Edirne 3°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Birbirlerini suçladılar - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Birbirlerini suçladılar 16.8.2019 - 10:19:22
CHP’li milletvekili Doç. Okan Gaytancıoğlu’nun danışmanıyla patlayan yasak aşk skandalı üzerine danışman Özlem Feraye Önder GÜNDEM’e konuştu. Gaytancıoğlu’nun hayatında birçok kadın olduğunu ileri süren Önder, milletvekilinin seçim öncesi birçok kişiden kendilerini aday göstereceğini vadederek para aldığı suçlamalarında bulundu. Suçlamaların odağındaki isim Gaytancıoğlu ise suçlamaları reddederek “Mağdurum” dedi.Birbirlerini suçladılar

Kendisine danışmanı tarafından şantaj yapıldığı iddiasıyla adli makamlara başvuran CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun bu başvurusu üzerine danışmanı Özlem Feraye Önder ve eşi hakkında dava açıldı. Ancak Gaytancoğlu’nun dilekçesindeki ifadeler üzerine kadın danışmanla arasında bir yasak aşk yaşandığı ortaya çıktı. Skandal gelişme üzerine Önder GÜNDEM’e konuştu.

“Hayatında çok kadın var”

Milletvekilinin hayatında bir çok kadın olduğunu ve yüzden sık sık kavga ettiklerini ileri süren Önder “Hayatında sadece ben değil, bir sürü kadın var. O yüzden Edirneliler olarak size vakit ayıramaması normal. Edirne, Tekirdağ, Silivri’den başlayıp İstanbul dahil olmak üzere Ankara’ya kadar uğraya uğraya geçtiği için 2 günde Ankara’ya gidiyor, 2 günde geri geliyor. Bizim kavgalarımızın nedeni de bunlardı. Yoksa bizim bir problemimiz yoktu” dedi.

“Birçok kişiden para aldı”

Gaytancıoğlu’nun seçimden önce adaylık vaadiyle bir çok para aldığı şeklinde suçlamalarda bulunan Özlem Feraye Önder “Seçim döneminde de bir sürü kişiden aday göstereceğim deyip para aldığı için seçimde hiç kimsenin arkasında da doğru dürüst duramadı. Ş. C.’ndan 200 bin TL para almış. Dönemin CHP Havsa İlçe Başkanı H.’e, ‘İstifa et, seni belediye başkanı yapacağım’ demiş. O.’ya da aynısını diyor. Keşan’da M. Ö.’dan para aldığını biliyorum. Ö.’dan para alıp aday göstermediğini, başka birini aday gösterdiğini biliyorum ki keza ondan da para almış. R. G.’den 30 bin Euro aldı. Ama bu paraları aldı, nerede parası, yok? Onu ben de bilmiyorum. Tefeciye 1 trilyon borcu olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı. Önder, milletvekilinin Trakya’da arazi toplayan F. adlı şirketten de maddi yardım aldığını ileri sürdü.

“Çıplak resimlerimiz var”

Kendisinin de milletvekilinin de çıplak görüntüleri olduğunu belirten Önder daha sonra şunları söyledi: “Birbirimize resim atıyorduk. Onda 2-3 tane telefon var. Onun telefonunu milletvekili olduğu için çok fazla inceleyemiyorlar. Kendi telefonunu inceleseler zaten kayıtları bulacaklar. O çekiyordu bana atıyordu, ben çekiyordum ona atıyordum. Whatsapp’tan görüntülü konuşuyorduk. Çırılçıplak resimleri de var, benimkiler de var.”

“Yakın olmak için danışman yaptı”

Şantajla danışman olmadığını kaydeden Önder “Danışman olmam, yakınında olmak için oldu. Beni evden rahat çıkarmak için oldu. Eşim de bir sürü şeyden şüpheleniyordu. Eşime telefon etti, ‘Hanımını danışman yapmak istiyorum. Benim güvenilir birisine ihtiyacım var. Meclisteki danışmanlara 1 milyar versem de beni satar’ dedi. ‘Bana da yanımla ol, rahat rahat beraber oluruz’ dedi. Ankara’da ben ev tutacaktım, hatta hanımı duyduktan sonra ‘bir daha gitmeme gerek kalmadı, Edirne’ye gittiğimiz zaman da annesinde kalırım’ dedi. Ben de annesinde kaldım. Annesiyle resimlerimiz de var. ‘Danışmanım olursan istediğimiz yere gideriz, kimse bir şey diyemez’ dedi. Beni o yüzden danışmanı yaptı. Tehdit, şantaj işi şimdi mi aklına gelmiş? Beni danışman yapana kadar da resimlerimiz yok. Ondan sonra resimler var” diye konuştu.

“Meclis’te sevgili gibi değildik”

Diğer kadın danışmanla Gaytancıoğlu’nu aynı tuvaletten çıkarken yakaladığını ve bu yüzden Gaytancıoğlu’nun kızını danışman yaptığını da anlatan Önder “Ben Okan ile birlikte Meclis’teyken sevgilisi gibi oynamıyorduk tabi. Ama eski sevgililerinin danışmanı N.’dan şüphelendiğini, hatta hanımının N.’a gıcık olduğunu söylemişti. Ben bir gün Kızılay’dan alışveriş yaptım ve Meclis’e geldim; tuvaletten ikisi birlikte çıkıyorlardı. Kadının saçı başı dağınıktı. Oturdum oraya surat asıyorum; beni alıp dışarı götürdü. Dışarıda da kavga ettik. Dedim ki; ‘Senin bu karıyla ne işin var? Demek ki tuvalette bu kadınla iş beceriyorsun?’ Ki o vaziyetteydiler. Biraz daha erken girseymişim, bunları tuvalette halvet halinde yakalayacakmışım. Bana, benle çalıştıktan sonra artık düzeldiğini, kadınla ilgisinin kalmadığını, bütün kadınları facebooktan engellediğini söyledi. Oturup hepsini kendisi engelledi. O kadınların da hepsi şu anda bana mesaj yazıyorlar. Ama ben onlara daha cevap yazmıyorum. ‘Biz yine Okan ile birlikteyiz’ falan yazıyorlar. Ben, onu yakaladığım için kızımı oraya danışman yaptı. Güya N.’un yüzüne bakmıyormuş ama onu da çıkarmamış. Onun da konuşacakları olacağı için gözden çıkaramamış. Şu ana tekrar danışman yapmış” ifadelerini kullandı.

“Bu işin altından kalkacağım”

Danışmanı Önder tarafından suçlanan milletvekili Gaytancıoğlu bu suçlamalara GÜNDEM aracılığıyla cevap verdi. Yargı süreci başladığı için davanın ayrıntılarıyla ilgili konuşmayacağını belirten Gaytancıoğlu “Ben kimseden para almadım. Mağdurum. Bana şantaj yapıldı, ben de gittim bu konuyu adliyeye intikal ettirdim. Bu işin altından kalkacağım. Çok çalışarak, köy köy, mahalle mahalle gezerek bu işin üstesinden geleceğim” dedi. Kaynak: Murat SAVAŞ 2310 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 11 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Sanatla tarihi buluşturan konser Sanatla tarihi buluşturan konser 18.1.2020
Edirne Belediyesi’ne 2 ödül birden Edirne Belediyesi’ne 2 ödül birden 18.1.2020
Dosta destek senfonisi Dosta destek senfonisi 18.1.2020
Güme avcılığı masaya yatırıldı Güme avcılığı masaya yatırıldı 18.1.2020
19 ilde 19 kutlama 19 ilde 19 kutlama 18.1.2020
Başarının takdiri Başarının takdiri 18.1.2020
Gazi için karar; YIKILACAK Gazi için karar; YIKILACAK 18.1.2020
Bu köye korkmaya geliyorlar Bu köye korkmaya geliyorlar 17.1.2020
Okulda davul evde bidon çalıyor Okulda davul evde bidon çalıyor 17.1.2020
Güngörmedi mazbatasını aldı Güngörmedi mazbatasını aldı 17.1.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 59
Web Siteleri 92
Facebook 111
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 279 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu maç döner mi?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Asım’ın Neslinin Kişilik Özellikleri - 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Karanlıkta Yürümek
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.