Edirne 13°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Orta Edirne’de ortak akıl - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Orta Edirne’de ortak akıl 19.4.2019 - 10:17:11
Edirne İl Genel Meclisi, Nisan ayının dördüncü toplantısında gerçekleştirilen Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği asil ve yedek üyelikleri seçiminde AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Suiçmez, üyeliklerin CHP ve AK Parti’nin ortak belirleyeceği isimlerden oluşmasını önerdi. CHP grubunun da kabul etmesinin ardından asil üyeliklere CHP grubundan Yaşar Sasa, Mustafa Üstün, Zafer Sünter, AK Parti grubundan ise Nedret Akbulut; yedek üyeliklere ise CHP grubundan Ahmet Sarıgül, AK Parti grubundan da İbrahim Dalkıran oybirliğiyle seçildiler.Orta Edirne’de ortak akıl

Edirne İl Genel Meclisi, Nisan ayının dördüncü toplantısını Meclis Başkanvekili Şenol Kılıç’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Yoklama ve bir önceki toplantıya ait tutanakların okunması ile başlayan toplantıda Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği, Güney Edirne Katı Atık Yönetim Birliği ve Saros Turizm Merkezi Altyapı Hizmet Birliği’nin asil ve yedek üyelerinin seçimleri gerçekleştirdi.

                Toplantıda ilk seçim Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği asil ve yedek üyeliklerinde gerçekleştirildi. Meclis Başkanvekili Şenol Kılıç’ın, seçimden önce CHP ve AK Parti gruplarının asil ve yedek üyelik adaylarının sunulmasını isterken; AK Parti grubundan asil üyeliklerde ortak akıl önerisi geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Suiçmez, Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği asil ve yedek üyeliklerinin, AK Parti ve CHP grupları arasında ortak seçilmesini öneren Suiçmez’in teklifini CHP grubu da kabul etti. Seçimlerde 4 asil ve 2 yedek üye belirlenirken; asil üyelikler için CHP grubundan Yaşar Sasa, Mustafa Üstün, Zafer Sünter, AK Parti grubundan ise Nedret Akbulut önerildi. Yedek üyelikler için de CHP grubundan Ahmet Sarıgül, AK Parti grubundan ise İbrahim Dalkıran önerildi. Asil ve yedek üyeler, meclis üyelerinin oy birliğiyle seçildiler.

                Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği asil ve yedek üyelerinin belirlenmesinin ardından toplantıda, Güney Edirne Katı Atık Yönetim Birliği’ne 3 asil üye seçimi gerçekleştirildi. CHP grubundan Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli ve Şenol Kılıç önerilirken; AK Parti grubundan ise Halil Bayazıt, Hüseyin Filiz ve İsmet Özçifçi sunuldu. Seçimlerin sonucunda 16 oy alan Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli ve Şenol Kılıç, asil üyeliklere seçilirken; AK Parti grubundan önerilen isimler ise 11 oy aldılar.

Saros altyapısı için seçildiler

                Toplantıda son seçim ise Saros Turizm Merkezi Altyapı Hizmet Birliği asil ve yedek üyelikleri için gerçekleştirildi. 4 asil ve 2 yedek üyenin belirlendiği seçimlerde asil üyeliklere CHP grubundan Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli ve İsmail Alış; AK Parti grubundan ise İsmail Keleş, Halil Bayazıt, Hüseyin Filiz ve İsmet Özçifçi önerildi. Seçimlerin sonucunda 16 oy alan Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli ve İsmail Alış asil üyeliklere seçilirken; AK Parti grubundan önerilen isimler ise 11 oy aldılar. Yedek üyeliklere ise CHP grubundan Şenol Kılıç ve Tuncay Taşkın, AK Parti grubundan ise İbrahim Dalkıran ve Melek Uzgör önerildi. Yedek üyelik seçimlerinde de 16 oy alan Şenol Kılıç ve Tuncay Taşkın seçilmeyi başarırken; AK Parti grubunun önerdiği isimler 11 oy aldılar. Seçimlerin tamamlanmasının ardından toplantı sona erdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 201 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
100’üncü yılın coşku gecesi 100’üncü yılın coşku gecesi 21.5.2019
İsim Bayramı kutlandı İsim Bayramı kutlandı 21.5.2019
Başpehlivan Tansel Umut Başpehlivan Tansel Umut 21.5.2019
Gül tarımı için start verildi Gül tarımı için start verildi 21.5.2019
Engelliler için çok ayaklı proje Engelliler için çok ayaklı proje 21.5.2019
İşadamına FETÖ davası İşadamına FETÖ davası 21.5.2019
Bravo Muhammet Yaser! Bravo Muhammet Yaser! 21.5.2019
Sanat Okulu 142 yaşında Sanat Okulu 142 yaşında 20.5.2019
19 Mayıs’a Balkan buluşması 19 Mayıs’a Balkan buluşması 20.5.2019
Gürkan’dan çift tören tepkisi Gürkan’dan çift tören tepkisi 20.5.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 93
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 237 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Tekel bitiyor galiba
Murat Savaş

Recep Duymaz
Yoksulun Yanında Olan Kurum: Vakıf
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Değişim
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.