Edirne 34°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Edirnespor’a ‘Sınır Beyi’ desteği - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Spor
Edirnespor’a ‘Sınır Beyi’ desteği 29.7.2019 - 10:26:13
Batı Kale Taraftar Grubu’nun, Edirnespor yönetimine tepki göstererek tribünlerden çekildiğini açıklamasının ardından Serhat Çocukları, Genç 22’liler ve Batı Kale taraftar gruplarının temsilcilerinin bir araya gelerek Edirne Lacivert Beyaz Derneği’ni kurulduğunu açıklamasıyla devam eden süreçte, yeni bir taraftar grubu daha kuruluşunu açıkladı. Sınır Beyi Taraftar Grubu, basın açıklaması gerçekleştirerek; “Biz, Edirnespor adı ve Edirnespor armasının peşindeyiz ve destekçisiyiz” dedi. Sınır Beyi Taraftar Grubu Tribün Lideri Kıvanç Arda, açıklamasında taraftar grubunun dernekleşeceğini de söyledi.Edirnespor’a ‘Sınır Beyi’ desteği

Batı Kale Taraftar Grubu’nun, Edirnespor yönetimine tepki göstererek tribünlerden çekildiğini açıklamasının ardından yeni bir taraftar grubu, kuruluşunu açıkladı. Serhat Çocukları, Genç 22’liler ve Batı Kale taraftar gruplarının temsilcilerinin bir araya gelerek Edirne Lacivert Beyaz Derneği’ni kurulduğunu açıklamasının ardından 26 Temmuz Cuma günü de Sınır Beyi Taraftar Grubu, basın açıklaması yaparak resmi kuruluşunu açıkladı.

Sınır Beyi Taraftar Grubu Tribün Lideri Kıvanç Arda ve Edirnespor tribünlerinde yer alan isimlerin katıldığı toplantıda, taraftar grubunun dernekleşeceği de açıklandı. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda basın açıklaması yapan Arda, Edirnespor tribününde yeni bir oluşuma gidilmesinin nedenini açıkladı. Batı Kale Taraftar Grubu’nun 2018-2019 futbol sezonunda 2-3 defa tribünlerden çekilme kararı almasının Sınır Beyi Taraftar Grubu’nun kurulmasında etkin rol oynadığını belirten Arda; “Ani alınan kararlar, Edirnespor ve Batı Kale Taraftar Grubu’na zarar vermekteydi. Bizler de Batı Kale Tribün Lideri Serdar Acar ile görüşüp, böyle bir oluşuma gitme kararı aldığımızı paylaştık. Ne Batı Kale, ne de başka kişiler ile bir sorunumuz yoktur. Bahsettiğimiz gibi gayemiz, Edirnespor ve Edirne’ye neler katabileceğimizdir. Bununla ilgili çalışmalarımızı en kısa zamanda başlatacağız” dedi.

Sınır Beyi Taraftar Grubu’nun dernekleşeceğini belirten Arda; “Bu akşam Edirnespor Sınır Beyi Taraftar Grubu olarak sizlerleyiz. Bizler; arkadaşlarımızla, sizlerle birlikte dernekleşme yoluna gideceğiz. Bu konuyla alakalı çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Dernek yerimizi tuttuk. Derneğimiz ile alakalı tüm hazırlıklarımızı yaptık. Diyeceksiniz ki o zaman neden taraftar grubu olarak açıklama yapıyorsunuz? Bizler, işlemlerimiz bitmeden, resmi prosedürler tamamlanmadan dernek olarak açıklama yapmayı tercih etmedik. Dernek yoluna gitmemizin amacına gelirsek; bu yol, başarılar yaşandığı zaman ortak sevinçler yaratır, birlikte sevinç ortamı olur. Ama bu yolun iftiralı kısmı da vardır. Bizler hakkında bu yola girdiğimiz için yönetimden ve yöneticilerden para yiyeceğimiz muhabbeti yapılıyor ve yapılacaktır da fakat bizlere bu ithamlarda bulunan kişilere gerekli cevaplarımızı verdik. Derneğimiz resmileştikten sonra derneğimize davet ederiz, makbuzlarımızı, gelir ve giderlerimizi gösteririz” ifadelerine yer verdi.

“Sosyal sorumluluk projelerine katılacağız”

Derneğin kurulmasının ardından tüm hesaplarını Edirne halkı ile paylaşacaklarını söyleyen Arda; “Dernekleşeceğiz çünkü Edirnespor’a sadece futbol olarak, basketbol olarak bakmıyoruz. Edirnespor demek, birlik demektir. Edirnespor demek, beraberlik demektir. Edirnespor demek, beraber gülmek, beraber ağlamak demektir. Bizler de sadece tribüne tıkılıp kalmayacağız, tüm sosyal sorumluluk projelerinde ne önde yer alacağız” dedi.

“Tartışmalardan uzak durmaktayız”

Edirnespor’un gerçekleştirilen son genel kurulunda renklerinin kırmızı-beyaz-sarı olarak değiştirilmesi ve geçtiğimiz günlerde kuruluşunu açıklayan Edirne Lacivert-Beyaz Derneği ile ilgili de açıklamalarda bulunan Arda; “Renk konusuna gelirsek; son günlerde ortaya çıkan bir tartışmadan söz etmek istiyorum. Biz bu oluşumun kurulması için ilk adımları attığımızda kulübümüze üçüncü renk olarak eklenen sarı rengi, şu an gerek profesyonel liglerde takımı destekleyen ağabeylerimiz, gerek ise dönemin futbolcularının açıklamalarından sonra ana renk temasına dönüştü. Biz, yeni bir taraftar grubuyuz ve tek sevdamız Edirnespor’dur. Renklere takılmayacağız, Lacivert-Beyaz Derneği’ni kuran insanlar da kendi inandıkları yolda yürüyorlar. Yeter ki içimizdeki renk ayrılıkları takımımıza zarar vermesin. Gayesi ve tek derdi Edirnespor olan insanlar olarak bu ortamı geren tartışmalardan uzak durmaktayız. Bu tartışmalardan uzak durmamızın tek amacı, takımımıza zarar gelmemesidir. Bizlerin tek derdi, Edirnespor’un hak ettiği şampiyonluklar yaşaması ve bu konuda en büyük destekçisi olmaktır. ‘Yıllardan beri öyleymiş, söyleymiş’ tartışmalarının yerine gelin hep birlikte Edirne’mize sahip çıkalım. Bizlerin, bu tartışam ve restleşme ortamında Edirnespor tarafında olduğumuzu belirtmek isterim. Renkten ziyade biz, Edirnespor adı ve Edirnespor armasının peşindeyiz ve destekçisiyiz. Çünkü başka bir Edirnespor yok. Edirnespor, kişilerin değil, halkındır” sözlerine yer verdi.

“Kapımız herkese açıktır”

Sınır Beyi Taraftar Grubu’nun herkese açık olduğunu söyleyen Arda; “Bizim kapımız herkese açıktır. Taraftar grubu oluşturma düşüncemiz kısa sürede gerçekleştiği için temasta bulunamadığımız, fikrini, düşüncesini alamadığımız ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz oldu. Daha sonra bu ağabeylerimize, kardeşlerimize amacımızı ve düşüncemizi aktardık. Yaklaşık bir ay önce yaptığım açıklamada, ‘Bir olalım, biz olalım’ demiştim. Şimdi bunu uygulama zamanıdır” dedi. Arda’nın açıklamasının ardından toplantı, basına kapalı olarak devam etti. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1271 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 12


Ankete 320 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Boynuz kulağı geçerse
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Plajdaki Düşman
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Huzur, uyum yeterince mutluluğun gizemi
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.