Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Engelli kadına darp iddiası - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Engelli kadına darp iddiası 10.9.2019 - 10:04:30
Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Öner, darp edildiğini iddia etti. Yüzde 40 engel raporu bulunan Öner, Yıldız Park Kafe ile yaşadığı su sorunu nedeniyle işletme sahibinin kardeşi ve Edirne Belediyesi çalışanı B. B. tarafından darp edildiğini iddia etti. Öner, olayın ardından Edirne 1. Murat Devlet Hastanesi’nden rapor alarak Selimiye Polis Merkezi Amirliği’ne şikâyette bulunduğunu söyledi.Engelli kadına darp iddiası

Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Öner, darp edildiğini iddia etti. Öner, Ayşekadın semtindeki dernek binasında, komşusu olan Yıldız Park Kafe ile yaşadığı su sorunu nedeniyle işletme sahibinin kardeşi ve Edirne Belediyesi çalışanı B.B. tarafından darp edildiğini iddia etti. Kafe işletmecisinin, işletmedeki çeşmeyi sürekli açık bıraktığını ve suyun dernek binasına akması nedeniyle tartışma yaşadıklarını söyleyen Öner, tartışmanın ardından 5 Eylül Perşembe günü 17.30 sıralarında dernek binasına gelen B.B. tarafından darp edildiğini iddia etti.

GÜNDEM’e açıklamalarda bulunan Öner, darp edilmesinin ardından Edirne 1. Murat Devlet Hastanesi’ne giderek rapor aldığını ve Selimiye Polis Merkezi Amirliği’ne şikâyette bulunduğunu söyledi. Öner, yüzde 40 oranında engelli raporu bulunduğunu ve B.B. tarafından ‘sakat’ hakaretine uğradığını da iddia etti. Öner, 5 Eylül Perşembe günü 15.00’te Yıldız Park Kafe işletmesinin sahibi ile tartışma yaşadığını belirtirken; “Aynı gün 17.30’da ise işletmecinin kardeşi olan B. B. geldi. ‘Sen, bizim işletmenin suyunu nasıl kapatırsın? Şu anda suç işliyorsun. Polisi çağıracağım, hakkında tutanak tutacaklar’ dedi. Ben de kapatabileceğimi çünkü suyu açık bıraktıklarını ve derneğin önünü su bastığını söyledim. Vanayı açmayacağımı söyledim. Çünkü bu durum ilk defa yaşanmıyordu. Defalarca suyu açık bıraktılar ve burasını su bastı” dedi.

Öner, tartışmanın ardından B. B.’nin telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini söylerken; “Kimi aradığını bilmiyorum. Vanayı açmamı söyledi. Vanayı açmayacağımı söyleyince de hakaret etmeye başladı. ‘Sen sakatsın, sakatlığınla belediyeyi kullanıyorsun. Buraya bir sürü masraf yaptırdın’ dedi. Hakaret etmeye devam etti. Ben o sırada derneğin girişindeki bahçede oturuyorum ve yerimden kalkmadım. Üzerime yürüdü ama yanındaki kişi kendisini tuttu. Sakat kelimesini defalarca kullandı. Derneğin girişindeki bahçeye geldi ve elindeki cep telefonuyla omuzuma sert bir şekilde birkaç kez vurdu. Daha sonra yanındaki kişi tekrar B. B.’yi dışarı çıkardı” ifadelerine yer verdi.

Şikayetçi oldu

Olayın ardından Edirne Belediyesi’nde görevli bir kişi tarafından telefon ile arandığını söyleyen Öner; “Vanayı açmam için rica ettiler ve suların akmasına neden olan olukların da yapılacağına söz verdiler. Ben de vanayı açacağıma söz verdim ve açtım. Daha sonra da B .B. gitti. B. B.’nin yanındaki kişiyle de bir süre konuşmaya devam ettik. Daha sonra Edirne 1. Murat Devlet Hastanesi’ne gittim ve oradan rapor aldım” dedi. Öner, raporun ardından Selimiye Polis Merkezi Amirliği’ne de şikâyette bulunduğunu söyledi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 759 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 4 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi 13.9.2019
Payitahtların çizeri Payitahtların çizeri 13.9.2019
O tabelalar kaldırıldı mı? O tabelalar kaldırıldı mı? 13.9.2019
Köprü altında define aramışlar Köprü altında define aramışlar 13.9.2019
Yapma ilaçta alkol sıkıntısı Yapma ilaçta alkol sıkıntısı 13.9.2019
Çetin’den tezgah iddiası Çetin’den tezgah iddiası 13.9.2019
Darbe sabahı Demirel’le görüştüm Darbe sabahı Demirel’le görüştüm 13.9.2019
İtfaiye numarası da 112 oldu İtfaiye numarası da 112 oldu 12.9.2019
Yolun ortasında devrildi Yolun ortasında devrildi 12.9.2019
Ağalık müessesesi zarar görür Ağalık müessesesi zarar görür 12.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 82
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 256 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorular cevaplarını arıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.