Edirne 16°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Orta Edirne’de ortak akıl - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Orta Edirne’de ortak akıl 19.4.2019 - 10:17:11
Edirne İl Genel Meclisi, Nisan ayının dördüncü toplantısında gerçekleştirilen Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği asil ve yedek üyelikleri seçiminde AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Suiçmez, üyeliklerin CHP ve AK Parti’nin ortak belirleyeceği isimlerden oluşmasını önerdi. CHP grubunun da kabul etmesinin ardından asil üyeliklere CHP grubundan Yaşar Sasa, Mustafa Üstün, Zafer Sünter, AK Parti grubundan ise Nedret Akbulut; yedek üyeliklere ise CHP grubundan Ahmet Sarıgül, AK Parti grubundan da İbrahim Dalkıran oybirliğiyle seçildiler.Orta Edirne’de ortak akıl

Edirne İl Genel Meclisi, Nisan ayının dördüncü toplantısını Meclis Başkanvekili Şenol Kılıç’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Yoklama ve bir önceki toplantıya ait tutanakların okunması ile başlayan toplantıda Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği, Güney Edirne Katı Atık Yönetim Birliği ve Saros Turizm Merkezi Altyapı Hizmet Birliği’nin asil ve yedek üyelerinin seçimleri gerçekleştirdi.

                Toplantıda ilk seçim Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği asil ve yedek üyeliklerinde gerçekleştirildi. Meclis Başkanvekili Şenol Kılıç’ın, seçimden önce CHP ve AK Parti gruplarının asil ve yedek üyelik adaylarının sunulmasını isterken; AK Parti grubundan asil üyeliklerde ortak akıl önerisi geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Suiçmez, Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği asil ve yedek üyeliklerinin, AK Parti ve CHP grupları arasında ortak seçilmesini öneren Suiçmez’in teklifini CHP grubu da kabul etti. Seçimlerde 4 asil ve 2 yedek üye belirlenirken; asil üyelikler için CHP grubundan Yaşar Sasa, Mustafa Üstün, Zafer Sünter, AK Parti grubundan ise Nedret Akbulut önerildi. Yedek üyelikler için de CHP grubundan Ahmet Sarıgül, AK Parti grubundan ise İbrahim Dalkıran önerildi. Asil ve yedek üyeler, meclis üyelerinin oy birliğiyle seçildiler.

                Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği asil ve yedek üyelerinin belirlenmesinin ardından toplantıda, Güney Edirne Katı Atık Yönetim Birliği’ne 3 asil üye seçimi gerçekleştirildi. CHP grubundan Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli ve Şenol Kılıç önerilirken; AK Parti grubundan ise Halil Bayazıt, Hüseyin Filiz ve İsmet Özçifçi sunuldu. Seçimlerin sonucunda 16 oy alan Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli ve Şenol Kılıç, asil üyeliklere seçilirken; AK Parti grubundan önerilen isimler ise 11 oy aldılar.

Saros altyapısı için seçildiler

                Toplantıda son seçim ise Saros Turizm Merkezi Altyapı Hizmet Birliği asil ve yedek üyelikleri için gerçekleştirildi. 4 asil ve 2 yedek üyenin belirlendiği seçimlerde asil üyeliklere CHP grubundan Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli ve İsmail Alış; AK Parti grubundan ise İsmail Keleş, Halil Bayazıt, Hüseyin Filiz ve İsmet Özçifçi önerildi. Seçimlerin sonucunda 16 oy alan Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can, Erdoğan Gümülcineli ve İsmail Alış asil üyeliklere seçilirken; AK Parti grubundan önerilen isimler ise 11 oy aldılar. Yedek üyeliklere ise CHP grubundan Şenol Kılıç ve Tuncay Taşkın, AK Parti grubundan ise İbrahim Dalkıran ve Melek Uzgör önerildi. Yedek üyelik seçimlerinde de 16 oy alan Şenol Kılıç ve Tuncay Taşkın seçilmeyi başarırken; AK Parti grubunun önerdiği isimler 11 oy aldılar. Seçimlerin tamamlanmasının ardından toplantı sona erdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 738 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Trakya’nın sütü Çin yolcusu Trakya’nın sütü Çin yolcusu 27.5.2020
Tarihi çarşıda Fatih siftahı Tarihi çarşıda Fatih siftahı 27.5.2020
Hakim ve savcılar kuralarını çekti Hakim ve savcılar kuralarını çekti 27.5.2020
AK Parti, Kızılay’a destek verdi AK Parti, Kızılay’a destek verdi 26.5.2020
Kısıtlamada Edirneliye tam not Kısıtlamada Edirneliye tam not 26.5.2020
Dolu şaşırttı Dolu şaşırttı 26.5.2020
Selimiye Cuma’ya hazırlanıyor Selimiye Cuma’ya hazırlanıyor 26.5.2020
Erdoğan Edirnelilerin bayramını kutladı Erdoğan Edirnelilerin bayramını kutladı 25.5.2020
2 gün sonra ölü bulundu 2 gün sonra ölü bulundu 25.5.2020
Külliye açılışa hazırlanıyor Külliye açılışa hazırlanıyor 25.5.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 67
Web Siteleri 105
Facebook 119
Twitter 7
Instagram 3
Youtube 12


Ankete 313 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pilavın altı tutar mı?
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Şeker bayramı
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.