimimize güç katacağına inanıyorum. Değerli Hocam, yol arkadaşım Prof. Dr. Cem Uzun ile 27 yıllık bir dostluk ve kardeşliğimiz var. Uzun yıllar boyunca birlikte önemli çalışmalara imza attık. Prof. Dr. Cem Uzun hocam oldukça zor zamanlarda hem Genel Sekreterlik hem de Rektör Yardımcılığı görevlerini başarıyla yerine getirdi, Üniversitemize hem bilimsel anlamda hem de yönetimsel anlamda çok ciddi katkılar sağladı. Hocamızı buradan uğurlamıyoruz. Odası burada durmaya devam edecek ve her konuda kendisinden destek almaya devam edeceğiz. Yönetim olarak her zaman bir ekipten öte bir aile olma anlayışıyla görevimizi yerine getirdik. Yeni Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Yurtcan’ın katkıları ile Trakya Üniversitesi ailesini daha da ileriye taşıyacağız. Prof. Dr. Murat Yurtcan’a yeni görevinde canı gönülden başarılar diliyor, üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Üniversitenin değerine değer katmak istiyoruz”

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Yurtcan, yeni görevini layıkıyla yerine getireceğini belirterek şunları söyledi: “Başta Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu olmak üzere üniversitemizin yönetimine, bu önemli görevi bana layık gördükleri için gönülden teşekkür ediyorum. Trakya Üniversitesi ailesinin bir ferdi olarak değerli hocam Prof. Dr. Cem Uzun’dan devraldığım Rektör Yardımcılığı görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım.”

Prof. Yurtcan, Türkiye ve Balkanlar için önemli bir marka değeri olan Trakya Üniversitesi’nin bu değerine katkı sağlamak için azim ve heyecan içinde çalışmaya devam edeceğini de belirtti.

“Her konuda desteğe hazırım”

Prof. Dr. Cem Uzun yaptığı açıklamada “Yönetimde olduğum süreç zarfında, Trakya Üniversitesi’nin başarısı ve gelişimi için, değerli dostum Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun da desteğiyle önemli bir çaba ve gayret içerisinde oldum. Bundan sonra da aynı özveri ve istekle, güven ve dostluk temelleri üzerine kurulu çalışmalarıma devam edeceğim. İhtiyaç duyulan her konuda gerekli desteği vermeye hazır olarak buradan ayrılıyorum. Burada tesis ettiğimiz ilişkiler, yol arkadaşlığının beraberinde saygı, sevgi ve dostluğa dayanan bir kardeşlik örneğidir. Bilimsel çalışmalarıma, açılışından büyük bir memnuniyet duyduğum Trakya Üniversitesi Uluslararası İşitme Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (Mirko Tos Ear and Hearing Research Center) bünyesinde devam edecek olmanın heyecanı içerisindeyim. Beni fazlasıyla mutlu ve motive eden bilimsel dergiler, akademik yayıncılık ve araştırma konularına daha da yoğunlaşarak Üniversitemize katkı vermeyi sürdüreceğim. Hocamız Prof. Dr. Murat Yurtcan’ı tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Prof. Dr. Murat Yurtcan hakkında

Edirne’nin Meriç ilçesinde 20.06.1969 tarihinde doğdu. İlkokulu aynı ilçeye bağlı Serem köyünde, ortaokulu Akçadam köyünde ve lise öğrenimini 1986 yılında Edirne Lisesi’nde tamamladı. 1990 yılında Trakya Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Prof. Dr. Murat Yurtcan 1991 Eylül ayında Trakya Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Kasım 1994’te doktora tez çalışmasını tamamladı. Prof. Dr. Murat Yurtcan 19 Nisan 2010 tarihinde Trakya Üniversitesi’nde bir ilki gerçekleştirerek, Araştırma Görevliliğinden direkt olarak Doçentlik sınavını kazandı ve 14 Eylül 2010 tarihinde Doçent kadrosuna, 12 Ağustos 2015 tarihinde de Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Genel Biyoloji Anabilim Dalı Profesör kadrosuna atandı. 2011 - 2015 yılları arasında Fen Fakültesi Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Doçent Temsilciliği görevini üstlenen Prof. Dr. Murat Yurtcan, 2011 - 2014 yılları arasında Biyoloji Bölüm Başkan Yardımcılığı, 2013- 2016 yılları arasında Fen Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü. 10 Ağustos 2016 tarihinden itibaren Fen Bilimleri Enstitü Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Prof. Dr. Murat Yurtcan, evli ve iki çocuk babasıdır. Kaynak: Haber Merkezi 540 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Yusuf Güney Edirne’den duyurdu Yusuf Güney Edirne’den duyurdu 21.2.2020
Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı Kanada ve İranlı kaçakçılara gözaltı 21.2.2020
Yapmadıklarını bırakmadılar Yapmadıklarını bırakmadılar 21.2.2020
Amatör spora mali destek Amatör spora mali destek 21.2.2020
Akşener’e Edirne Kırmızısı şal Akşener’e Edirne Kırmızısı şal 21.2.2020
Ergene’de yüzsünler Ergene’de yüzsünler 21.2.2020
Giyik: İddialar asılsız Giyik: İddialar asılsız 21.2.2020
İşte o rapor! İşte o rapor! 21.2.2020
Osmanlı eseri kavşağa hapsoldu Osmanlı eseri kavşağa hapsoldu 20.2.2020
Edirne’ye Anne Dostu Hastane Edirne’ye Anne Dostu Hastane 20.2.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 61
Web Siteleri 95
Facebook 112
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 285 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
UNESCO, Balgat’a mı taşınmış?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Balkanlardan Dünyaya Açılan Hikâyecimiz
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Fuarları Korona (Corona) Vurdu
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.