Edirne 18°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
TMO’nun şifahi fiyatları - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
TMO’nun şifahi fiyatları 13.6.2019 - 10:52:04
Edirne İl Genel Meclisi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Mustafa Üstün, TMO’nun hububat alımları ile ilgili raporunda ‘şifahen’ alım fiyatlarını açıkladı. TMO’ların hazırlık aşamaları ve ürün alıp almayacağı ile ilgili konularında rapor sunan Üstün; “Bizim şifahen öğrendiklerimize göre; bu yıl TMO alımında 3 kalem olacak. Yumuşak buğday 1,300 TL, orta sertlikteki buğday 1,350 TL, sıfır süne sıfır yabancı madde olan buğdaylar da 1,400 TL olacak” dedi. Üstün, Katarlı bir şirketin Uzunköprü ilçesi Çöpköy mahallesinde lisanslı depoculuk konusunda yeni bir çalışma başlatacağına da dikkat çekti.TMO’nun şifahi fiyatları

Edirne İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı toplantılarının üçüncü birleşiminde Tarım ve Hayvancılık Komisyonu Başkanı Mustafa Üstün, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin hububat alımları ile ilgili raporunu sundu. Edirne’de yakın zamanda hububat hasadının başlayacağına dikkat çeken Üstün, TMO’ların hazırlık aşamaları ve ürün alıp almayacağı ile ilgili konularda açıklamalarda bulundu. Üstün, 2019 dönemi hububat alım fiyatlarının 2 Mayıs 2019 tarihinde açıklandığını belirtirken; “TMO fiyat konusunda herhangi bir şey belirtmedi. Bizim şifahen öğrendiklerimize göre; bu yıl TMO alımında 3 kalem olacak. Yumuşak buğday 1,300 TL, orta sertlikteki buğday 1,350 TL, sıfır süne sıfır yabancı madde olan buğdaylar da 1,400 TL olacak. Bunu yazılı olarak belirtmediler ama şifahen söylenen bir şeydir” ifadelerine yer verdi.

                TMO Edirne Şube Müdürlüğü ve bağlı ajans amirliklerinin de 2019 dönemi alım kampanya hazırlıklarını tamamladığını söyleyen Üstün; “Hasadın başlamasıyla beraber Edirne merkez Lalapaşa tesisli ekip, Havsa ajans amirliği, Uzunköprü ajans amirliği, Meriç geçici alım merkezi, Büyükevren geçici alım merkezi ve İpsala ajans amirliğinde bulunan Edirne il genelinde 8 alım noktasında ÇKS’ye kayıtlı üreticilerden buğday alımlarına başlanılacak olup, alımlar randevulu yapılacaktır. Randevular ‘http:randevu.tmo.gov.tr’ adresinden ÇKS sistemine kayıtlı üreticiler tarafından TC kimlik numaraları ile alınabilecektir” dedi.

“Hazırlıklar tamamlandı”

                Üstün, hububat alımlarına Edirne, Havsa ve Keşan’da lisanslı depolarda, diğer ilçelerde ise TMO işyerlerinde başlanacağını açıklarken; “Sözleşme imzalanması halinde İpsala’da da lisanslı depoda alımlara başlanacaktır. TMO Edirne Şube Müdürlüğü ve bağlı 8 alım noktasında, tüm hububat alım hazırlıkları tamamlanmış olup, ilgili kuruluşlara ve köy muhtarlıklarına konu hakkında bilgilendirme yapılmıştır” sözlerine yer verdi. Üstün, raporun sonunda lisanslı depoculuk ile ilgili bilgi verdi.

Uzunköprü’ye Katar’dan lisanslı depo

                Üstün, sunumunda Uzunköprü ilçesinde de lisanslı depoculuk konusunda çalışmalar gerçekleştirildiğini açıkladı. Uzunköprü ilçesi Çöpköy mahallesinde lisanslı depoculuk ile ilgili yeni bir çalışma olduğunu söyleyen Üstün; “Katarlı bir şirket bu işi üstlendi. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor” dedi. Üstün’ün sunumunun ardından toplantıda söz alan Meclis Uzunköprü Üyesi Nedret Akbulut, lisanslı depoculuk sisteminin beğenilen bir sistem olmasına rağmen Uzunköprü’de bulunmadığını söyleyerek; “Bu konuda yine öksüz bir durumdayız. Daha önce bir çalışma oldu ama yapılamadı” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların sonunda Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, toplantı oturumunu kapattı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 277 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Ekonomiye ivme kazandırdık Ekonomiye ivme kazandırdık 17.7.2019
Senatonun gündemi 15 Temmuz Senatonun gündemi 15 Temmuz 17.7.2019
Gün günü tutmuyor Gün günü tutmuyor 17.7.2019
Gürkan’ın korteji neden duraksadı? Gürkan’ın korteji neden duraksadı? 17.7.2019
Meriç’ten dört dörtlük kampüs Meriç’ten dört dörtlük kampüs 17.7.2019
Gürkan’dan twitter önlemi Gürkan’dan twitter önlemi 17.7.2019
Beni kurban seçtiler Beni kurban seçtiler 17.7.2019
Has Bahçe’ye Saray koruması Has Bahçe’ye Saray koruması 16.7.2019
15 Temmuz’a dualarla anma 15 Temmuz’a dualarla anma 16.7.2019
Sokak satıcılarına operasyon Sokak satıcılarına operasyon 16.7.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 53
Web Siteleri 78
Facebook 98
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 244 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bedava taşıyormuş, hadi oradan!
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.