Edirne 29°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Otogarda tekel bitiyor! - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Otogarda tekel bitiyor! 3.5.2019 - 10:13:12
Edirne Belediye Meclisi dünkü toplantısında Edirne Otogarının toptan değil parça parça ihale edilmesini kararlaştırdı. AK Parti’nin önerisi ve meclisteki tüm partilerin desteğiyle alınan karara göre otobüs yazıhaneleri bağımsız olarak ihale edilecek. Bu kararla isteyen her seyahat firması otogarda yazıhane alabilecek. Karar, fiyat ve hizmette rekabete yol açacak. Mecliste görüşülen “Kent Parkı” maddesinin araştırılması için madde geri çekilip bu konuda komisyon kuruldu. AK Parti, “Mimar Sinan Miniapark” projesine “ret” oyu verdi. Meclis “turizm zabıtası” kurulmasına onay verdi.Otogarda tekel bitiyor!

Edirne Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında önemli kararlar alındı. Edirne Otogarının toptan değil parça parça ihale edilmesini kararı toplantıya damga vurdu. Toplantıda gündemdeki 13 maddenin yanı sıra gündem dışı maddeler de görüşüldü.

Toptan değil parça parça

Edirne Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı dün yapıldı. İki mazeretli üyenin dışında tüm üyelerin katıldığı toplantıda AK Parti’nin önerisi ve meclisteki tüm partilerin desteğiyle alınan karara göre otobüs yazıhaneleri bağımsız olarak ihale edilecek. Bu kararla isteyen her seyahat firması otogarda yazıhane alabilecek. Karar, fiyat ve hizmette rekabete yol açacak.

Kent Park için komisyon

Mecliste görüşülen ve Yıldırım semtindeki Hıdırlık tepesinde kurulması planlanan “Kent Parkı” maddesinin araştırılması için AK Parti’nin önerisiyle madde geri çekilip bu konuda komisyon kuruldu. Komisyona Başkan Gürkan tarafından CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP’den birer üye seçildi. Komisyon çalışma yaparak Haziran ayı toplantısına bir rapor hazırlayacak. Kent Park konusundaki karar ondan sonra verilecek.

İller Bankası kredisine başvuru

Gürkan, İller Bankası’na yapılan kredi başvurusu konusunda AK Parti ve MHP’li üyelere açıklamalarda bulundu. Gürkan, İller Bankası'nın kredi isteğine cevap vermemesi nedeniyle yeniden başvurduklarını kaydetti. İçme Suyu, Yağmur Suyu ve Kanalizasyon yapım işini kapsayan kredi talebi konusunda meclis Gürkan'a meclis oy birliğiyle yetki verdi.

Turizm kentine turizm zabıtası

Edirne Belediye Zabıtasıyla ilgili yönetmeliği yapılacak bir eklemeyle Edirne’de turizm zabıtası kurulması yönünde karar alan mecliste Başkan Gürkan, Edirne'nin son yıllardaki turizm potansiyelinin arttığını belirterek “Bildiğiniz gibi Edirne 2018'de 5 buçuk milyon turist ağırladı. Önümüzdeki yıllardaki hedefimiz 10 milyon turist. Dolayısıyla artık turizm zabıtası ihtiyacımız doğdu” dedi.

Yarım maaş teklifi

Edirne Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Yaver Tetik’in alacağı ücretle ilgili görüşmede Tetik salon dışına çıktı. Görüşmede AK Parti Grubu, başkan yardımcılarının yasada başkan maaşının üçte ikisini alabileceği hükmünün yer almasına rağmen başkan yardımcıların Gürkan’ın maaşının yarısı kadar ücret almasını önerdi. Ancak yapılan oylamada bu öneri kabul görmedi. Her iki başkan yardımcısının Gürkan’ın maaşının üçte ikisi oranında ücret alması kararlaştırıldı.

Canlı yayın modası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun daha ilk meclis toplantısında başlattığı meclis görüşmelerini sosyal medya üzerinden canlı yayınlama uygulamasına Edirne Belediyesi de katıldı. Gürkan, aynı uygulamayı Mayıs ayı toplantısından itibaren başlattıklarını belirterek “Toplantı şu anda hem belediyemizin hem de benim sosyal hesaplarımdan canlı olarak yayınlanıyor. Vatandaşlarımız şu andaki toplantıyı canlı olarak izleyebiliyor” dedi. Kaynak: Murat SAVAŞ 1463 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Birlikte Kapıkule’yi incelediler Birlikte Kapıkule’yi incelediler 23.7.2019
Pascal’dan alıntıyla başladı Pascal’dan alıntıyla başladı 23.7.2019
4 can toprağa verildi 4 can toprağa verildi 23.7.2019
Rumeli’nin Aile Akademisi Rumeli’nin Aile Akademisi 23.7.2019
Saraçlar’da Gagavuz halayı Saraçlar’da Gagavuz halayı 23.7.2019
Diyanet’ten kurbanlık merkezi Diyanet’ten kurbanlık merkezi 23.7.2019
Karaağaç’a çöl manzarası Karaağaç’a çöl manzarası 23.7.2019
Tarımın imkânsız tablosu Tarımın imkânsız tablosu 22.7.2019
Edirne'de kaza: 4 ölü, 2 yaralı Edirne'de kaza: 4 ölü, 2 yaralı 22.7.2019
Çakırlar’dan Sadık Ahmet teklifi Çakırlar’dan Sadık Ahmet teklifi 22.7.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 53
Web Siteleri 80
Facebook 98
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 246 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Dingo’nun ahırı mı orası?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.