Edirne 29°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bu muhtar rekora koşuyor - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Bu muhtar rekora koşuyor 9.4.2019 - 10:20:01
Edirne merkez Babademirtaş Mahallesi’nde 6 dönemden bu yana muhtarlık görevini yürüten Haluk İnağ, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde de 2 bin 700’ün üzerinde seçmenin 444’ünün oyunu alarak 7’nci dönemine başladı. 33 yaşında ilk kez seçildiği muhtarlık görevine 63 yaşında da mazbata alarak devam eden İnağ, seçime katılan 8 muhtar adayından biriydi. İnağ, mazbatasını almasının ardından muhtarlık koltuğuna oturdu.Bu muhtar rekora koşuyor

Edirne’de 1989 yılından bu yana Babademirtaş Mahallesi Muhtarlığı görevine kesintisiz devam eden Haluk İnağ (63), 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden muhtar seçilmenin mutluluğunu yaşıyor. Yaklaşık 8 bin nüfuslu mahallede 2 bin 700’ün üzerinde seçmen sandığa giderken; İnağ, 8 muhtar adayının katıldığı seçimlerde, 444 seçmenden aldığı oy ile yeniden muhtar seçildi.

Seçimlerin ardından mazbatasını alarak muhtarlık görevine yeniden başlayan İnağ, 33 yaşında ilk kez oturduğu Babademirtaş Mahallesi Muhtarlığı koltuğunda güven tazeledi. İnağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada doğup büyüdüğü mahallede yeniden muhtar olmasının ardından amacının hizmet etmeye devam etmek olduğunu söyledi. İnağ, açıklamalarında ilk kez muhtarlık görevine seçilen muhtarlara da tavsiyelerde bulunarak, vatandaşlarla samimi ve dürüst bir ilişki kurmalarını tavsiye etti. İnağ, Babademirtaş Mahalle Muhtarlığı görevine ilk kez 24 Mart 1989 tarihinde seçildiğini açıklayarak; “O zamandan beri aralıksız olarak muhtarlık görevini devam ettirmekteyim. Muhtar olduğum mahallemde doğup büyüdüm. Mahalleme hizmet verebilmek, benim de bir katkım olmasını sağlamak için bu görevi yapmaktayım. Burada resmi daireler ile mahallelimiz arasındaki iletişimi sağlamaya çalışıyoruz, onları bilgilendiriyoruz. Mahallemize istenilen şeyleri yaptırabilmek amacıyla görevimizi yürütüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Yeşil alan sıkıntımız var”

                Muhtarlık görevindeki 30 yıl boyunca en iyi hizmeti verebilmek için çabaladığını belirten İnağ; “Bu süre zarfında ama iyi ama kötü birçok olayla karşılaştım. Gelen herkesin işini yapmaya çalıştım. Bugüne kadar kanunun bize verdiği yetkiye dayanarak doğru olanı yapmaya çalıştığımı düşünüyorum. Bundan sonra da mahallem istediği sürece göreve hazırım. Elimden geleni yapmaya çalışacağım. Mahallemiz eski yerleşim yerlerinden olduğu için yeşil alan sıkıntısını çok çekmekteyiz. Çocuk parkları yapmak istiyoruz ama yer bulamıyoruz. Hazineye ait, boş olan, sahipleri bulunamayan yerleri yeşil alanlara çevirtebilirsek çok iyi olacak. Çocuklarımıza oyun alanları yapmaya gayret göstereceğiz” dedi.

Yeni muhtarlara tavsiyeler

                İnağ, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde yeniden muhtarlığa seçilmesinin ardından 30 yıl önce ilk kez seçilerek yaşadığı heyecanın devam ettiğini ifade ederek; “ Muhtarlığa 33 yaşında başladım. O zaman da amacım mahalleye hizmet edebilmekti. Aradan geçen 30 yılda birçok hizmet yaptık. Yeni seçilen genç muhtarlara da buradan şunu söylemek istiyorum; her zaman mahallesindeki insanlarla samimi, dürüst ilişiki içerisinde olsunlar ve onlara yardıma koşsunlar” sözlerine yer verdi. İnağ, görevine başlamasının ardından tebrik etmek amacıyla ziyarete gelen mahalle sakinlerine ise lokum ikram ederek, tebrikleri kabul etti. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 297 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Cem Evi’nde aşure etkinliği Cem Evi’nde aşure etkinliği 16.9.2019
Tܒde nöbet değişimi Tܒde nöbet değişimi 16.9.2019
Türkiye Yunanistan’a fark attı Türkiye Yunanistan’a fark attı 16.9.2019
Fransa’dan Edirne’ye kaynak Fransa’dan Edirne’ye kaynak 16.9.2019
Gırnatalı bağ bozumu Gırnatalı bağ bozumu 16.9.2019
Artist değil amele Artist değil amele 16.9.2019
Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi 13.9.2019
Payitahtların çizeri Payitahtların çizeri 13.9.2019
O tabelalar kaldırıldı mı? O tabelalar kaldırıldı mı? 13.9.2019
Köprü altında define aramışlar Köprü altında define aramışlar 13.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 82
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 256 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorular cevaplarını arıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.