Edirne 29°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Gürkan’la yeniden - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Gürkan’la yeniden 1.4.2019 - 13:40:42
Edirne Belediye Başkanı ve Millet İttifakı (CHP-İYİ Parti) Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre belediye başkanlığına ikinci kez seçilmesinin ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Gürkan, açıklamasında CHP’nin yeniden belediye başkanlığını kazandığını belirterek, seçim kampanyası süresinde hakkında asılsız iddialarda bulunanlara hem ceza, hem de tazminat davası açacağını söyledi. Gürkan; “İliklerine kadar alacağım” derken; tazminatları şehit ailelerine ve gazilere bağışlayacağını açıkladı.Gürkan’la yeniden

Edirne’de 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre, Edirne Belediye Başkanı ve Millet İttifakı (CHP-İYİ Parti) Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, seçmenlerin çoğunluğunun oyunu alarak yeniden belediye başkanlığına seçildi. İkinci kez belediye başkanlığına seçilen Gürkan, seçim sonuçlarını CHP Edirne İl Örgütü’nde takip etti. CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Nedim İşcan ve eşi Esra Gürkan’ın da yalnız bırakmadığı Gürkan, Yüksek Seçim Kurulu tarafından sonuçların açıklanmaya başlamasıyla birlikte basın açıklaması düzenledi

CHP Edirne Merkez İlçe Örgütü toplantı salonuna alkışlar ve tebrikler eşliğinde gelen Gürkan, ‘Edirne’ye yakışan Recep Gürkan’ ve ‘Adam gibi adam Recep Gürkan’ sloganlarıyla karşılandı. Basın açıklamasında açılış konuşmasını Fevzi Pekcanlı yaptı. Pekcanlı, konuşmasında açıklamanın CHP verilerine göre gerçekleştirileceğini belirterek; “Resmi bir sonuç henüz gelmedi. Örgütlerimizden aldığımız bilgilere göre; ilçelerimizde Edirne merkez, Keşan, Uzunköprü, Süloğlu, Meriç, Enez ve İpsala’da Millet İttifakı’nın adayları kazanmış durumdadır. Beldelerde ise Beyendik, Küplü ve Kırcasalih’i kazanmış durumdayız. Bilgiler gelmeye devam ediyor. Bizim veri sistemimizde ıslak imzaya dayalı bir veri akışıyla, en net bilgiyi almaya çalışıyoruz. Bütün arkadaşlarımız çalışmalara devam ediyor. Girilen resmi verilerin yüzde 50 aşamasındayız.  Bilgi akışı geldikçe bilgilendirmeye devam edeceğim. 2 aydır çok yorucu bir kampanya oldu. Başta bütün örgütlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Pekcanlı’nın konuşmasının ardından basın açıklamasında konuşma yapan Okan Gaytancıoğlu ise resmi olmayan sonuçlara göre Edirne merkez başta olmak üzere birçok ilçenin tekrar CHP saflarına katıldığını söyleyerek; “İpsala tekrar Millet İttifakı’na geçmiş durumdadır. Tek üzücü olan benim de ilçem olan Havsa’dır. Orada üzgünüz. Onun dışında birçok ilçede seçmen CHP demiştir. Yüksek Seçim Kurulu’nun veri akışında çok ciddi sıkıntılar var. Hem burada, hem de Türkiye genelinde manipülasyonlar var. O yüzden tam sonuçları vermek istememize rağmen veremiyoruz. Ama örgütlerimizden sonuçları almamız nedeniyle bu ilçeleri kazandığımızı söyleyebiliriz. Şimdi süratle Keşan’a gidiyorum, orada birtakım sorunlar var. Ama CHP, Edirne başta olmak üzere tüm Türkiye’de bu seçimlerin galibidir. O kadar çok manipülasyona, kışkırtmaya, yanlış ve kirli bilgiye, bize yapılan haksız eleştirilere rağmen CHP bu seçimlerin galibidir. Recep Gürkan yeniden Edirne’nin belediye başkanı olmuştur. Kendisini tebrik ediyorum. Diğer ilçelerde de birkaç saat sonra kesin sonuçları alacağız” dedi.

“Hem ceza, hem tazminat davası açacağız”

Gaytancıoğlu’nun konuşmasının ardından basın açıklamasını gerçekleştiren Recep Gürkan, seçimlerin Edirne’ye, Türkiye’ye, demokrasiye ve CHP’ye hayırlı olmasını dileyerek; “Yoğun bir seçim süreci geçirdik. Bütün adaylar çok çalıştılar. Edirne’de 20 yıl görev yapıp hiçbir şey yapmayan ve parti değiştiren bir arkadaşın, 45 gün boyunca sürekli bizimle ilgili yalan yanlış bilgiler ürettiğini biliyorsunuz. Bununla ilgili yarın sabahtan itibaren hukuki süreçler başlıyor. Hem ceza, hem tazminat davalarını açacağız. İnsan ne yapıyorsa karşılığını bulur ve bulacaklar. Seçimlere 3 gün kala Türkiye genelinde başlatılan bir iftira, karalama, kumpas kampanyası Edirne’de bizim oylarımızda etkisini gösterdi. Özellikle kenar mahallelerimizde etkisini gösterdi. Ama belediye başkanlığı, bir oyla da kazanılır. Belediye meclisine daha çok oyla geliyoruz” sözlerine yer verdi.

“CHP ve şahsım tekrar belediyeyi kazanmıştır”

Edirne’de CHP bayrağının gönderden inmediğini belirten Gürkan; “CHP’nin bayrağını vatandaşlarımız yine gönderde tutmuştur. Şu anda seçim sonuçları, YSK’da ve anlayamadığımız bir yavaşlıkla geliyor. Örneğin; bazı illere bakıyoruz ki yüzde 90’a ulaşmış. Edirne’ye bakıyoruz yüzde 62’lerde. Bizim oyumuz 10 dakika önce yüzde 49 bandında, AKP’nin oyu yüzde 39 bandındayken, aramızda 10 puan fark varken, AKP yüzde 40’a çıkıyor, biz yüzde 45’e düşüyoruz. Ama aradaki 3 puanlık farkın nereye gittiği belli değil. İlginç bir seçim süreci yaşıyoruz ama kesin olan şu ki Edirne’de CHP ve şahsım tekrar belediyeyi kazanmıştır. Elbette bu gece seçim sonuçları netleşene kadar takip edeceğiz. Çünkü sandıklarda muhtarlık da sayılmadan ıslak imzalı tutanaklar teslim edilmedi. Şu anda arkadaşlarımız gelen ıslak imzalı tutanakların hepsini hem genel merkezimizin sitesine, hem de bizim sitemize yüklüyorlar. Edirne’mize hayırlı olsun. Kampanya süresince bana hep destek olan eşime, çocuklarıma, İl Başkanım Fevzi Pekcanlı’ya, İlçe Başkanım Nedim İşcan’a, il ve ilçe örgütlerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, partililerime ve seçmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Hepsine minnettarım. Şansımı tekrar belediye başkanı yaptıkları için değil, Edirne’de CHP’nin, özgürlüklerin, demokrasinin bayrağını yere düşürmedikleri için sağ olsunlar. Edirne’mize hayırlı olsun. Sonuçlar ilerledikçe tekrar açıklamalar yapacağız” dedi.

“Havsa’ya üzgünüz”

Gürkan, basın açıklamasının ardından salonda bulunan parti üyelerine seslendi. Edirne’de CHP bayrağını yere düşürmedikleri ve belediyeyi kaybetmedikleri için parti üyelerine teşekkür eden Gürkan; “Bir tek Havsa’yı kaybettik, ona çok üzgünüz. Enez’i, Meriç’i, Beyendik’i, Küplü’yü aldık. İpsala’yı İYİ Parti ile ittifak olarak aldık. Yolumuz açık olsun. 5 yıl daha o gönderdeyiz. Yıllarca bu partinin bayrağı sayesinde o koltukta oturanlar, bu seçimde en utanmaz kampanyayı yaptılar. Ama ne aldıkları ortadadır; yüzde 6-7. İnanıyorum ki Edirneliler, onları gördüklerinde yüzlerine gerekeni hem fiilen, hem de sözle yapacaklardır. Biz de o arkadaşlara yarından itibaren açacağımız ceza davaları olacak. Örneğin; bir arkadaşımla ilgili şöyle bir dedikodumuz var; Unkapanı’na birçok kez gitmişiz. Hayatımda o arkadaşla beraber İstanbul’a hiç gitmedim. İnsan bazen kendinden şüphe duyacak. Unkapanı’na gitmişiz ve hovardalıklar yapmışız. Böyle iftiralar var ve bu süreçte bunların hepsi belgelendi. Çok yüklü tazminatlar alacağız. İliklerine kadar alacağım” ifadelerine yer verdi.

“Şehit aileleri ve gazilere bağışlayacağım”

Gürkan, tazminatları Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne ve gazilere bağışlayacağını açıklayarak; “Onlar, analarının ak sütü gibi helal parayı kullanacaklar, binalarını büyütecekler. Ortam netleşmediği için kutlama tarzı bir şey yapmıyoruz. Biz zaten bunu bekliyorduk. Bilinen şey kutlanmaz. Bu akşam saat 24.00’a kadar yasaklar devam ediyor. Bu gece her şey kesinleşsin, diğer illerimizi ve ilçelerimiz de görelim. Ankara kesin bitti, İstanbul da ucu ucuna devam ediyor. Burada da sabaha kadar sandıkların başında, seçim kurulunda olacağız. Sandıkları da, seçim kurulunu da hiç bırakmayacağız. Tek tek takip edeceğiz. Kutlamamızı da yarın akşam mutlaka yapacağız” dedi. Gürkan’ın konuşmasının ardından söz alan Fevzi Pekcanlı ise CHP’nin eski il başkanları ve milletvekillerine sitem etti. Pekcanlı, seçimlerin sona erdiğini belirterek; “Seçim bittiği için eski milletvekillerimiz, eski il başkanlarımız partiye gelebilir. Delege seçimleri başlayacak. Onları burada görmek istiyoruz. Görenler söylesinler, seçim bitti” sözlerine yer verdi. Gürkan, konuşmasının ardından partililerin tebriklerini kabul etti. 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 637 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Cem Evi’nde aşure etkinliği Cem Evi’nde aşure etkinliği 16.9.2019
Tܒde nöbet değişimi Tܒde nöbet değişimi 16.9.2019
Türkiye Yunanistan’a fark attı Türkiye Yunanistan’a fark attı 16.9.2019
Fransa’dan Edirne’ye kaynak Fransa’dan Edirne’ye kaynak 16.9.2019
Gırnatalı bağ bozumu Gırnatalı bağ bozumu 16.9.2019
Artist değil amele Artist değil amele 16.9.2019
Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi 13.9.2019
Payitahtların çizeri Payitahtların çizeri 13.9.2019
O tabelalar kaldırıldı mı? O tabelalar kaldırıldı mı? 13.9.2019
Köprü altında define aramışlar Köprü altında define aramışlar 13.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 82
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 256 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorular cevaplarını arıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.