Edirne 22°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sahillerin temizlik karnesi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Sahillerin temizlik karnesi 9.5.2019 - 10:20:06
Edirne İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Erdoğan Gümülcineli, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte Edirne’de sahili bulunan köylerin temizlik sorunlarına dikkat çekti. Gümülcineli, Meclis’te okuduğu raporda, 8 adet köyde bulunan halk plajından 7’sinde çöp konteyneri, vatandaş uyarı levhası ve çöp kovası bulunmadığını açıklarken; sadece Gökçetepe sahilinde 3 adet konteyner bulunduğunu söyledi. Gümülcineli, 8 köyde toplam 25 adet konteyner, 25 adet vatandaş uyarı tabelası ve 75 adet çöp kovasının halk plajlarına konulması gerektiğini vurguladı.Sahillerin temizlik karnesi

Edirne İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Erdoğan Gümülcineli, Mayıs ayının son toplantısında Edirne’nin köylerinde ve Saros sahilinde yeterli sayıda çöp konteynerlerinin bulundurulmamasına dikkat çekti. Gümülcineli, Meclis’te açıkladığı raporda yaz sezonunun açılmasıyla birlikte Saros sahil bölgesindeki köylerin sahillerinde, halkın daha temiz ve sağlıklı ortamlarda yaşayabilmeleri için 8 sahil köyünde gerçekleştirilen eksikliklerin tespit edildiğini söyledi. Gümülcineli, raporda Gökçetepe, Sazlıdere, Mecidiye, Danişment, Yayla, Gülçavuş, Sultaniçe ve Karaincirli köylerinin sahilleriyle ilgili gerçekleştirilen çalışmaları açıkladı. 2 kilometre halk plajı bulunan Gökçetepe köyünde 3 adet konteyner bulunduğunu açıklayan Gümülcineli, sahilde vatandaş uyarı tabelasının bulunmadığını belirterek; “3 adet konteyner, 3 adet vatandaş uyarı tabelası ve 10 adet çöp kovası bulunması gerekir” ifadelerine yer verdi. Gümülcineli, 2 kilometre sahili bulunan Sazlıdere köyünde ise konteyner ve vatandaş uyarı tabelasının bulunmadığını açıklayarak; “3 adet konteyner, 3 adet vatandaş uyarı tabelası ve 10 adet çöp kovası bulunması gerekir” dedi. 5 kilometre uzunluğunda halk plajı bulunan Mecidiye köyü sahilinde de konteyner ve vatandaş uyarı tabelasının bulunmadığına dikkat çeken Gümülcineli; “6 adet konteyner, 6 adet vatandaş uyarı tabelası ve 20 adet çöp kovası bulunması gerekir” sözlerine yer verdi.

4 kilometre uzunluğunda halk plajına sahip Danişment köyünde konteyner ve vatandaş uyarı tabelasının bulunmadığını belirten Gümülcineli; “5 adet konteyner, 5 adet vatandaş uyarı tabelası ve 15 adet çöp kovası bulunması gerekir” dedi. Gümülcineli, 1 kilometre sahili bulunan Yayla köyünde de konteyner ve vatandaş uyarı tabelasının bulunmadığına dikkat çekerek; “2 adet konteyner, 2 adet vatandaş uyarı tabelası ve 5 adet çöp kovası bulunması gerekir” ifadelerine yer verdi. Gümülcineli, 2 kilometre sahili bulunan Gülçavuş köyünde de konteyner ve vatandaş uyarı tabelasının bulunmadığını söyleyerek; “4 adet konteyner, 4 adet vatandaş uyarı tabelası ve 10 adet çöp kovası bulunması gerekir” dedi.

“Birlikler karşılayabilir”

Gümülcineli, 2 kilometre sahili bulunan Sultaniçe köyünde konteyner ve vatandaş uyarı tabelasının bulunmadığını açıklayarak; “4 adet konteyner, 4 adet vatandaş uyarı tabelası ve 10 adet çöp kovası bulunması gerekir” sözlerine yer verdi. 2 kilometre sahili bulunan Karaincirli köyünde ise plaj niteliği bulunmadığından dolayı vatandaşlar tarafından sahilin kullanılmadığını söyleyen Gümülcineli, 8 köyde toplam 25 adet konteyner, 25 adet vatandaş uyarı tabelası ve 75 adet çöp kovasının halk plajlarına konulması gerektiğini vurguladı. Gümülcineli, ihtiyaçların Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Enez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından karşılanmasıyla bölgenin temizlik sorunlarının en aza indirilebileceğini söyledi.

Taşkın hatırlattı

Gümülcineli’nin sunumunun ardından toplantıda söz alan İl Genel Meclisi Enez Üyesi İYİ Parti’li Tuncay Taşkın, Karaincirli köyündeki sahil bölgesinin vatandaşlar tarafından kullanıldığı ve sahile konteyner alınması gerektiğini söyledi. Taşkın, raporda Enez ilçesine bağlı Vakıf köyün unutulduğuna dikkat çekerek; “Vakıf köy, Enez’in en geniş sahillerinden birisidir. Vakıf köyü de eklememiz gerekir” dedi. Taşkın’ın konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ise Edirne Valiliği’nin Vakıf köyünde özel bir düzenleme yapacağını açıkladı. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 258 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
 Hazine arazilerinin satış süresi uzatıldı Hazine arazilerinin satış süresi uzatıldı 21.8.2019
Köroğlu esti gürledi Köroğlu esti gürledi 21.8.2019
Eroini tamirci koymuş olabilir Eroini tamirci koymuş olabilir 21.8.2019
200 bin TL sokağa atıldı iddiası 200 bin TL sokağa atıldı iddiası 21.8.2019
Teklif edilen sefalet zammı Teklif edilen sefalet zammı 20.8.2019
Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor 20.8.2019
Kontenjanlar dolacak Kontenjanlar dolacak 20.8.2019
Ailesiyle aynı üniversitede Ailesiyle aynı üniversitede 20.8.2019
Telefon yerine şişe çıktı Telefon yerine şişe çıktı 20.8.2019
İstismar sanığı yeniden tutuklandı İstismar sanığı yeniden tutuklandı 20.8.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 80
Facebook 100
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 250 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Dilimde tüy bitti
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.