Edirne 22°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Dayıoğlu yeniden başkan - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Dayıoğlu yeniden başkan 17.6.2019 - 10:33:06
DİSK Emekli – Sen Edirne Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu 15 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurul’da başkanlık görevini yürüten ve tek aday olan Sait Dayıoğlu yeniden başkanlığa seçildi. Genel Kurul’da okunan faaliyet raporunda Şube Başkanı Dayıoğlu'nun 16 Mart 2018 tarihinde evlendiği de belirtildi.Dayıoğlu yeniden başkan

Emekli – Sen Edirne Şubesi, 1. Olağan Genel Kurulu’nu, cumartesi günü DİSK Abdullah Baştürk Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Mevcut başkan Dayıoğlu’nun tek liste ile seçime girdiği genel kurula 59 üyeden 34’ü katıldı. 

“Emeklinin pazarlık gücü kalmadı”

Genel Kurulda ilk olarak Emekli-Sen Trakya Bölge Temsilcisi Taner Günerbüyük, İbrahim Işık ve Arif Kuday’dan oluşan Divan Heyeti oluşturuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan başkan Sait Dayıoğlu, “Türkiye'de 12 milyonu aşkın emeklinin üretimden koptuktan sonra pazarlık gücü kalmamış, gelen hükümetler en kolay tasarrufu onların maaşlarından ve sigortalarından yapar olmuştur. Emekli-Sen bu hakları savunmak için, hükümetlerle toplu pazarlık ve SGK ile toplu sözleşme yapma hakkını kullanmak için kurulmuş bir sendikadır. Biz emekliler, basit hastalıklar ve ilaç tedavisi için yaşlılık sigortası olmadık. Yıllarca ödediğimiz primlerin karşılığı olarak en azından yaşlılıkta başımıza gelebilecek büyük felaket ve hastalıklar karşısında ölüme terk edilmek ya da varsa evimizi satmak zorunda kalmak istemiyoruz” dedi.
“Birleşe birleşe kazanacağız”

Emekli – Sen’in ülke çapında sayıları 12 milyon olarak ifade edilen emekli kitlesini örgütlemeyi hedef olarak koyduğunu ifade eden Dayıoğlu, “Kendisini buraya ait hisseden herkesi sendikamız çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz. Birleşe birleşe kazanacağımıza inanıyoruz. Aramıza katılan her üye ile daha çok güçleniyoruz. Bu amaca ulaşmada bize destek veren üyelerimize teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz” dedi.
Evlilik faaliyet raporunda

Dayıoğlu’nun konuşmasının ardından Emekli - Sen Genel Başkanı Cengiz Yavuz ve DİSK Trakya Bölge Sorumlusu Salim Şen’in mesajları okundu. Mesajların ardından da Yönetim Kurulu’na ait faaliyet raporunun okunmasıyla genel kurula devam edildi. DİSK / Genel İş Sendikası’nın 8. Olağan Genel Kurulu’na katılım, vefat eden şube kurucusu Hamza Güven’i anma etkinliği, üye kampanyası gibi faaliyetlerin yanı sıra Şube Başkanı Dayıoğlu'nun 16 Mart 2018 tarihinde evlendiği de faaliyet raporunda belirtildi. Raporunun okunması bütçenin okunmasının ardından oylamaya geçildi. Tek listenin yer aldığı oylamada Şube Başkanlığı’na yeniden Sait Dayıoğlu seçildi.
İşte yönetim kurulu

Yönetim Kurulu: Sait Dayıoğlu (Başkan), Ekrem Kaya, Ayşe Çotuk, Hüseyin Taş, Recep Tuna, Fikri Yalın, Remziye Tabakçı. Yedek Üyeler: Arif Kuday, Ekrem Kantur, Mehmet Çelik, Emine Kahyalar, Nail Esen, Nazım Türkoğlu. Denetleme Kurulu: İlhami Akgün, Salim Küçkuygun, Osman Maden. Yedek Üyeler: Ethem Deniz, Turgay Bilgin, Arif Akpınar. Disiplin Kurulu: Cengiz Başyurt, Ahmet Budak, Hasan Özden. Yedek Üyeler: Levent Yetimoğulları, Reyhan Kıranlar, Muhammet Özeker. Üst Kurul Delegeleri: Sait Dayıoğlu, Ekrem Kaya.
Çeşitli STK temsilcileri de katıldı

Emekli – Sen Babaeski Şube yöneticisi Ömer Öztek, Lüleburgaz Şube yöneticisi İbrahim Koser, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Mine Hepgüllü, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Celil Özcan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Hasan Tahsin Yılmaz, Kent Konseyi Başkanı Ziya Gökerküçük, KESK Dönem Sözcüsü Ayhan Fırtına ve Veli-Der Başkanı Mustafa Aytekin de Genel Kurulda konuk olarak yer aldı.Kaynak: Şener ŞENTÜRK 262 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kadripaşa’da öğrencilere işitme testi Kadripaşa’da öğrencilere işitme testi 18.10.2019
Nas’tan ilginç Edirne örneği Nas’tan ilginç Edirne örneği 18.10.2019
Harekâta katılmak istiyorlar Harekâta katılmak istiyorlar 18.10.2019
Camide mühimmat bulundu Camide mühimmat bulundu 18.10.2019
41 noktadan selamlı destek 41 noktadan selamlı destek 18.10.2019
Teknolojisiz şenlik Teknolojisiz şenlik 18.10.2019
Negro dünya basınında Negro dünya basınında 18.10.2019
Enstrümansız mehteRoman Enstrümansız mehteRoman 18.10.2019
Bir sokak insan başvurdu Bir sokak insan başvurdu 18.10.2019
Devren Kiralık Bedesten Devren Kiralık Bedesten 18.10.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 56
Web Siteleri 85
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 261 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Otogar(gara) – 2
Murat Savaş

Recep Duymaz
Öğrenmenin Zevkini Yaşamak – 3
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.