Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sonunda isyan ettiler - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Spor
Sonunda isyan ettiler 16.12.2017 - 10:13:00
Amatör liglerdeki karşılaşmalardan hakem hataları ve bir takım olumsuz uygulamalar yüzünden haklarının yendiğini ileri süren Karaağaç Karlıovaspor “Artık isyan ediyoruz” başlıklı bir açıklama yayınlanarak yaşananlara tepki gösterdi.Sonunda isyan ettiler
Karaağaç Karlıovaspor, son haftalarda yaşanan hakem hataları ve sahada çıkan olaylar ile bazı olumsuz uygulamalar nedeniyle zarar gördüklerini belirterek bir bildiri yayınladılar. Karaağaç Karlıovaspor’un “Artık isyan ediyoruz” başlıklı bir açıklamasında yaşananlara tepki gösterildi.

Karlıovaspor’un açıklamasında şu görüşlere yer verildi: “Arkamızda belediye başkanları, işadamları, büyük şirketler, karanlık çevreler yok! Edirne’nin Karaağaç Mahallesi’nde bir avuç iyi yürekli insan, mahallemizin çocukları sağda, solda uyuşturucu, alkol kullanmasın, toplumdan kopmasın, spor yapsın, kısaca; bizden biri olsun diye yola çıktık, Karaağaç Karlıovaspor’u kurduk. Mahallenin gençleri bu kulüpte spor yapıyor, kötü alışkanlıklardan uzak duruyor.

Bunu yaptık diye bir kabahat mi işledik?
Galiba bu bir kabahatti! Bir avuç mahalleli seyircimiz dışında hiç destekçimiz yok diye her yerden çelme yer olduk. Bütün maçlarımız katledildi. Son dakikalara galip girdiğimiz maçlarda oyuncularımız, teknik adamlarımız abuk sabuk gerekçelerle atıldı, yenilmemize zemin hazırlandı. En son oynadığımız maçta, sahaya bizi dövmek için giren en az 10 kişi varken gözlemci raporunda sadece bir kişinin (ki onun savunması olarak muhtemelen “münferit olay – meczubun biri” denecektir) belirtilmesi bile bize karşı başlatılan olumsuz kampanyanın bir parçası değil midir? Bu hareketler her maçta tekrarlanınca ister istemez emeğimizin çalındığını, iyi niyetimizin kötüye kullanıldığını düşünmeye başladık. Bütün bunlar her hafta oynanan maçlarda tekrarlanınca artık ‘adil’ maç yönetildiği yönündeki inancımızı kaybetme noktasına geldik. Biz de mi bir belediyenin himayesine girseydik? Biz de mi bir işadamının desteklediği, onun himaye ettiği bir takım olsaydık? Biz de mi kendimize destek olacak büyük şirketleri arkamıza alsaydık? Biz de mi bir takım karanlık çevrelerin desteğini alsaydık? Hayır! Biz kendi yağımızla kavrulan, gücünü sadece temsil ettiği mahalledeki insanlardan alan bir spor kulübüyüz. Ama bize yapılan bu haksızlıklar yetti! Yapılan bu haksızlıklardan sonra artık sabrımız kalmadı. İsyan ediyoruz! Duyun sesimizi!”


Kaynak: Haber Merkezi 570 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Bu habere toplam 5 puan verildi.

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 35
Web Siteleri 55
Facebook 73
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 4


Ankete 173 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
BİR KEZ DAHA ORTAYA KARIŞIK
Murat Savaş

Namık K. DÖLENEKEN
Şükrü Paşa savunması mı, Edirne Gümrükleri mi..
Namık K. DÖLENEKEN

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2018 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.