Edirne 18°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Kule radarlar geri geliyor! - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Kule radarlar geri geliyor! 10.6.2019 - 10:34:20
Edirne Belediyesi’nin Haziran ayı olağan toplantısında Elektronik Denetleme Sistemi’nin yeniden uygulamaya girmesi oy birliği ile kararlaştırıldı. Edirne Belediyesi bu konuda İstanbul Ticaret Üniversitesi ile işbirliği yapacak. TV program yapımcısı Acun Ilıcalı’nın amcası, eski AK Parti milletvekili Prof. Mustafa Ilıcalı çalışmanın koordinatörlüğünü yürütecek. Toplantıda AK Parti’nin ulaşım ve su konusundaki indirim önerisi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.Kule radarlar geri geliyor!

Edirne Belediyesi’nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantı gündeminde 13 madde, gündem dışında ise 9 madde olmak üzere toplam 22 madde görüşüldü. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın teklifiyle toplantı gündemindeki 3 ve 4 numaralı maddeler geri çekildi. AK Parti grubunun “Su ve ulaşım ücretine indirim” konusundaki önerisi ise “gündem dışı konular” bölümüne oy birliği ile eklendi. Edirne Belediye Meclisi’nin Haziran ayı olağan toplantısı, uzun bayram tatili nedeniyle arife gününe denk gelen Pazartesi günü sabah saatlerinde yapıldı.

İki üye katılmadı

İki mazeretli üyenin dışındaki tüm üyelerin katıldığı meclis toplantısındaki ilk gündem maddesini, bir önceki meclis toplantısının tutanağının görüşülerek kabul edilmesi oluşturdu. Toplantıda Başkan Gürkan’ın önerisiyle 3 ve 4 numaralı maddeler gündemden çekilirken diğer maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Zam istekleri komisyona havale

Edirne Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın şehir içi toplu taşımacılığında kullanılan araçların indi – bindi fiyatlarında iyileştirme yapılması talebi ile Edirne Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası’nın servis araçları hizmet tarifesine zam yapılması ile ilgili talepleri, Edirne Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile havale edildi.

Sendikaya üye olunacak

Meclis toplantısında, Edirne Belediyesi’nin Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası’na üye olunması ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın belediyeyi temsilen yetkilendirilmesi, üye aidatlarının ödenmesi de kararlaştırıldı.

İşgal harcı 0,60 TL

Meclis toplantısında Trafik Eğitim Parkı yapılması konusunda bu alan için tahsis edilecek arazi konusunda Başkan Gürkan’a yetki verilirken, belediyeye ait 17, 84 metre karelik alanın satılması izni de çıktı. Edirne Belediye Başkanı Gürkan’ın seçim öncesi verdiği “Masa sandalye işgal harcını kaldıracağım” sözüne istinaden yapılan çalışma sonunda Meclisin bu harcı kaldırma yetkisi olmadığının anlaşıldığını belirten Gürkan, bu harcın metrekare başına en az tarife olan 0,60 TL seviyesine çekilmesini teklif etti. Teklif oy birliği ile geçti.

Kent Park ihale edilecek

Meclisin aldığı karar doğrultusunda Edirne Belediyesi’nin uygun bulacağı projeler doğrultusunda kent park oluşturulması ve bu alanın Belediye Kanunu’nun 15/h ve 18/e maddeleri uyarınca 29 yıllığına sınırlı ayni hak tesis edilmesi ve bu konuda Belediye Encümenine yetkisi verildi.

Amca Ilıcalı, EDES’te danışman

Meclisin son toplantısında, daha önce uygulamaya konan ancak sistemi kuran şirketin FETÖ ile iltisaklı olduğu iddialarıyla son verilen Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDES) yeniden kurulması kararlaştırıldı. Karar, mecliste bulunan bütün partilerin oylarıyla alındı. EDES sistemi Edirne Belediyesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile kurulacak. Sistemin çalışmalarını, iki dönem AK Parti milletvekilliği yapan ve program yapımcısı Acun Ilıcalı’nın amcası olan Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı yapacak.

İndirim talebi de komisyona havale

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun önerisi olan su ve ulaşımdaki indirim üzerine Edirne Belediyesi’ndeki AK Parti grubu da Edirne’deki su ve öğrenci ulaşım tarifesinde indirime gidilmesi yönünde teklifte bulundu. AK Parti’nin su ve öğrenci ulaşım ücret tarifesindeki indirim önerisi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Edirne Belediye Meclisi, Bulgaristan, Romanya ve Almanya’daki çeşitli etkinliklere Edirne Belediyesi’ni temsilen katılacak yetkililer ile ilgili kararlar alırken Belarus’un Grodno kenti ile Edirne’nin kardeş kent olması konusunda yapılacak görüşmelerde Başkan Gürkan’a yetki verdi. 

 Kaynak: Murat SAVAŞ 1406 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Ekonomiye ivme kazandırdık Ekonomiye ivme kazandırdık 17.7.2019
Senatonun gündemi 15 Temmuz Senatonun gündemi 15 Temmuz 17.7.2019
Gün günü tutmuyor Gün günü tutmuyor 17.7.2019
Gürkan’ın korteji neden duraksadı? Gürkan’ın korteji neden duraksadı? 17.7.2019
Meriç’ten dört dörtlük kampüs Meriç’ten dört dörtlük kampüs 17.7.2019
Gürkan’dan twitter önlemi Gürkan’dan twitter önlemi 17.7.2019
Beni kurban seçtiler Beni kurban seçtiler 17.7.2019
Has Bahçe’ye Saray koruması Has Bahçe’ye Saray koruması 16.7.2019
15 Temmuz’a dualarla anma 15 Temmuz’a dualarla anma 16.7.2019
Sokak satıcılarına operasyon Sokak satıcılarına operasyon 16.7.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 53
Web Siteleri 78
Facebook 98
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 244 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bedava taşıyormuş, hadi oradan!
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.