Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İttifak krizi büyüyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İttifak krizi büyüyor 4.9.2019 - 09:58:10
Yerel seçimlerde Millet İttifakı kapsamında CHP’den Edirne Belediye Meclisine seçilen ve İYİ Parti’ye geri dönmediği öne sürülen CHP’li Belediye Meclis Üyesi Ayhan Murat Dursunoğlu krizi büyüyor. İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, zehir zemberek açıklamalarda bulunarak, Dursunoğlu’na büyük tepki gösterdi.İttifak krizi büyüyor

                CHP’den Edirne Belediye Meclisine seçilen, ancak İYİ Parti ile gerçekleşen Millet İttifakı kapsamında CHP listesine alındığı öne sürülen diş hekimi Ayhan Murat Dursunoğlu olayında sular durulmak bilmiyor. Partiye geri dönmesi için çağrıda bulunan İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’a, “İttifak söz konusu değilken istifa ettim” cevabı veren Dursunoğlu’na yanıt İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya’dan geldi. Sosyal medya üzerinden konuya ilişkin Dursunoğlu’na seslenen Kaya, “Senin yaptığın bu davranışın adı, kapkaççılıktır, hırsızlıktır, sorumsuzluktur. En önemlisi İYİ Parti ve CHP seçmenine karşı siyasi namussuzluktur” ifadelerini kullandı. 

İYİ Parti Grup Başkanı ve Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’ın bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yaptığı açıklamada, Murat Ayhan Dursununoğlu’nun adını vermemesine rağmen, Dursunoğlu’nun açıklama yaptığını vurgulayan Kaya, “İYİ Parti’ye geri dönmeyen belediye meclis üyesinin kendisinin olduğunu anlama zekâsına sahip olan Ayhan Murat Dursunoğlu vermiş olduğu demeçte aklı sıra kendisini zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkarmak istemektedir’’ dedi.

Kimin yalan söylediğini herkes görecek

“Kamuoyunu meşgul ederek seçmenini aptal yerine koymak ile bir yerlere varılamayacağını biz bu şahsa seve seve öğreteceğiz” diyen Kaya, şöyle devam etti: “Aşağıda şahitleri ile izahını yapacağım maddelerle umarım Edirneli hemşehrilerimizin vicdanını rahatlatacak, kimin yalan söylediğini herkes görecek ve öğrenecektir.”

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimler için kamu görevlisi ve siyasi partilerin il yönetim kurulunda görev alanların istifa etmeleri gereken tarihi 1 Aralık 2018 olarak belirlediğini vurgulayan Kaya, “İYİ Parti İl Başkanlığı Yönetiminde bulunan arkadaşlarımız istifa dilekçelerini vererek Belediye Meclis Üyeliği için adaylık sürecini başlatmışlardır. Dursunoğlu, senin 1 Aralık 2018 tarihinden önce İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi olduğunu bilmeyecek kadar zekadan anlayıştan yoksunsan, yandı gülüm keten helvası” diye konuştu.

Hatadan dönme erdemliğini göster

Dursunoğlu’na tavsiyelerde bulunan Kaya, şunları kaydetti: “Sana tavsiyem; Fazla uzatmadan Edirne kamuoyunu çok daha fazla yormadan hatadan dönme erdemliliğini göstermeni ivedilikle bekliyorum. Aldığın eğitim, üstlendiğin görev bunu gerektirir. Aksi halde belediye meclis üyeliğine, diş doktoru mesleğine kimse saygı duymaz, sana güvenmez. Hiç bir Edineli hemşehrilerimiz sağlığını sizin ellerinize teslim etmez bilesin. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde, İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında kurulan Millet İttifakı kapsamında heyetler halinde yapılan görüşmelerde İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı olarak bende vardım. İYİ Parti Edirne merkezde Cumhuriyet Halk Partisi listesinden 5 üye ve 1 kontenjan üye olmak üzere toplam 6 üyemizi CHP listesine ısrarla yazdıran bendim. Siz bu gerçeği komisyonlarda görev alan tüm arkadaşlarımız kadar çok net bilenlerdensiniz. Şayet anlamamış iseniz meclis üyesi olduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerine İYİ Parti’den kaç kişi listeye girdi. Bu 6 kişinin isimleri nedir? diye sorabilirsin. Seni bizden daha çok aydınlatacaklardır. Ama sen yine de anlamak istemiyorsan, art niyeti olduğun ortadadır. Bu art niyetinin karşılıksız kalmayacağını belirtmek isterim.’’

“Gürkan’ı töhmet altında bırakmaya utanmıyor musun?’’

Ayhan Murat Dursunoğlu’nun, açıklamaları ile CHP İl Başkanı ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı töhmet altında bıraktığını iddia eden Kaya, şunları kaydetti: “İYİ Parti Edirne İl Başkanım Ekrem Demir ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a seçimlerden sonra sohbet ortamında şifahen sorduğu, ‘Başkanım, Dursunoğlu CHP kontenjanından üye seçildiğini söylüyor. CHP’den mi yoksa İYİ Parti’den mi listeye girdi ?’ sorusuna karşılık Recep Gürkan’ın, “Tabi ki; İYİ Parti’nin listesinden seçilmiştir’ demesi ile Edirne Belediye Başkanı’nı da töhmet altında bırakmaya utanmıyor musun? CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve bir gurup CHP yöneticisi ile birlikte İl Başkanlığımızı ziyaret ettiklerinde aynı konu tekrar gündeme gelmiştir. Pekcanlı’nın ‘Ayhan Murat Dursunoğlu elbette İYİ Parti’nin bize bildirdiği belediye meclis üyesi isimlerinden CHP listesine girmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi kontenjanından girmesi imkansızdır. Aksi durumu örgütüme kabul ettirmem, mümkün değildir. Bize ne hizmeti var ki bizim meclis üyesi olsun?’ sözüne ben ve orada bulunan tüm arkadaşlarımız şahittir. Utanmadan, sıkılmadan CHP İl Başkanı ve CHP Milletvekilini yalancı duruma mı düşüreceksin, senin sığıntı gibi CHP’nin içinde yerin olmadığı gibi bizlerin içinde de zinhar esamen okunmaz. Senin yaptığın bu davranışın adı;

Kapkaççılıktır, hırsızlıktır, sorumsuzluktur. En önemlisi İYİ Parti ve CHP seçmenine karşı siyası namussuzluktur. İYİ Partililer ahlaka, kaypaklığa ve hakkaniyete mugayir hareketlerden daima uzak durmuşlardır. İYİ Parti Genel Bakanımız Meral Akşener ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlik ettiği Millet İttifakı, tüm bileşenleri ortak zeminde tutum alması amacıyla ürettikleri birlikteliği zor durumda bırakacağını bilmeden fevri yaptığın bu hareketin nelere mal olacağını düşünmüyorsun. Türkiye genelinde birbirlerine güç vermek için yola çıkmış bu iki partinin seçmenlerine saygının olmadığını öğrenmiş bulunmaktayım. Bir kişinin yedi köye zararı var. Arzu ederim ki o bir kişi sen olma Dursunoğlu! Edirne Belediye Meclisinde bulunan İYİ Partili arkadaşlarımızın dik duruşundan utanmıyorsan, sen ne yüzle Edirne sokaklarında dolaşacaksın. Yüzüne tükürecek insanlara ‘Ya Rabbi şükür’ mü diyeceksin? Gerçekçi olmayan ve altını dolduramadığın masalına, utanmadan ve yalan söyleyerek herkesi kandırabileceğini ve inanacaklarını sandığın Edirneli hemşehrilerimiz bunu ilk bakışta anlayacaktır. Edirne Belediye Meclis Üyeliği için vazgeçilmez değilsin. Eğer miskal-ı zerre kadar onurun var ise derhal Edirne Belediye Meclisi Üyeliği’nden istifa edeceksin. Aksi durumda Edirne’de sokak sokak, kapı kapı dolaşıp Millet İttifakı için oy toplayan iyi ve cesur insanlar sana hakkını helal etmeyecektir. Bilesin ki hiç bir zaman, ‘Evdeki hesap çarşıya uymaz’ istifa ettikten sonra bizlerde Cumhuriyet Halk Partisi örgütünden ve seçmenimizden, böyle basit birisini tam tanımadan aday gösterdiğimiz için kamuoyu önünde özür dileyeceğimi beyan ve taahhüt ediyorum.’’ Kaynak: Haber Merkezi 1092 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 4 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Boccede hedef şampiyonluk Boccede hedef şampiyonluk 14.10.2019
Yalpalamanın bedelini ödüyoruz Yalpalamanın bedelini ödüyoruz 14.10.2019
Fatih’in torunları Edirne’de birinci Fatih’in torunları Edirne’de birinci 14.10.2019
Yılın Enlerine plaket Yılın Enlerine plaket 14.10.2019
Trump’a Şükrü Paşalı cevap Trump’a Şükrü Paşalı cevap 14.10.2019
Aydın’dan harekata tam destek Aydın’dan harekata tam destek 14.10.2019
Son Gulyabani’den imza günü Son Gulyabani’den imza günü 14.10.2019
Çizgilerin ustasına veda Çizgilerin ustasına veda 14.10.2019
Barış Pınarı’na veteran selamı Barış Pınarı’na veteran selamı 14.10.2019
Gürkan: Kendileri bilir Gürkan: Kendileri bilir 11.10.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 56
Web Siteleri 84
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 259 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bravo EDOSK! Sıra kimde?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Öğrenmenin Zevkini Yaşamak: 2
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.