Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Hem öğrendiler hem eğlendiler - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Hem öğrendiler hem eğlendiler 19.4.2019 - 10:09:38
Trakya Üniversitesi Girişimcilik ve Uygulama Merkezi’nin 2019 yılında 2’ncisini düzenlediği Trakya Kariyer ve İletişim Çalıştayında öğrenciler, hem iş dünyasından katılan girişimcilerin gerçekleştirdiği sunumlarla iş hayatına atılmadan önce bilgilendi, hem de topluluklar tarafından düzenlenen rengârenk gösterilerle eğlendiler. Çalıştay Başkanı Dilan Çağatay, çalıştayda yaptığı konuşmada çalıştay sonucunda öğrencilerin emeklerinin karşılığını iş hayatında da alacağını söyleyerek; “Umarım hepimiz mezun olduğumuzda bu festivalin katkılarıyla bir yerlere varmış oluruz” dedi.Hem öğrendiler hem eğlendiler

Trakya Üniversitesi Girişimcilik ve Uygulama Merkezi’nin 2019 yılında 2’ncisini düzenlediği Trakya Kariyer ve İletişim Çalıştayı gerçekleştirildi. Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde öğrenci toplulukları gösteriler sunarken; çeşitli firmalardan katılan girişimciler ise sunumlarını gerçekleştirdiler. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ayhan Aytaç yaptı.

Prof. Dr. Aytaç, konuşmasında Trakya Kariyer ve İletişim Çalıştayı’nın önemine dikkat çekerek; “Öğrencilerimiz bizler için en önemli unsurlardır. Sizler bizim için ayrı değerlersiniz. Sizlere destek vermek bizim için en önemli unsurlardan bir tanesi. Bugün buraya gelen tüm öğrencilere ve katılımcılara teşekkür ederim. Kariyer festivali başlığı adı altında bir dikkat çekme operasyonu yapıyor aslında arkadaşlarımız. Bazı şeyleri sizlere odaklamak istiyorlar. Bu odaklanması gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de üniversite hayatının belli bir dönem sonunda biteceği ve kariyer döneminin başlayacağıdır. Doğal olarak burada geçirdiğiniz süre sizin için bilimsel bilgi birikimi yönünde ve günümüz kariyer hayatına ve rekabet ortamına hazır olmanız gerektiğini ifade ediyor” dedi.

Trakya Kariyer ve İletişim Çalıştayına sunumlarıyla katkı verecek katılımcıların, öğrencilik dönemlerinden geçerek bugünkü konumlarına geldiğine dikkat çeken Aytaç; “Bugün davetli olarak gelecek ve konuşacak olan tüm arkadaşlarımız sizlerin oturduğu sıralardan ilerleyip belli bir seviyeye geldiler.  Rekabet kurulu başkanı benim değerli hocamdı, kendisinin şöyle bir sözü vardı; ‘Günümüz rekabet dünyası standart insanlara göre değildir’. Standart insan ne demektir? Eğitimini alır 60 ortalamayı bulur ve geçer. Bunu herkes yapıyor. Önemli olan okul hayatı boyunca öğrencilerin artı değere sahip olmasıdır. Artı değer olarak üniversite hayatınızda neler yaptınız ki diğerlerinin bir adım önüne geçeceksiniz. Bunların şimdiden hesabını yapmanız gerekir. Ben çok mutluyum ki bu projede bulunan bütün arkadaşlarım birkaç adım ileri gittiler. Herkesin burada bir beklentisi var, öğrenmek. Bizim girişimcilik uygulama ve araştırma merkezimizle koordineli çalışma içerisinde olan değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

“İş hayatında karşılığını alacağız”

Aytaç’ın konuşmasının ardından çalıştayda bir konuşma da Çalıştay Başkanı Dilan Çağatay yaptı. Çağatay, konuşmasında çalıştay öncesi gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bilgi vererek; “Bugün burada bulunduğumuz her saniye, dakika bizim için çok önemli. Bugünlere gelene kadar çok fazla zorlukla karşılaştık ekip arkadaşlarımla, güldük, eğlendik. Görüyorum ki emeğimizin karşılığını alıyoruz. Bu festivalin sonucunda bu emeklerin karşılığını bu salon dışında iş hayatında da almayı umuyoruz. Umarım hepimiz mezun olduğumuzda bu festivalin katkılarıyla bir yerlere varmış oluruz. Festival için geçirdiğimiz süre boyunca bizlere hiç yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim. Bu sadece bir ekip işi değil; ekip dışından da almamız gereken destekler oldu, bu destekler içinde herkese teşekkür ederim. Biz, bu yolda hiçbir zaman tek başımıza yürümedik. Namık Kemal Üniversitesi’nden arkadaşlarımız yanımızda. Hepiniz bu festivalde umarım çok güzel şeyler öğrenir ve çok eğlenirsiniz” dedi.

Sunumlarla öğrendiler, etkinliklerle eğlendiler

Çağatay’ın konuşmasının ardından çalıştaya katılan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Araştırma Topluluğu Başkanı Selçuk Gündüz, İşletme ve Girişimcilik Topluluğu Başkanı Yavuz Topak ve Maliye Topluluğu Başkanı Osman Bedir, katılımcılara seslenerek; Trakya Kariyer ve İletişim Çalıştayına katılmaları nedeniyle teşekkür ettiler. Açılış programının ardından çalıştayda ilk sunumu Ortodontist Ömer Polat gerçekleştirdi. Çalıştayda ayrıca Girişim Evi Yöneticisi Tekno-girişim Uzmanı Uraz Yekeler ve Nestle Professional Batı Marmara Bölge Satış Müdürü Yasemin Öktem de öğrencilere deneyimleriyle ilgili bilgiler verirken; Modern Dans Topluluğu ise dans gösterisi sundu. Yaşam Sahnesi Tiyatro Topluluğu ve Düşünce, Edebiyat ve Tiyatro Topluluğu’nun gösterileriyle destek verdiği çalıştayda, Ar-Ge Bilişim Topluluğu ise robot savaşları ile çalıştaya renk kattı. Çalıştay, gerçekleştirilen çekilişler ve müzik gruplarının konserleri ile sona erdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 461 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Trakya’nın sütü Çin yolcusu Trakya’nın sütü Çin yolcusu 27.5.2020
Tarihi çarşıda Fatih siftahı Tarihi çarşıda Fatih siftahı 27.5.2020
Hakim ve savcılar kuralarını çekti Hakim ve savcılar kuralarını çekti 27.5.2020
AK Parti, Kızılay’a destek verdi AK Parti, Kızılay’a destek verdi 26.5.2020
Kısıtlamada Edirneliye tam not Kısıtlamada Edirneliye tam not 26.5.2020
Dolu şaşırttı Dolu şaşırttı 26.5.2020
Selimiye Cuma’ya hazırlanıyor Selimiye Cuma’ya hazırlanıyor 26.5.2020
Erdoğan Edirnelilerin bayramını kutladı Erdoğan Edirnelilerin bayramını kutladı 25.5.2020
2 gün sonra ölü bulundu 2 gün sonra ölü bulundu 25.5.2020
Külliye açılışa hazırlanıyor Külliye açılışa hazırlanıyor 25.5.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 67
Web Siteleri 105
Facebook 119
Twitter 7
Instagram 3
Youtube 12


Ankete 313 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pilavın altı tutar mı?
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Şeker bayramı
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.