Edirne 13°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Otogarda tekel bitiyor! - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Otogarda tekel bitiyor! 3.5.2019 - 10:13:12
Edirne Belediye Meclisi dünkü toplantısında Edirne Otogarının toptan değil parça parça ihale edilmesini kararlaştırdı. AK Parti’nin önerisi ve meclisteki tüm partilerin desteğiyle alınan karara göre otobüs yazıhaneleri bağımsız olarak ihale edilecek. Bu kararla isteyen her seyahat firması otogarda yazıhane alabilecek. Karar, fiyat ve hizmette rekabete yol açacak. Mecliste görüşülen “Kent Parkı” maddesinin araştırılması için madde geri çekilip bu konuda komisyon kuruldu. AK Parti, “Mimar Sinan Miniapark” projesine “ret” oyu verdi. Meclis “turizm zabıtası” kurulmasına onay verdi.Otogarda tekel bitiyor!

Edirne Belediye Meclisi’nin dünkü toplantısında önemli kararlar alındı. Edirne Otogarının toptan değil parça parça ihale edilmesini kararı toplantıya damga vurdu. Toplantıda gündemdeki 13 maddenin yanı sıra gündem dışı maddeler de görüşüldü.

Toptan değil parça parça

Edirne Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısı dün yapıldı. İki mazeretli üyenin dışında tüm üyelerin katıldığı toplantıda AK Parti’nin önerisi ve meclisteki tüm partilerin desteğiyle alınan karara göre otobüs yazıhaneleri bağımsız olarak ihale edilecek. Bu kararla isteyen her seyahat firması otogarda yazıhane alabilecek. Karar, fiyat ve hizmette rekabete yol açacak.

Kent Park için komisyon

Mecliste görüşülen ve Yıldırım semtindeki Hıdırlık tepesinde kurulması planlanan “Kent Parkı” maddesinin araştırılması için AK Parti’nin önerisiyle madde geri çekilip bu konuda komisyon kuruldu. Komisyona Başkan Gürkan tarafından CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP’den birer üye seçildi. Komisyon çalışma yaparak Haziran ayı toplantısına bir rapor hazırlayacak. Kent Park konusundaki karar ondan sonra verilecek.

İller Bankası kredisine başvuru

Gürkan, İller Bankası’na yapılan kredi başvurusu konusunda AK Parti ve MHP’li üyelere açıklamalarda bulundu. Gürkan, İller Bankası'nın kredi isteğine cevap vermemesi nedeniyle yeniden başvurduklarını kaydetti. İçme Suyu, Yağmur Suyu ve Kanalizasyon yapım işini kapsayan kredi talebi konusunda meclis Gürkan'a meclis oy birliğiyle yetki verdi.

Turizm kentine turizm zabıtası

Edirne Belediye Zabıtasıyla ilgili yönetmeliği yapılacak bir eklemeyle Edirne’de turizm zabıtası kurulması yönünde karar alan mecliste Başkan Gürkan, Edirne'nin son yıllardaki turizm potansiyelinin arttığını belirterek “Bildiğiniz gibi Edirne 2018'de 5 buçuk milyon turist ağırladı. Önümüzdeki yıllardaki hedefimiz 10 milyon turist. Dolayısıyla artık turizm zabıtası ihtiyacımız doğdu” dedi.

Yarım maaş teklifi

Edirne Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Yaver Tetik’in alacağı ücretle ilgili görüşmede Tetik salon dışına çıktı. Görüşmede AK Parti Grubu, başkan yardımcılarının yasada başkan maaşının üçte ikisini alabileceği hükmünün yer almasına rağmen başkan yardımcıların Gürkan’ın maaşının yarısı kadar ücret almasını önerdi. Ancak yapılan oylamada bu öneri kabul görmedi. Her iki başkan yardımcısının Gürkan’ın maaşının üçte ikisi oranında ücret alması kararlaştırıldı.

Canlı yayın modası

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun daha ilk meclis toplantısında başlattığı meclis görüşmelerini sosyal medya üzerinden canlı yayınlama uygulamasına Edirne Belediyesi de katıldı. Gürkan, aynı uygulamayı Mayıs ayı toplantısından itibaren başlattıklarını belirterek “Toplantı şu anda hem belediyemizin hem de benim sosyal hesaplarımdan canlı olarak yayınlanıyor. Vatandaşlarımız şu andaki toplantıyı canlı olarak izleyebiliyor” dedi. Kaynak: Murat SAVAŞ 1304 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
100’üncü yılın coşku gecesi 100’üncü yılın coşku gecesi 21.5.2019
İsim Bayramı kutlandı İsim Bayramı kutlandı 21.5.2019
Başpehlivan Tansel Umut Başpehlivan Tansel Umut 21.5.2019
Gül tarımı için start verildi Gül tarımı için start verildi 21.5.2019
Engelliler için çok ayaklı proje Engelliler için çok ayaklı proje 21.5.2019
İşadamına FETÖ davası İşadamına FETÖ davası 21.5.2019
Bravo Muhammet Yaser! Bravo Muhammet Yaser! 21.5.2019
Sanat Okulu 142 yaşında Sanat Okulu 142 yaşında 20.5.2019
19 Mayıs’a Balkan buluşması 19 Mayıs’a Balkan buluşması 20.5.2019
Gürkan’dan çift tören tepkisi Gürkan’dan çift tören tepkisi 20.5.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 93
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 237 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Tekel bitiyor galiba
Murat Savaş

Recep Duymaz
Yoksulun Yanında Olan Kurum: Vakıf
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Değişim
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.