Edirne 16°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Ne yaptın Okan Hoca? - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Ne yaptın Okan Hoca? 5.8.2019 - 10:29:39
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Sabah Gazetesi’nin dünkü sayısında Osman Asiltürk tarafından kaleme alınan ‘Çapkınlık Yaptı Hayatı Karardı’ başlıklı manşet haberle gündeme geldi. Gaytancıoğlu’nun, sanat öğretmeni Özlem Feraye Ö. ile gönül ilişkisi olduğu ve Ö.’nün elindeki çıplak görüntülerle şantaj yaptığı iddia edilen haber, gazetenin internet sayfasında yer almasının ardından birçok haber platformunda da paylaşıldı.Ne yaptın Okan Hoca?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, yasak aşk şantajı ile gündeme geldi. Sabah Gazetesi’nde ‘Milletvekilinin yasak aşk çıkmazı şantajla danışmanlık adliyede bitti’ başlığıyla Osman Asiltürk tarafından kaleme alınan haberde, Gaytancıoğlu’nun, sanat öğretmeni Özlem Feraye Ö. ile ilişkisi olduğu ve Ö.’nün elindeki çıplak görüntülerle şantaj yaptığı iddia edildi.

Haberde, Gaytancıoğlu ile ilişki yaşayan Ö.nün birliktelik görüntüleriyle şantaj yaparak önce kendisini ve daha sonra ise kızını danışman yaptırdığı öne sürülürken; Ö., ‘Kocam ilişkimizi öğrendi’ diyerek para istedi. Vekil şantajların sonu gelmeyince soluğu Tekirdağ Adliyesi’nde aldı. Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye göre; 52 yaşındaki evli CHP'li Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile sanat öğretmeni Özlem Feraye Ö.’nün eskilere dayanan bir arkadaşlıkları vardı. İkilinin 2017'de yeniden başlayan görüşmeleri kısa süre sonra gönül ilişkisine dönüştü. İnternet aracılığıyla gerçekleşen sanal görüşmeleri, iddiaya göre Özlem Feraye Ö., gizlice kayıt altına aldı. Geçen yıl Milletvekili Gaytancıoğlu, artık görüşmek istemediğini kadın öğretmene iletti. Ayrılmak istemediğini ve âşık olduğunu ileri süren Ö., kanser hastası olduğunu iddia ederek elindeki çıplak görüntülerle şantaj yapmaya başladı” ifadelerine yer verildi.

Savcıya neler anlattı?

Gaytancıoğlu’nun iddianame dosyasına giren ifadelerine de yer verilen haberde; “Savcıya başından geçenleri anlatan Okan Gaytancıoğlu, iddianame dosyasına da giren ifadesinde özetle şunları anlattı: “2017'de TBMM'ye geldi. Kendisini tanıttı. Eski arkadaşım olması nedeniyle kendisini kabul ettim. Kızı Ebru Özge K., için öğretmenlik sınavlarında yardımcı olmamı istedi. Yardımcı olamayacağımı söyledim. Sohbet biraz uzadı ve dışarı yemek yemeğe çıktık. Yemeğin sonrasında bir otele geçtik ve burada cinsel ilişkiye girdik. Daha sonra da birkaç kez beni arayıp davet etti. Bu buluşmaların bazılarında cinsel ilişki oluyordu. Bu görüşmelerin devamında Ö., kanser hastası olduğunu, benim yanımda kalmasının gerektiğini, bana âşık olduğunu, benden ayrılırsa hastalığının ilerleyeceğini, eşinin birlikteliğimizi öğrenmesi halinde durumun kötü olabileceğini söyleyerek üstü kapalı bir şekilde beni tehdit etti.’’ sözlerine yer verildi.

Cinsel içerikli görüntülerle tehdit etmiş

Gaytancıoğlu’nun Ö., tarafından tehdit edildiği iddialarının da bulunduğu haberde; “Gaytancıoğlu'nun iddiasına göre Özlem Feraye Ö., elinde cinsel içerikli görüntülerinin olduğunu bu görüntüleri eşine göstereceğini, kendisini mecliste işe almaması halinde sosyal medyada da paylaşacağı şantajında bulundu. CHP'li milletvekili, ilk etapta tehdit ve şantajlara aldırış etmese de sonradan işin ciddiyetini anlayınca Özlem Feraye Ö.’yi Kasım 2018'de yanına 'danışman' olarak işe almak zorunda kaldı. Milletvekili Gaytancıoğlu, ifadesinin devamında şunları anlattı: “Cinsel içerikli görüntüleri yayacağından bahisle beni tehdit etti. Kendisi bunları yapabilecek kabiliyettedir. Danışmanım olması sebebiyle tüm sosyal medya hesaplarımın şifreleri kendisinde mevcuttur. Bu dönem içerisinde beni fazlaca kıskanmaya başlamıştı. Hatta sosyal medya hesaplarımı inceleyerek kendi takdirine göre hesabımda bulunan kadın takipçileri takipten çıkartıyordu...” ifadelerine yer verildi.

Bir yıldan 3 yıla hapis isteniyor

Haberde; Gaytancıoğlu’nun, Ö.’nün eşine 130 bin TL yatırdığı da iddia edilirken; “İddiaya göre Ö., 2019'da milletvekilini kalmış olduğu misafirhaneye çağırdı. İkili misafirhanede birlikteyken Özlem Feraye Ö.’nün eşi Ömer Ö., onları gördü. Ömer Ö., karısıyla cinsel birliktelik yaşayıp yaşamadıklarını sorması üzerine Gaytancıoğlu, itiraf etmek durumunda kaldı. Gaytancıoğlu “Bu olayın ertesi gününde Özlem Feraye, benden eşi Ömer Ö. için 250 bin TL istedi. Bu parayı Ömer'e vereceğini ve Ömer'in kendisini rahat bırakacağını aksi halde bana zarar vereceğini, ilişkimizi yayabileceğini hatta kızım Cansu'ya zarar verebileceğini söyledi. Ben de şeref ve haysiyetimi korumak ve kızıma zarar gelmesini önlemek için Ömer Ö.’nin hesabına makbuzlarda da görüleceği gibi 130 bin TL gönderdim.”

Özlem Feraye Ö., şantajlarını devam ettirerek bu kez de kızı Ebru Özge K.’yı geçen 17 Haziran'da danışman olarak işe aldırdı. Milletvekili, 4 Temmuz'da Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek şikâyette bulundu. Yapılan soruşturmanın ardından Özlem Feraye Ö. ve kocası Ömer Ö. hakkında 24 Temmuz'da ‘şantaj’ suçundan bir yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle Asliye Ceza Mahkemesine dava açıldı” sözlerine yer verildi.

130 bin TL şantajla alınmış

Gaytancıoğlu’nun, Ö.’nün eşinin hesabına yatırdığı 130 bin TL’nin şantaj sonucu yatırdığının tespit edildiği açıklanan haberde; “3 Temmuz'da TBMM'ye giden Feraye Ö., Gaytancıoğlu'na “Odana gideceğim” diyerek rezalet çıkartacağını söyledi. Gaytancıoğlu, odasına gelmemesini dışarıda bir yerde buluşabileceklerini söylese de Ö., bu teklifi reddetti. Gaytancıoğlu, hemen odasını terk ederek Meclis'ten ayrıldı. Özlem Feraye Ö. ve kocası Ömer Ö., şantaj ve şantajla alınan 130 bin TL'nin verilen borç karşılığında alındığını iddia etse de savcılıkça yapılan dijital incelemede şantaj içerikli mesajların olduğu tespit edildi” ifadelerine yer verildi. Asiltürk’ün haberi, Sabah Gazetesi’nin Pazar günkü sayısında ‘Çapkınlık Yaptı Hayatı Karardı’ manşetiyle yer aldı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1791 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kuraklık ve hastalık çiftçiyi vurdu Kuraklık ve hastalık çiftçiyi vurdu 3.7.2020
Polisten MASTİKA operasyonu Polisten MASTİKA operasyonu 3.7.2020
Avukatlar Saraçlar’da yürüyecek Avukatlar Saraçlar’da yürüyecek 3.7.2020
BES’ten revize talebi BES’ten revize talebi 3.7.2020
Belediyeden küpler çöktü açıklaması Belediyeden küpler çöktü açıklaması 3.7.2020
Su tüketimine dikkat edin Su tüketimine dikkat edin 3.7.2020
Balkan Medical Journal yayıncılıkta birinci Balkan Medical Journal yayıncılıkta birinci 3.7.2020
Kıbrıs Gazisine büyük ayıp Kıbrıs Gazisine büyük ayıp 3.7.2020
Çiftçiyi faize ezdirmeyin Çiftçiyi faize ezdirmeyin 3.7.2020
Mor yufkanın kilosu 15 TL Mor yufkanın kilosu 15 TL 3.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 12


Ankete 320 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Boynuz kulağı geçerse
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Plajdaki Düşman
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Huzur, uyum yeterince mutluluğun gizemi
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.