Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Avukatın otopark isyanı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Avukatın otopark isyanı 23.5.2019 - 10:00:59
Edirne Barosu avukatlarından Adem Eray Kozan, Edirne Adliye Sarayı otoparkının kullanıma kapalı olmasına sosyal medyadan adeta isyan etti. Kozan, paylaşımında vatandaşların adalete ulaşmak amacıyla Adliye Sarayı’nın çevresindeki arsalar ile Karayolları Trafik Kanunu’na aykırı alanlara ve yol kenarına araçlarını çekmek zorunda bırakıldıklarını belirterek; otoparka hâkim, savcı, avukat, kâtip ve hiçbir adliye personelinin araç park edemediğini açıkladı.Avukatın otopark isyanı

Edirne Barosu avukatlarından Adem Eray Kozan, Edirne Adliye Sarayı otoparkının kullanıma kapalı olmasına sosyal medyadan adeta isyan etti. Kozan, sosyal medya paylaşımında vatandaşların, Adliye Sarayı önünde yol kenarlarına araç çekmek zorunda kaldıklarını belirtirken; otoparka araç park etmenin hâkim, savcı, avukat, kâtip başta olmak üzere herkes için iptal olduğuna dikkat çekti. Kozan, paylaşımında vatandaşların adalete ulaşmak amacıyla Adliye Sarayı’nın çevresindeki arsalar ile Karayolları Trafik Kanunu’na aykırı alanlara ve yol kenarına araçlarını çekmek zorunda bırakıldıklarını açıklayarak; “Bu adalet midir acaba?” ifadelerine yer verdi. Araç parkına kapatılan alanın otopark olarak tasarlandığını hatırlatan Kozan, Adliye Sarayı bahçesindeki bazı alanların kullanım dışı bırakılmasındaki amacı da sorarak; “Adliyeye gelen kişilerin adalete hızlı erişimi için mi böyle bir uygulama yapılmaktadır, yoksa yetkililer vatandaş ve avukatların yüzlerce metre ilerideki park alanı olmayan yol kenarlarına araç park edip adliyeye yürüyerek sağlıklı yaşama bir adım daha mı atmasını amaçlamaktadırlar?” dedi.

Kozan, Adliye Sarayı girişindeki yaya giriş kapısının boyutu nedeniyle yaşanabilecek güvenlik zafiyetlerine de dikkat çekerek; “Edirne adliyesi girişinde bahçe kapısının bulunduğu tek kapının açık bırakıldığı ve o kısımdaki otomatik kapının (araç bariyeri) bulunduğu da değerlendirildiğinde, adliyeye yaya giriş çıkışında sadece bir kişilik alan olduğu açıktır. Acaba bir acil durumda çıkabilecek bir yoğunlukta, hasım sahiplerinin adliye girişinde (adliye bahçesindeki araç kapısının bulunduğu giriş çıkış) aynı tek kişinin geçebileceği yeri kullanmak durumunda kaldıklarında, çıkabilecek güvenlik zafiyetlerini hiç düşünmüşler midir acaba? Adliyenin önündeki bu görüntüden yetkililer mutlu ve memnun mudur acaba?” sözlerine yer verdi.

Tanıtım araçlarına açık mı?

Kozan, paylaşımında ayrıca hâkim, savcı, avukat ve kâtipler dâhil herkes için kullanıma kapalı olan otoparkta 7 Mayıs 2019 tarihinde bazı araç tanıtım firmalarının tanıtım araçlarının bulunduğunu belirterek; “Ayrıca 7 Mayıs 2019 tarihinde araç parkının yasak olduğu alanın bir kısmının fotoğrafını da paylaşmak isterim. Dikkatli bakmanız halinde ilgili alanda hiç özel araç olmadığını görebilecek misiniz, yoksa o alanda bir Honda ve bir Kia tanıtım aracı mı var da miyop astigmat olduğum için mi göremiyorum? Kararı siz verin lütfen” dedi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 683 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Sergide sürpriz buluşma Sergide sürpriz buluşma 17.6.2019
Bulunamayan sanığa arama kararı Bulunamayan sanığa arama kararı 17.6.2019
Dayıoğlu yeniden başkan Dayıoğlu yeniden başkan 17.6.2019
Yılın babası Yılın babası 17.6.2019
Turizme park engeli Turizme park engeli 17.6.2019
Edirne’de üretiyor, Dünya’ya satıyor Edirne’de üretiyor, Dünya’ya satıyor 14.6.2019
Kırkpınar güreşleri DMAX’de Kırkpınar güreşleri DMAX’de 14.6.2019
Kadınlara para yönetimi dersi Kadınlara para yönetimi dersi 14.6.2019
Lavantalı devai misk Lavantalı devai misk 14.6.2019
Kiraz yüklü TIR yandı Kiraz yüklü TIR yandı 14.6.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 95
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 239 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Lavanta çılgınlığı
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Hırs
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.