Edirne 29°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Avukatlar kürek çekti - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Avukatlar kürek çekti 8.4.2019 - 10:05:23
Edirne Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında bir hafta boyunca düzenlediği etkinlikleri, hafta sonu EDOSK ile gerçekleştirdiği kano ve doğa yürüyüşü faaliyetleri ile tamamladı. Arda ve Meriç Nehirlerinde 28 avukatın kürek çekmesi ile başlayan hafta sonu faaliyetlerinde avukatlar, hem spor yaptı, hem de çevre haklarına dikkat çekmek amacıyla kurumlar arası işbirliğine örnek olacak faaliyetlere imza attılar.Avukatlar kürek çekti

Edirne Barosu, 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında bir hafta boyunca düzenlediği etkinlikleri, hafta sonu Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği (EDOSK) ile gerçekleştirdiği spor faaliyetleri ile tamamladı. Bir hafta boyunca çeşitli faaliyetlerle kutlanan Avukatlar Günü için EDOSK sporcuları ile bir araya gelen 28 avukat, Arda ve Meriç Nehirlerinde düzenlenen kano etkinliğinde kürek çektiler. Avukatlar, bir hafta süren kutlama faaliyetlerini ise Pazar günü Küçükdöllük köyünde düzenlenen doğa yürüyüşü faaliyeti ile tamamladılar.

Arda Nehri’nden başlayan kano etkinliği, Meriç Nehri’nde devam ederken; avukat, Meriç Köprüsü’nü geçmelerinin ardından Edirne Barosu ve EDOSK pankartları açarak 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladılar. Hafta sonunu Meriç Nehri ve Karaağaç Mahallesi’nde değerlendirmek isteyen turistler ile Edirneliler için de görsel bir şölen sunan etkinliğin ardından Edirne Barosu Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Av. Fatih Altun, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Altun, Edirne Barosu’nun 2019 yılında 5 Nisan Avukatlar Günü’nü, bir hafta boyunca düzenlediği etkinliklerle kutladığını belirterek; “Balkan Harbi ile ilgili bir konferans ile etkinliklerimize başladık. Daha sonra çocuklara kariyer günleri yaptık. Hâkim, savcı ve avukatlarımız, çocuklara hukuk mesleğini tanıttılar. Bir kokteylimiz oldu Edirne Barosu Korosu, bu kokteylde eserlerini seslendirdi. Hafta sonu ise EDOSK işbirliyle bugün kano etkinliği düzenledik, Pazar günü de doğa yürüyüşü etkinliği düzenleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Çevre haklarına destek vereceğiz”

Edirne’de özellikle kurumlar arası işbirliğine dikkat çekmek amacıyla Edirne Barosu ve EDOSK işbirliğinin başlatıldığını söyleyen Altun; “Bunu sadece bir spor olarak değil; aynı zamanda hak savunucuları olarak çevre haklarına da EDOSK’a destek vereceğimizi ifade ederek, işbirliği yapmaya başladık. Umarım devamı da gelecek. Hem spor, hem de çevre hakları açısından da bir işbirliği devam edecektir” dedi.

“Hak savunucuları iyi ki varlar”

Altun’un ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan EDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Orkun Akman ise 5 Nisan Avukatlar Günü kapsamında Edirne Barosu ile EDOSK’un işbirliğinde iki farklı etkinliğin düzenleneceğini açıklayarak; “Bugün ilkini gerçekleştirdik. EDOSK olarak nehirlerimizin,  su sporları ile anılması adına yaklaşık 7 senedir faaliyetler düzenliyoruz. Bu kapsamda da Edirne Barosu ile bir işbirliğine gittik. Arda Nehri’nde başlayıp, Meriç Nehri’nden geçtikten sonra etkinliğimiz sona erecek. Toplam 28 avukat, bugün bizlerle birlikte kürek çekecek. Edirne Barosu’ndan avukatlarla daha önce birçok etkinliğe imza attık ama bugün ilk defa kurumsal anlamda etkinlik düzenliyoruz. Avukatların, Türk hukukunda, Türkiye Cumhuriyeti’nde, Türkiye demokrasisindeki önemi zaten biliniyor. Avukatlar, hak savunucuları iyi ki varlar. Biz de onlarla kurumsal işbirliği yapmaktan dolayı çok memnuniyet duyuyoruz” sözlerine yer verdi.

Doğa yürüyüşü ile devam etti

Akman, kano turunun ardından işbirliği kapsamında Küçükdöllük köyü civarında doğa yürüyüşü düzenleneceğini açıklayarak; “Mimar Sinan tarafından yapıldığı rivayet edilen ve Edirne’ye su getiren kemerlerin etrafında yaklaşık 3 saatlik doğa yürüyüşü etkinliğimiz olacak. Böylece Avukatlar Günü etkinliklerimizi tamamlamış olacağız. Edirne Barosu’na çok teşekkür ediyoruz. Birlikte uyum içinde bir etkinlik gerçekleştirdik. Bundan sonra da umarım aynı şekilde işbirliğimiz devam eder” dedi. 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 307 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Cem Evi’nde aşure etkinliği Cem Evi’nde aşure etkinliği 16.9.2019
Tܒde nöbet değişimi Tܒde nöbet değişimi 16.9.2019
Türkiye Yunanistan’a fark attı Türkiye Yunanistan’a fark attı 16.9.2019
Fransa’dan Edirne’ye kaynak Fransa’dan Edirne’ye kaynak 16.9.2019
Gırnatalı bağ bozumu Gırnatalı bağ bozumu 16.9.2019
Artist değil amele Artist değil amele 16.9.2019
Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi 13.9.2019
Payitahtların çizeri Payitahtların çizeri 13.9.2019
O tabelalar kaldırıldı mı? O tabelalar kaldırıldı mı? 13.9.2019
Köprü altında define aramışlar Köprü altında define aramışlar 13.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 82
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 256 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorular cevaplarını arıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.