Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Birbirlerini suçladılar - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Birbirlerini suçladılar 16.8.2019 - 10:19:22
CHP’li milletvekili Doç. Okan Gaytancıoğlu’nun danışmanıyla patlayan yasak aşk skandalı üzerine danışman Özlem Feraye Önder GÜNDEM’e konuştu. Gaytancıoğlu’nun hayatında birçok kadın olduğunu ileri süren Önder, milletvekilinin seçim öncesi birçok kişiden kendilerini aday göstereceğini vadederek para aldığı suçlamalarında bulundu. Suçlamaların odağındaki isim Gaytancıoğlu ise suçlamaları reddederek “Mağdurum” dedi.Birbirlerini suçladılar

Kendisine danışmanı tarafından şantaj yapıldığı iddiasıyla adli makamlara başvuran CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun bu başvurusu üzerine danışmanı Özlem Feraye Önder ve eşi hakkında dava açıldı. Ancak Gaytancoğlu’nun dilekçesindeki ifadeler üzerine kadın danışmanla arasında bir yasak aşk yaşandığı ortaya çıktı. Skandal gelişme üzerine Önder GÜNDEM’e konuştu.

“Hayatında çok kadın var”

Milletvekilinin hayatında bir çok kadın olduğunu ve yüzden sık sık kavga ettiklerini ileri süren Önder “Hayatında sadece ben değil, bir sürü kadın var. O yüzden Edirneliler olarak size vakit ayıramaması normal. Edirne, Tekirdağ, Silivri’den başlayıp İstanbul dahil olmak üzere Ankara’ya kadar uğraya uğraya geçtiği için 2 günde Ankara’ya gidiyor, 2 günde geri geliyor. Bizim kavgalarımızın nedeni de bunlardı. Yoksa bizim bir problemimiz yoktu” dedi.

“Birçok kişiden para aldı”

Gaytancıoğlu’nun seçimden önce adaylık vaadiyle bir çok para aldığı şeklinde suçlamalarda bulunan Özlem Feraye Önder “Seçim döneminde de bir sürü kişiden aday göstereceğim deyip para aldığı için seçimde hiç kimsenin arkasında da doğru dürüst duramadı. Ş. C.’ndan 200 bin TL para almış. Dönemin CHP Havsa İlçe Başkanı H.’e, ‘İstifa et, seni belediye başkanı yapacağım’ demiş. O.’ya da aynısını diyor. Keşan’da M. Ö.’dan para aldığını biliyorum. Ö.’dan para alıp aday göstermediğini, başka birini aday gösterdiğini biliyorum ki keza ondan da para almış. R. G.’den 30 bin Euro aldı. Ama bu paraları aldı, nerede parası, yok? Onu ben de bilmiyorum. Tefeciye 1 trilyon borcu olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı. Önder, milletvekilinin Trakya’da arazi toplayan F. adlı şirketten de maddi yardım aldığını ileri sürdü.

“Çıplak resimlerimiz var”

Kendisinin de milletvekilinin de çıplak görüntüleri olduğunu belirten Önder daha sonra şunları söyledi: “Birbirimize resim atıyorduk. Onda 2-3 tane telefon var. Onun telefonunu milletvekili olduğu için çok fazla inceleyemiyorlar. Kendi telefonunu inceleseler zaten kayıtları bulacaklar. O çekiyordu bana atıyordu, ben çekiyordum ona atıyordum. Whatsapp’tan görüntülü konuşuyorduk. Çırılçıplak resimleri de var, benimkiler de var.”

“Yakın olmak için danışman yaptı”

Şantajla danışman olmadığını kaydeden Önder “Danışman olmam, yakınında olmak için oldu. Beni evden rahat çıkarmak için oldu. Eşim de bir sürü şeyden şüpheleniyordu. Eşime telefon etti, ‘Hanımını danışman yapmak istiyorum. Benim güvenilir birisine ihtiyacım var. Meclisteki danışmanlara 1 milyar versem de beni satar’ dedi. ‘Bana da yanımla ol, rahat rahat beraber oluruz’ dedi. Ankara’da ben ev tutacaktım, hatta hanımı duyduktan sonra ‘bir daha gitmeme gerek kalmadı, Edirne’ye gittiğimiz zaman da annesinde kalırım’ dedi. Ben de annesinde kaldım. Annesiyle resimlerimiz de var. ‘Danışmanım olursan istediğimiz yere gideriz, kimse bir şey diyemez’ dedi. Beni o yüzden danışmanı yaptı. Tehdit, şantaj işi şimdi mi aklına gelmiş? Beni danışman yapana kadar da resimlerimiz yok. Ondan sonra resimler var” diye konuştu.

“Meclis’te sevgili gibi değildik”

Diğer kadın danışmanla Gaytancıoğlu’nu aynı tuvaletten çıkarken yakaladığını ve bu yüzden Gaytancıoğlu’nun kızını danışman yaptığını da anlatan Önder “Ben Okan ile birlikte Meclis’teyken sevgilisi gibi oynamıyorduk tabi. Ama eski sevgililerinin danışmanı N.’dan şüphelendiğini, hatta hanımının N.’a gıcık olduğunu söylemişti. Ben bir gün Kızılay’dan alışveriş yaptım ve Meclis’e geldim; tuvaletten ikisi birlikte çıkıyorlardı. Kadının saçı başı dağınıktı. Oturdum oraya surat asıyorum; beni alıp dışarı götürdü. Dışarıda da kavga ettik. Dedim ki; ‘Senin bu karıyla ne işin var? Demek ki tuvalette bu kadınla iş beceriyorsun?’ Ki o vaziyetteydiler. Biraz daha erken girseymişim, bunları tuvalette halvet halinde yakalayacakmışım. Bana, benle çalıştıktan sonra artık düzeldiğini, kadınla ilgisinin kalmadığını, bütün kadınları facebooktan engellediğini söyledi. Oturup hepsini kendisi engelledi. O kadınların da hepsi şu anda bana mesaj yazıyorlar. Ama ben onlara daha cevap yazmıyorum. ‘Biz yine Okan ile birlikteyiz’ falan yazıyorlar. Ben, onu yakaladığım için kızımı oraya danışman yaptı. Güya N.’un yüzüne bakmıyormuş ama onu da çıkarmamış. Onun da konuşacakları olacağı için gözden çıkaramamış. Şu ana tekrar danışman yapmış” ifadelerini kullandı.

“Bu işin altından kalkacağım”

Danışmanı Önder tarafından suçlanan milletvekili Gaytancıoğlu bu suçlamalara GÜNDEM aracılığıyla cevap verdi. Yargı süreci başladığı için davanın ayrıntılarıyla ilgili konuşmayacağını belirten Gaytancıoğlu “Ben kimseden para almadım. Mağdurum. Bana şantaj yapıldı, ben de gittim bu konuyu adliyeye intikal ettirdim. Bu işin altından kalkacağım. Çok çalışarak, köy köy, mahalle mahalle gezerek bu işin üstesinden geleceğim” dedi. Kaynak: Murat SAVAŞ 1993 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 11 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi 13.9.2019
Payitahtların çizeri Payitahtların çizeri 13.9.2019
O tabelalar kaldırıldı mı? O tabelalar kaldırıldı mı? 13.9.2019
Köprü altında define aramışlar Köprü altında define aramışlar 13.9.2019
Yapma ilaçta alkol sıkıntısı Yapma ilaçta alkol sıkıntısı 13.9.2019
Çetin’den tezgah iddiası Çetin’den tezgah iddiası 13.9.2019
Darbe sabahı Demirel’le görüştüm Darbe sabahı Demirel’le görüştüm 13.9.2019
İtfaiye numarası da 112 oldu İtfaiye numarası da 112 oldu 12.9.2019
Yolun ortasında devrildi Yolun ortasında devrildi 12.9.2019
Ağalık müessesesi zarar görür Ağalık müessesesi zarar görür 12.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 82
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 256 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorular cevaplarını arıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.