Edirne 5°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Diyanet’ten kurbanlık merkezi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Diyanet’ten kurbanlık merkezi 23.7.2019 - 10:38:45
Edirne İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Diyanet Vakfı işbirliğinde düzenlenen 2019 yılı vekâletle kurban organizasyonu kapsamında Saraçlar Caddesi’nde stant ve dükkân açılışı gerçekleştirdi. Açılışta konuşma yapan Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, 2019 yılı kampanyasında Edirne’den 2 bin bağışı geçmeyi hedeflediklerini söyledi. Üzüm, kurban vekâlet stantlarının Saraçlar Caddesi, Erasta AVM, Selimiye, Üç Şerefeli ve Eski Cami’nin yanı sıra Kapıkule Gümrük Kapısı’nda da açıldığını açıkladı.Diyanet’ten kurbanlık merkezi

Edirne İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Diyanet Vakfı işbirliğinde düzenlenen 2019 yılı vekâletle kurban organizasyonu kapsamında Saraçlar Caddesi’nde stant ve dükkân açılışı gerçekleştirdi. Hayırsever bir vatandaş tarafından Edirne İl Müftülüğüne Kurban Bayramı’na kadar kullanılması şartıyla dükkânın tahsis edilmesi üzerine Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, kurban vekâletlerinin Saraçlar Caddesi girişindeki dükkân ve stanttan alınmaya başlandığını söyledi.

Üzüm, kurban vekâletlerinin ayrıca Selimiye, Üç Şerefeli ve Eski Cami gibi camilerin yanı sıra Erasta AVM’de de kurulan stantlarda alındığını açıkladı. Kurbanların bir bölümü Türkiye’de, bir bölümü ise yurtdışında Afrika, Uzakdoğu Asya, Latin Amerika, Ortadoğu, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri ile Müslüman toplulukların bulunduğu ülkelerde kesilecek. Kurbanlarını yurtiçinde kestirmek isteyenler bir hisse bedeli olarak 890 TL, yurtdışında kestirmek isteyenler ise bir hisse bedeli olarak 725 TL ödeyecekler. Kurban bağış stant ve dükkânının açılışını gerçekleştiren Üzüm, Saraçlar Caddesi’nde dükkanın hayırsever bir vatandaş tarafından Edirne İl Müftülüğüne tahsis edildiğini açıklarken; “Bugün Saraçlar Caddesi’nde kurban bağış standımızı ve dükkânımızı açtık. Hayırsever bir kardeşimiz, Kurban Bayramı’na kadar dükkânını ücretsiz olarak bize tahsis etti. Allah ona da çok bereket versin. Hayırseverlerle yürüyen, dünyada Türkiye’nin temsili anlamına gelen bir kurban bağış kampanyamız var. Geçen yıl 143 ülkede mağduriyet ve fakirlik durumlarına göre daha çok kesilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı’mız ve Diyanet Vakfı’mız, ortaklaşa kurban bağış kampanyası yaptılar ve 430 bin kurban kesildi. Bu sene 500 bini geçeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Bu yıl 2 bini geçecek”

Kurban vekâlet stantlarının Erasta AVM’de, Selimiye, Üç Şerefeli, Eski Cami’nin yanı sıra Kapıkule Gümrük Kapısı’nda da açıldığını belirten Üzüm; “Edirne’nin birçok yerinde bu stantlarımızı açtık. Kurbanla ilgili hem bilgilendirme yapıyoruz, hem de vatandaşlarımızın yurtdışında kesilmek üzere kurban bağışlarını alıyoruz. Her bir kurban Türkiye’yi, Türkiye’nin gücünü, kardeşliğini, yardımını temsil ediyor ve o ülkelerdeki kardeşlerimiz de Türkiye’yi yanlarında hissediyorlar. Çok mutlu oluyorlar, dua ediyorlar. Birlik ve beraberliğe en mühim katkı yapılıyor. Bu nedenle Edirne’de de her geçen yıl kurban bağışı artıyor. Önceki yıl Edirne’de kurban bağışı 500 civarındaydı. Geçen yıl ise bin 7 olmuştu. Bu yıl da 2 bini geçecek” dedi.

“Dostluğa ve barışa büyük katkı”

Edirne’deki hayırseverlerin kurban bağışına yoğun ilgisi olduğunu söyleyen Üzüm; “Edirne halkı zaten çok yardımseverdir. Edirne bir serhat şehridir ve yardımseverlik, serhat şehri özelliğidir. Misafirperverdir, misafir kabul eder. Geçtiğimiz günlerde Suriyeli kardeşlerimiz, muhacir olup gelmişlerdi. Onlar sonra döndüler ama Edirne seferber oldu, çocuklar, aileler alındı. Onların temizlik, bakım ve yemek ihtiyaçları sağlandı. Edirne’miz bu konuda gerçekten de çok özverilidir. Bütün vatandaşlarımız aynı hassasiyettedir. Selimiye’nin gölgesinde bu kampanyalar çok bereketli bir şekilde devam edecek.  Bu stantta da gönüllü arkadaşımız her gün hiçbir karşılık beklemeden vazifesini yapacak. Türkiye’nin merhametini, ecdadımızın değerli misyonunu bugüne taşıyacak, bütün ülkelerde yaşayan kardeşlerimize ve hatta gayrimüslimlere de kurban bağışlarımız olacak. Onlardan bir kısmı da daha sonra Müslüman oluyorlar. Çünkü kendilerini mutlu hissediyorlar, Müslümanların onları da düşündüğünü görüyorlar. Böyle güzellikler, dostluklar yaşıyoruz. Dünyada dostluğa ve barışa büyük bir katkıdır. Edirne de bu konuda elinden geleni yapacaktır” sözlerine yer verdi. Kurban bağışı ödemeleri, banka ve internet bankacılığı aracılığıyla 9 Ağustos, online ödeme aracılığıyla 10 Ağustos’a kadar devam edecek. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 315 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Gala turizme açılıyor Gala turizme açılıyor 10.12.2019
CKD, Anadolu Kadınları’nın izinde CKD, Anadolu Kadınları’nın izinde 10.12.2019
Çıkarıldığı mekâna ateş etti Çıkarıldığı mekâna ateş etti 10.12.2019
Edirne’de FETÖ operasyonu Edirne’de FETÖ operasyonu 10.12.2019
Arı’nın cezası onandı Arı’nın cezası onandı 10.12.2019
Aksal: Çözüm peşindeyiz Aksal: Çözüm peşindeyiz 10.12.2019
Altyapıya ikinci kazma Altyapıya ikinci kazma 10.12.2019
Güneren’i istemiyoruz Güneren’i istemiyoruz 10.12.2019
Özyılmaz yeniden il başkanı Özyılmaz yeniden il başkanı 9.12.2019
Yerli tohumun önü açılmalı Yerli tohumun önü açılmalı 9.12.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 58
Web Siteleri 88
Facebook 109
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 272 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Sükut
Murat Savaş

Recep Duymaz
Hatıra Kitabından Hatıralar
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Gümrük; bir ülkenin önsözü
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.