Edirne 10°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Öncelik çocukların - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Öncelik çocukların 10.5.2019 - 10:30:18
Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, bu yıl ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ temasıyla kutlanan Karayolu Trafik Haftası kapsamında Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencileriyle birlikte hem trafik farkındalığı, hem de eğlenceli etkinlikler gerçekleştirdi. Fidan dikimi ile başlayan etkinliklerde öğrenciler, trafik ekipleriyle birlikte 52 adet fidanı toprakla buluştururken; etkinliğin ardından Barış Parkı’nda düzenlenen uçurtma şenliğine katıldılar. Ay yıldızlı uçurtmaları trafik ekipleriyle birlikte hazırlayan öğrenciler, uçurtmaları gökyüzü ile buluşturarak unutamayacakları bir gün yaşadılar.Öncelik çocukların

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Karayolu Trafik Haftası’nda çocukları da unutmadı. Hafta kapsamında düzenlenen törenlerle birlikte çocuklar için de çeşitli etkinlikler ve şenlikler düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğü, çocukların trafik konusunda farkındalık kazanması amacıyla hem bilgilendirme gerçekleştirirken, hem de rengârenk etkinliklerle eğlenceli anlar yaşamasını sağladı.

                Hafta kapsamında ilk etkinlik, Vali Konağı mevkiinde bulunan yeşil alanda gerçekleşti. İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ile Trafik ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı etkinlikte, Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencileri, trafik ekipleriyle birlikte toplam 52 adet fidan diktiler. Öğrencilerde hem çevre bilinci, hem de trafik kuralları farkındalığı aşılamak amacıyla düzenlenen etkinlikte, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt da öğrencilerle birlikte fidan dikti. Kurt, fidan dikiminin ardından öğrencilere trafik kurallarıyla ilgili hatırlatmalarda bulundu. Kurt, etkinlikte basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Karayolu Trafik Haftası kapsamında Gaziosman Paşa İlkokulu öğrencilerine çevre bilinci oluşturulması, doğaya saygı ve trafik ekiplerinin çocuklarla birlikte haftayı kutlaması amacıyla fidan dikme etkinliği gerçekleştirdiklerini söyleyerek; “Çocuklarımız fidanlarını diktiler. Çocuklarımızda zaten doğa ve yeşil sevgisi var. Fidanlarımız da büyüdüğü zaman, daha önce büyüklerimizin yaptığı gibi, bizden sonra gelen nesillere güzel bir yeşil alan bırakmış olacağız. İnsanlar da ileride bu ağaçların gölgesinden faydalanacaklar. Onlar da bizlere, ağaçları diktiğimiz için dua edeceklerdir. Bugün 52 adet fidan diktik” ifadelerine yer verdi.

Öğrencilere trafik bilgisi verdi

                Kurt, fidan dikiminin ardından öğrencilere, trafik kuralları ile ilgili bilgiler paylaştı. Trafikte karşıdan karşıya geçerken yaya geçidinin kullanılması gerektiğini belirten Kurt; “Yaya geçidinden geçerken artık araçlar size yol vermeye başladılar. Daha da çok yol vermeye başlayacaklar. Çünkü bu uygulama kanun haline getirildi. Yaya geçidindeki yayalara yol vermeyen araçlar olursa suç işlemiş oluyorlar. Onlara cezai işlem uygulayacağız. Trafik kurallarına uyuyoruz. Emniyet kemeri takıyoruz. Ailemiz trafikte hızlı giderse uyarıyoruz. Hız göstergesine bakacaksınız ve 100’ün üzerine çıktığı zaman sürücüyü hızlı gittiğini söyleyerek uyaracağız. Tatile ya da uzun yola giderken hiç durmadan değil, mola vererek gideceğiz. Çünkü sürücünün de dinlenmesi gerekiyor, dinlenmediği zaman dikkati dağılıyor. O zaman da kaza olabilir. Kaza olmasını, hiçbir insanımızın canını kaybetmesini istemiyoruz. Bu nedenle kurallara uyacağız” dedi.

Ay yıldızlı uçurtmalar gökle buluştu

                Fidan dikimi etkinliğinin ardından trafik ekipleri ve öğrenciler, Suni Gölet olarak da bilinen Barış Parkı’nda bir araya geldiler. Karayolu Trafik Haftası kapsamında öğrencilere uçurtma yapım malzemesi dağıtan ekipler, öğrencilerin uçurtma yapımına da yardımcı oldular. Eğlenceli anların yaşandığı etkinlikte öğrenciler, hazırladıkları ay yıldızlı uçurtmalarını gökyüzüyle buluşturarak doyasıya eğlendiler. Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Kurt, uçurtma şenliğinin hem sosyal bilinç, hem de trafik bilinci oluşturulması amacıyla düzenlendiğini söyleyerek; “Sosyal duyarlılık kapsamında çocuklarımızla birlikte düzenlediğimiz etkinliğimizi Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli gerçekleştiriyoruz. Bize verdikleri destekten dolayı da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi. Kurt, etkinlikte öğrencilerle birlikte Karayolu Trafik Haftası’nın da sloganı olan, ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganını söyledi. 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 486 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Erdoğan Edirnelilerin bayramını kutladı Erdoğan Edirnelilerin bayramını kutladı 25.5.2020
2 gün sonra ölü bulundu 2 gün sonra ölü bulundu 25.5.2020
Külliye açılışa hazırlanıyor Külliye açılışa hazırlanıyor 25.5.2020
Ekmeği oyun havası ile sattı Ekmeği oyun havası ile sattı 25.5.2020
Şehit babasından teşekkür Şehit babasından teşekkür 25.5.2020
Dijital bayramlaşma Dijital bayramlaşma 24.5.2020
TÜ öğrencileri o orkestrada TÜ öğrencileri o orkestrada 23.5.2020
Hukuk ve demokrasi ön şartımız Hukuk ve demokrasi ön şartımız 23.5.2020
Bayram buruk geçecek Bayram buruk geçecek 23.5.2020
Sağlıklı bir bayram olsun Sağlıklı bir bayram olsun 23.5.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 67
Web Siteleri 105
Facebook 119
Twitter 7
Instagram 3
Youtube 12


Ankete 313 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pilavın altı tutar mı?
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Şeker bayramı
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.