Edirne 33°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Yeni yönetime yeni renk - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Yeni yönetime yeni renk 24.5.2019 - 10:20:22
Edirne Belediyesi Edirnespor’un gerçekleşen olağanüstü genel kurulunda mevcut başkan Savaş Üner tek liste ile katılarak yeniden başkan oldu. Genel kurulda, dernek tüzüğünde yapılan değişiklikler dikkat çekti. Tüzükte kulübün renklerinin kırmızı ve beyaz yerine kırmızı, sarı ve beyaz ile değiştirilmesi, 16 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeliklerinin 8’e düşürülmesi ve genel kurulun 2 yerine 3 yılda bir yapılması da kararlaştırıldı. Genel kurul öncesi konuşma yapan Savaş Üner ise sezon sonunda sosyal medyada ortaya çıkan tepkilere cevap verdi.Yeni yönetime yeni renk

Edirne Belediyesi Edirnespor, olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirdi. Edirne Belediyesi Edirnespor Muammer Şener Tesisleri’nde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul öncesi mevcut başkan Savaş Üner, açıklamalarda bulunurken; divan kurulu seçimiyle başlayan genel kurulda yönetim kurulu üyelik sayıları, Edirnespor renklerinin ve olağan genel kurul seçim takviminin değişimi de dikkat çekti. Genel kurulda ayrıca bütçe ve bilançonun okunması sırasında 2 milyon 552 bin 6 lira 12 kuruş gelir ve gider açıklandı.

Genel kurul öncesi açıklamalarda bulunan Savaş Üner, 2018-2019 sezonunun tamamlandığını belirtirken; “Futbolda bu sene, yıllar sonra çok önemli bir fırsat yakalamıştık ve son 3 haftaya 5 puan önde lider girmiştik. Fakat 2 hafta üst üste İstanbul takımlarına mağlup olarak ve rakibimizin galip gelmesi nedeniyle maalesef ligi 1 puan geride, 2’nci sırada tamamladık. Buradan bazı kişilere seslenmek istiyorum; sosyal medyadan sallamakla bu işlerin olmadığını bilsin. Herkes, bu takımın şampiyon olması için elinden gelen her şeyi yaptı. Taraftarı da, futbolcusu da, yönetimi de, idari kadrosu da yaptı. Son 3 haftaya kadar yönetim ve teknik kadroya, ‘Böyle oynayın, canımız size feda’ diyerek, son 3 hafta yönetime, oyunculara, teknik kadroya küfürler hoş olmadı. Her ne olursa olsun takımda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Üner, konuşmasında 2018-2019 sezonunda altyapıda devrim gerçekleştirdiklerini söylerken; “Altyapı kategorilerinin üçünde il şampiyonu olarak büyük bir başarı elde ettik. İl şampiyonu olan U-14 takımımız, bugün Yalova’da ilk maçına çıkıyor. Şu anda finallerdeler. 2 yıl üst üste başarılarla dolu bir basketbol takımımız bulunuyordu. 1. Lig’e bu sene itibariyle veda etmiş bulunmaktayız. Voleybolda bir sezon ara verdiğimiz ligde, bölgesel ligden tekrar katılarak bir takım kurduk ve final maçında kaybettik. Bu zamana kadar kadın voleybol takımımızda da teknik heyet ve filenin sultanlarına vermiş oldukları mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Öncelikle maddi ve manevi olarak her zaman yanımızda olan başta Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan olmak üzere, geçen dönem her zaman yanımda olan yönetim kuruluma ve değerli Edirnespor taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Olağanüstü kongremiz, hepimize hayırlı olsun” dedi.

Gelir ve gider 2 milyon 552 bin 6 lira 12 kuruş

Üner’in konuşmasının ardından genel kurulda, divan kurulunun seçimi gerçekleştirildi. Divan kurulu başkanlığına Erol Ergülen, kâtip üyeliklere ise Musa Sugözleyen ve Nedim Mercan oybirliğiyle seçilirken; genel kurul, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Genel kurulda yönetim kurulu ve denetim kurulu faaliyet raporlarının okunarak oybirliğiyle ibra edilmesinin ardından bütçe ve bilanço okundu. 2 milyon 552 bin 6 lira 12 kuruş gelir ve gider açıklanan bütçe ve bilanço da genel kurul tarafından oybirliğiyle ibra edildi.

Değişiklikler dikkat çekti

Genel kurulun 7’nci maddesinde ise dernek tüzüğünün 2, 10 ve 14’üncü maddeleri görüşüldü. Teklifte, 14’üncü maddedeki Yönetim Kurulu Başkanı ile 16 asil ve 16 yedek Yönetim Kurulu Üyelerinin genel kurul tarafından gizli oyla seçimi ibaresi yerine, Yönetim Kurulu Başkanı ile 8 asil ve 8 yedek yönetim kurulu üyeliğinin genel kurul tarafından gizli oyla seçilmesi ibaresinin getirilmesi oybirliğiyle kabul edildi. Teklifte ayrıca dernek tüzüğünün 2’nci maddesinde olan kulüp renklerinin değişikliği oylandı. Kulübün tüzüğünde geçen kırmızı ve beyaz renklerin yerine kulübün renklerinin kırmızı, beyaz ve sarı olarak değiştirilmesi kabul edildi. Ayrıca dernek tüzüğünün 10’uncu maddesinde yer alan genel kurulun 2 yılda bir Mart ayında yapılmasını belirten ibarenin, genel kurulun 3 yılda bir Mayıs ayında yapılması teklifi ile değiştirilmesi genel kurul tarafından kabul edildi.

Üner yeniden başkan

Olağanüstü genel kurulun son maddelerinde ise Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelikleri ile Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeliklerinin seçimleri gerçekleştirildi. Tek listenin katıldığı seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Savaş Üner seçildi. Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerinde Adem Yetişken, Cenk Benakman, Ender Özden, Yalçın Günal, Yavuz Arslan, Hasan Berk Şahin, Mert Seyyar ve Burak Güngörmedi yer alırken; Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine ise Altuğ Çoban, Murat Kocabaş, Gürkan Bilgin, Serkan Üner, Savaş Coşkun, Göksu Uysal, Vedat Fidancı ve Adem Kalkan seçildiler. Seçimlerde Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine Özkan Tosun, Ahmet Kıyı ve Ümit Geçmiş seçilirken; yedek üyeliklerde ise Erdoğdu Zangalı, Fırat Nekes ve Yılmaz Özdemir yer aldılar. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 703 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kadınlar kaygılı Kadınlar kaygılı 6.7.2020
İtiraz edenin faturası incelenecek İtiraz edenin faturası incelenecek 6.7.2020
Elektrik faiz kampanyasında süre uzadı Elektrik faiz kampanyasında süre uzadı 6.7.2020
ETSO’da organik tarım eğitimi ETSO’da organik tarım eğitimi 6.7.2020
İba’dan Özel İdare’ye ziyaret İba’dan Özel İdare’ye ziyaret 6.7.2020
Avukatlar yürüyerek tepki gösterdi Avukatlar yürüyerek tepki gösterdi 6.7.2020
Bilirkişi heyeti Kavacık’a OSB olmaz dedi Bilirkişi heyeti Kavacık’a OSB olmaz dedi 6.7.2020
Esnafın elektrik isyanı Esnafın elektrik isyanı 6.7.2020
Plajlarda Kovid-19 tedbirleri Plajlarda Kovid-19 tedbirleri 6.7.2020
Kırkpınar Eylül’de yapılabilir Kırkpınar Eylül’de yapılabilir 6.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 13


Ankete 321 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Uzman
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
İki Norveçli çocuğun vefası
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Maske gerekli midir?
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.