Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Yeğeni fakülte birincisi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Yeğeni fakülte birincisi 13.5.2019 - 09:55:26
Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 2018-2019 akademik yılı mezuniyet törenini gerçekleştirdi. Törene Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül’ün de katılması dikkat çekerken; İlahiyat Fakültesi birincisi Ayşe Ogan’ın, Bülbül’ün yeğeni olduğu açıklandı. Bülbül, törende Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile birlikte Ogan’a plaket ve ödülünü takdim ederken; yeğeninin birincilik heyecanına ortak oldu.Yeğeni fakülte birincisi

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 2018-2019 akademik yılı mezuniyet törenini gerçekleştirdi. Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül, akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İlahiyat Fakültesi İlahi Korosu da konser verdi. Trakya Üniversitesi tanıtım videosunun gösterimi ile devam eden töreninde açılış konuşmasını fakülte birincisi Ayşe Ogan yaptı. Ogan, konuşmasında İlahiyat Fakültesi’nin mezun olmanın gurur ve sevincini yaşadığını belirterek, tüm öğretmenlere ve ailelere teşekkür etti.

Ogan’ın konuşmasının ardından törende bir konuşma da Prof. Dr. Cevdet Kılıç yaptı. Kılıç, konuşmasında Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin bir buçuk yıl önce yeni inşa edilen 7 bin 500 metrekarelik binasında 28 derslik, 40 öğretim elemanı, 570 lisans ve lisansüstü öğrencisiyle eğitim ve öğretimine devam ettiğini söyleyerek; “Fakültemiz, sadece eğitim öğretim ile yetinmeyip, bölge insanımızın manevi gelişimine ve din eğitimine de katkı sunmaktadır” ifadelerine yer verdi. Kılıç, mezun öğrencilerin, ilim adamı, din adamı, öğretmen, imam, vaiz, müftü, öğretim üyesi unvanlarıyla toplumun karşısına çıkacağını belirterek; “Şimdi sorumluluklarınız daha da artmıştır. Bölücülere, yıkıcılara, dindar görünüp din duygularını sömürüp din tahripçilerine karşı mücadele etme sorumluluğunuz vardır. Bunları unutmayınız. Hizmet alanınız insanlardır. Ömrünüzün sonuna kadar ilahiyatçı yazacaktır. Din adamlığınızda topluma örnek olunuz. İbadetlerinizi asla ihmal etmeyiniz. Karakterli bir Müslüman profili çizmelisiniz” dedi.

Kılıç’ın konuşmasının ardından törende bir konuşma da Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu yaptı. Tabakoğlu, konuşmasında İlahiyat Fakültesi’nin önemli bir yer tuttuğunu söyleyerek; “İşin mana ve ruh tarafına hitap ettiği için önemli bir fakültedir. İlahiyat Fakülte’miz gözümüzün bebeğidir. Kampus içinde başlattığımız camimiz ile de İlahiyat Fakültesi ile camimizi bir arada yapmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz” sözlerine yer verdi. Tabakoğlu, konuşmasının ardından sahneye fakülte kütüğüne ismini çakmak üzere gelen fakülte birincisi Ayşe Ogan’ı tebrik ederken; sahneye Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdullah Bülbül’ü davet etti. Tabakoğlu, fakülte birincisi Ogan’ın aynı zamanda Bülbül’ün yeğeni olduğunu açıklayarak, plaketi takdim etmesini rica etti. Yeğenine plaketini takdim eden Bülbül, Ogan’ı başarılarından dolayı tebrik etti. Törende dereceye giren öğrencilere de ödülleri takdim edilirken; mezuniyet heyecanı yaşayan öğrenciler, ailelerine sürpriz bir video gösterimi gerçekleştirdiler. Öğrenciler tarafından hazırlanan video gösteriminde eğitim öğretimlerine en büyük desteği veren ailelerine tek tek teşekkür eden öğrencilere, video gösteriminin ardından öğretim görevlileri tarafından sertifikaları takdim edildi. Tören, öğrencilerin meslek yemini ve keplerini atması ile sona erdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 872 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Ciğercilerden 1 Haziran mesaisi Ciğercilerden 1 Haziran mesaisi 30.5.2020
20 yıllık hasret bitti 20 yıllık hasret bitti 30.5.2020
Kitaplar dezenfekte edilip verilecek Kitaplar dezenfekte edilip verilecek 30.5.2020
Mobil İzolasyon Sedyesi hizmette Mobil İzolasyon Sedyesi hizmette 30.5.2020
Korona tedbirli Cuma namazı Korona tedbirli Cuma namazı 29.5.2020
Kırkpınar kararı 5 Haziran'da Kırkpınar kararı 5 Haziran'da 29.5.2020
Selimiye’de şükür kurbanı kesildi Selimiye’de şükür kurbanı kesildi 29.5.2020
Ciğerciler açılışa hazırlanıyor Ciğerciler açılışa hazırlanıyor 29.5.2020
Kreşler 1 Haziran'a hazırlanıyor Kreşler 1 Haziran'a hazırlanıyor 29.5.2020
Cuma’ya seccadenle gel Cuma’ya seccadenle gel 29.5.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 67
Web Siteleri 105
Facebook 119
Twitter 7
Instagram 3
Youtube 12


Ankete 313 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Yarın seçim olsa…
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Belediye bisikletle işe gidene para veriyor
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.