Edirne 22°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
TUYUB dur durak bilmiyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
TUYUB dur durak bilmiyor 13.5.2019 - 10:03:09
TUYUB Yönetim Kurulu Başkanı Önder Akdağ, Engelliler Haftası nedeniyle düzenlediği basın toplantısında bir sivil toplum kuruluşu olarak engellilere yönelik farkındalığı arttırmak için çalışacaklarını söyledi. Akdağ her konuda aktif ve duyarlı bir dernek olduklarına dikkat çekerek, kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla önümüzdeki hafta TUYUB – Kızılay işbirliğinde bir kan bağışı çadırı kurulacağını açıkladı.TUYUB dur durak bilmiyor

Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) Yönetim Kurulu Başkanı Önder Akdağ Engelliler Haftası nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi. 

“Gururluyuz”

Dernek binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Akdağ, Edirne’de 28 Nisan’da düzenlenen 5. Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun startının farkındalığı vurgulamak adına özel çocuklarla verildiğini hatırlatarak, “Bu hafta öncesinde bunu biraz daha görünür, duyulur hale getirmek adına bir sivil toplum örgütü olarak yapmamız gereken bir şeyi yaptık. Bunu yaparken de çok mutlu olduğumuzu açıkça ifade etmek istiyorum. Çünkü onların sadece bu haftalarda değil, hayatımızın her gününde olduğunu bilerek, böyle bir organizasyonda onların kalbine, gururuna dokunmuş olmaktan dolayı gururluyuz. Çünkü bu bireyler bizim hayatımızın bir parçası, hayatımızın bir gerçeği ve en saf ve temiz yanımız” dedi. Akdağ ayrıca, yönetim olarak böyle bir karar almalarının ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördüklerini ifade etti.
“Birçoğu Edirne’ye ilk kez geldi”

Yarı maratona Edirne dışında birçok ilden özel çocukların katıldığını ifade eden Akdağ, “Birçoğu ilk defa Edirne’ye geldi. Hem de böyle bir organizasyonun parçası olarak geldiler. Bu şehri gördüler. O gün onlar için Edirne Belediyesi programı çok yoğun olmasına rağmen otobüs tahsis etti. Onlara Edirne’yi gezdirdiler. Şehrimizden mutlu bir şekilde ayrılmış olmalarına vesile olmaktan dolayı biz de mutlu olduk” şeklinde konuştu.
“İnsanların kalbine dokunmuşuz”

Farkındalık yaratmanın sivil toplum kuruluşlarının görevi olduğuna dikkat çeken Akdağ, “Bir dernek, bir kulüp kuruyorsunuz. Kurduğunuz kulüp, dernek tabelada kalmamalı. Hayatın her safhasında her yurttaşa her insana insani boyutuyla dokunacak şeyler yapmalı diye düşünüyoruz. Bunu yaptıktan sonra, il dışından gelenler, buradaki milli eğitime bağlı okullarımız, bununla ilgili farkındalık yarattığımız için çok güzel geri dönüşler sağladılar bize. Bir kez daha anladık ki biz iyi bir şey yapmışız. İnsanların kalbine, yüreğine dokunmuşuz” dedi.
“Duyarlılığı uluslararası boyuta taşıyacağız”

Maraton öncesinde de farkındalığı vurgulamak adına engelli okullarıyla bir araya gelerek çalışmalar yaptıklarını ifade eden Akdağ, “Güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki yıllarda bunu biraz daha uluslararası boyuta taşıyarak, şehrimizi bu anlamda da bu tür konulardaki duyarlılığı bakımından biraz daha ön plana çıkarma çabamız var” şeklinde konuştu.
“Kan bağışı çadırı kuruyoruz”

Sivil toplum örgütü olarak, hayatın her alanında sosyal görevlerini yerine getirmeleri gerektiğini söyleyen Akdağ, “Bu kapsamda önümüzdeki hafta Kızılay ile işbirliği yaparak Saraçlar Caddesi’nde bir kan bağış çadırı kuruyoruz. Bunun önemini vurgulamak adına biz de bir sivil toplum örgütü olarak üzerimize düşen görevi yerine getirme çabası içindeyiz. Bundan sonraki etkinliklerde de farkındalık yaratılacak konularda da, her türlü konuda bizim derneğimiz aktif ve duyarlı bir dernek. Bu tür çalışmaların parçası olarak biz üzerimize düşeni bir sivil toplum örgütü olarak her zaman yapacağız” dedi.

Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 227 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
 Hazine arazilerinin satış süresi uzatıldı Hazine arazilerinin satış süresi uzatıldı 21.8.2019
Köroğlu esti gürledi Köroğlu esti gürledi 21.8.2019
Eroini tamirci koymuş olabilir Eroini tamirci koymuş olabilir 21.8.2019
200 bin TL sokağa atıldı iddiası 200 bin TL sokağa atıldı iddiası 21.8.2019
Teklif edilen sefalet zammı Teklif edilen sefalet zammı 20.8.2019
Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor 20.8.2019
Kontenjanlar dolacak Kontenjanlar dolacak 20.8.2019
Ailesiyle aynı üniversitede Ailesiyle aynı üniversitede 20.8.2019
Telefon yerine şişe çıktı Telefon yerine şişe çıktı 20.8.2019
İstismar sanığı yeniden tutuklandı İstismar sanığı yeniden tutuklandı 20.8.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 80
Facebook 100
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 250 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Dilimde tüy bitti
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.