Edirne Gündem Gazetesi
Hava Durumu Edirne 8°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Aklımız insan olmamış - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Yazarlar » Arzu Gülsün
Arzu Gülsün Arzu Gülsün
arzu-gulsun@hotmail.com
Aklımız insan olmamış 17.12.2017 - 14:54:32
Merhaba sevgili okur, Aslında her şey bir dünyadır, bitkiler, hayvanlar, kitaplar, denizler, gözle gördüğümüz ya da görmediğimiz, her şey dünyadır.Maalesef çoğumuz bunun farkında değiliz. İşte bu yüzden günden güne değişiyoruz, iyiye de, gitmiyoruz tabi ki. Benim dünya hakkındaki hayallerim çok. Sizlerin de olmalı, sorularınız olmalı kendinize, yanıtlarını bulmak için dostlarınız olmalı, sizin için en değerli olan şey ne? Niçin böyleyiz? Aslında sorunun cevabı yaşadığımız “DÜNYA” ve o Dünyayı güzelleştiren insanlar…  Mesela, sihirli niteliğe sahip olan sözcüklere önem versek “teşekkür ederim”, ”sağ ol”, ”özür dilerim” gibi kelimeleri daha çok kullansak, sevmesek de saygı duymayı unutmasak. İnsan olarak değerlerimizi kaybetmesek, erdemli yaşasak. Gönüllere hitabetsek, oysaki bu çok zor değil. Ne demişler, ŞU DÜNYADAKİ EN ZENGİN KİŞİ GÖNÜL FETHEDENDİR.” İşte dostlar her zaman  pozitif olalım önce kendimizi sevelim ve saygı duyalım. 
Dünyamızı, yaşamımızı güzelleştirmek bizim elimizde. Evet belki de insanlar yoruyor bizi, oysaki insanlar yükümüzü paylaşmak için değil mi? Bizim atmadığımız adımlar, keşkelerimiz, duygularımız düşüncelerimiz, belki de inanmıyoruz, anlatamıyoruz, kendimizi ya da alışkanlıklarımızdan vazgeçemiyoruz. Bazen işin içinden çıkamadığımız sorunlar karşısında kalabiliyoruz, başka görüşlere ihtiyacımız olabilir, biz farklı bakarken karşımızdaki bizim düşünmediğimiz bir açıdan bakar basit bir yöntemle kolayca çözebilir. Ancak bizler başkalarına danışmayı kendimizde yetersizlik olarak görüyoruz. Kendimizin eksik olduğunu düşünüyoruz. Oysa ki, bizler her zaman birbirimize muhtacız, çünkü aynı dünyada yaşıyoruz, aynı dili kullanıyoruz, lakin aynı AKLI kullanamıyoruz.
Öyle değil mi ki, her birimiz yüzümüzde bir tebessüm ile doğuyoruz. O kadar hızlı yaşıyoruz ki değerlerimizi, insanlığımızı kaybediyoruz. Hızlandıkça oturup bir güzelliği izleyemiyoruz. Sabrımızda duygularımızda azalıyor günden güne. Sevgili dostlar, nereden geldik nereye gidiyoruz? Asıl mesele bu hepimiz Allahtan ve güzel Ahlatan gelmedik mi? Bize sunulan en üstün sermaye AKIL değil mi? İşte biz insanlar aklımızı sevgiyi yaymak için, insanlara faydalı olmak için kullansak, birbirimize çıkarlarımız olmadan saygı ve sevgi duysak, kin beslemesek, zor durumlarımızda fedakar ve sahiplenici olsak, insanlığımızı kaybetmesek, bakış açışlarımızı değiştirsek, topluma akıllı çocuklar yetiştirsek, inanın dünya daha güzel olurdu. Bunları düşünmüyorsak aklımız insan olmamış.
Dünya dünyaymış yaşadığımız, bizde oyuncuları, İNSANLAR MELEK OLSAYMIŞ DÜNYA CENNET OLURMUŞ….
İyi insan olabilmeniz, ahlaklı ve akıllı nesiller yetiştirmeniz umudu ile… Kaynak: Arzu Gülsün 135 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu yazıya toplam 15 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Yazara Ait Diğer Yazılar
Dikkatli öğrenme üzerine… 30.12.2017
“Ömrümüzden bir yıl daha gidiyor” 25.12.2017
Aklımız insan olmamış 17.12.2017
Bugün ne oldum deme, yarın ne olacağım de! 11.12.2017
Hayat Bu Kadar Ucuz Değil 2.12.2017
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Edirne’ye yazık ediyorsunuz!
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Valinin treni viyadükten geçer
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
Samimi diyaloglar
Filiz Mandacı

Arzu Gülsün
Dikkatli öğrenme üzerine…
Arzu Gülsün
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.