Edirne 18°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Edirne'ye yurt dışından gelen hasta sayısında artış - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Sağlık
Edirne'ye yurt dışından gelen hasta sayısında artış 17.12.2017 - 11:32:57
TÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Taş: "Yurt dışından gelen hasta sayımız her geçen yıl artıyor. Geçen yıl 250 başvuru olmuş, bu yıl ise 537'ya yükseldi. Günden güne artan kaliteli sağlık hizmetimiz dolayısıyla bu sayıların daha da artacağını düşünüyoruz"Edirne'ye yurt dışından gelen hasta sayısında artış
Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Taş, hastaneye yurt dışından gelen hasta sayısının her geçen yıl arttığını bildirdi.

Taş, düzenlediği basın toplantısında, kaliteli sağlık hizmeti vermek, hasta ve çalışan memnuniyetini artırmak amacıyla yenilikler yaptıklarını söyledi.

Hastanelerinin Edirne ve  çevre illerin yanı sıra Balkan ülkelerinden gelen hastalara da sağlık hizmeti sunduğunu belirten Taş, "Vizyonumuzu ve misyonumuzu bu çerçevede belirleyip hastalarımıza daha iyi hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim açımızdan kaliteli, çağdaş ve bilimsel sağlık hizmeti vermek önemlidir. Bu yönde Sağlık Bakanlığı'mızın kalite çalışmaları referansımız oldu." diye konuştu.

Edirne'nin sağlık turizminde yükselen değer olduğunu aktaran Taş, şunları kaydetti:

"Yurt dışından özellikle Balkan ülkelerinden hastalarımız geliyor. Bin yatak kapasitemiz var. Tadilatlar nedeniyle 800 civarında yatağımızı kullanıyoruz. Ciddi bir doluluk oranımız var. Yurt dışından gelen hasta sayımız her geçen yıl artıyor. Geçen yıl 250 başvuru olmuş, bu yıl ise bu sayı 537'ya yükseldi. Yurt dışı hasta sayımız yıl içerisinde birden fazla geldiği için 700 ila 800'e çıkıyor. Günden güne artan kaliteli sağlık hizmetimiz dolayısıyla bu sayıların daha da artacağını düşünüyoruz. Balkan ülkelerinden gelen hastalar, ülkelerinde çaresini bulamadıkları hastalıklarla ilgili bizi tercih ediyorlar. Uzun süreli tedavisi olan, dahili, cerrahi branşları ve zor ameliyatı olan yurt dışı hastalarımız geliyor. 35 yıllık bir kurumuz. Konusunda uzman öğretim görevlilerimiz hastalarımıza her konuda yardımcı oluyor."

Bir gazetecinin sağlık personeli ihtiyacına ilişkin sorusuna Taş, "Eski Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu'na teşekkür ediyoruz. Bize olabildiğince destek oldu hala oluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı döneminde de olmuştu. Teşekkürlerimizi eksik emiyoruz. 91 sağlık personelinin bize kazandırılmasında katkıları oldu. 30 yataklı yeni yoğun bakım ihalesi yaptık. 20 yataklı çocuk yoğun bakımı da yapacağız. Buralarda çalışacak hemşire ihtiyacımız olacak." şeklinde yanıt verdi.

Taş, hastanedeki yeniliklerin süreceğini kaydetti.


Kaynak: A.A 4403 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 98
Web Siteleri 145
Facebook 129
Twitter 10
Instagram 8
Youtube 14


Ankete 404 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.