Edirne 29°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Keşan hastanesi resmen açıldı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Keşan hastanesi resmen açıldı 20.3.2019 - 10:36:07
Keşan Devlet Hastanesi’nin resmi açılış törenine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop burada yaptığı konuşmada, 195 yataklı hastanenin hem bölgeye hem de komşu ülkelerden şifa aramaya gelenlere hizmet verdiğini söyledi.



Keşan hastanesi resmen açıldı

TBMM Başkanı Şentop, Keşan Devlet Hastanesinin resmi açılışını yapmak üzere Keşan’a geldi. Son 17-18 yılda sağlık alanında, Türkiye'de bir zihniyet değişikliği gerçekleştiğini ifade eden Şentop, "20 sene öncesine kadar Türkiye'de sağlık hizmetleri, en sıkıntılı hizmet alanlarındandı. İnsanlarımız her zaman sağlıklı olmak için dua eder ama o dönemler, hasta olmamak için dua edilirdi, hastalanmaktan korkulurdu. Hastanelerde fiziki imkanlar, hijyen ortamları sıkıntılıydı, doktora ulaşmak zordu, doktora ulaştıktan sonra muayene olmak mümkün değildi, doktorların baktığı hasta sayısı fazlaydı, ilaca erişim zordu." diye konuştu.

                Türkiye'nin sağlıkta hayal edilemeyecek bir noktaya eriştiğinin altını çizen Şentop, "Sağlıkla ilgili fiziki anlamda çok büyük iyileşme var. Öte taraftan, yatak sayımız arttı. Türkiye geneli 240 bin civarında hastanelerde yatağa sahibiz. Her hastanemizde modern cihazlar mevcut. Doktor ve sağlık çalışanımız sayısı arttı, 1 milyon 20 binin üzerinde." dedi.

                TBMM Başkanı Şentop, artık Türkiye'nin tedavi olmak için gelenlerin olduğu bir ülke haline geldiğini vurguladı.

"Gelişim yurt dışında daha net görülüyor"

                Türkiye'nin günlük tartışmaları içerisinde, ülkenin nereden nereye geldiğinin çok fark edilmediğini ancak yurt dışından bu gelişmenin çok net görüldüğü belirten Şentop, katıldığı yurt dışı temsillerinde bütün gözlerin Türkiye'de ve Türkiye'nin dünyadaki mazlum ülkelerde itibarlı olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da gözleri gibi baktıklarının görüldüğünü aktardı. Türkiye'nin itibar kazanmasının herkesi sevindirmediğine, bazılarını ise rahatsız ettiğine işaret eden Mustafa Şentop, şunları kaydetti: "Yeni Zelanda'da yaşanan katliam hadisesi, cuma namazı için camide bulunan Müslüman kardeşlerimize, bir gözü dönmüş katil, ırkçı, radikal Hristiyan, dinci katil saldırdı. İbadet için toplanan 50 kardeşimizi katletti, bir o kadar da yaralandı. Şahsen onları tanıdığını zannetmiyorum, özel bir intikam, bir mesele yok. Nedir mesele? Orada çok farklı tabiyette, millette insanlar var, makineli tüfekle tarıyor. Onları bir araya getiren katliama maruz kalmalarındaki ortak özellik nedir? Sadece Müslüman olmaları. Bu bir münferit hadise, gözü dönmüş bir manyak teröristin gerçekleştirdiği bir eylem değil, dünyada bu teröristin zihniyetine zemin hazırlayan bir kültürel iklim var. Avrupa'da, Batı'da birçok politikacı, medya, köşe yazarı, yazar çizer takımı İslam düşmanlığını Müslüman düşmanlığını körüklüyor, bu tür canilerin, katillerin, teröristlerin yetişmesine uygun zehirli bir iklimi oluşturuyorlar. Şüphesiz herkes böyle değil, nitekim bunu takip ettiniz, bunun gibi olan Avusturalyalı bir senatör benzer şekilde bir açıklama yaptı, Avusturalyalı bir genç, senatöre yumurta atarak protestoda bulundu. Şüphesiz bu bakımdan dünya barışını hedefleyen, insan olması hasebiyle insanlara, inançlara saygı duyan geniş bir kitle de var. Ama öne çıkanlar politikada, medyada İslam, Müslüman, göçmen düşmanlığını, ırkçılığı körükleyen anlayışta olan insanlar, bunların dünya barışı için bir tehdit olduğunu görüyoruz. Ama esas değineceğim husus, bu sadece genel İslam, Müslüman düşmanlığının da ötesine taşıyor, bir Türkiye düşmanlığı, bir Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığına da dönüşüyor."

"Güçlüyüz, daha fazla güçlü olmak zorundayız"

                TBMM Başkanı Şentop, bu düşmanlıkları teröristin silahlarındaki yazılarda ve notlarından da, Türkiye'ye ayırdığı bölümde savurduğu tehditlerde görüldüğünü ifade etti. Bu toprakların bin yıl evvel vatan kılındığını ifade eden Şentop, "Biz, bu topraklarda kimin gözü varsa o gözü çıkartmaktan tereddüt etmeyiz, bunu Çanakkale'de gösterdik." dedi.

                Türkiye'nin tüm dünyada sulh olmasını istediğini, bunu sağlamanın ise güçlü Türkiye'den geçtiğini vurgulayan Şentop, "Hamdolsun güçlüyüz, ama daha fazla güçlü olmak zorundayız. Bu gücü geliştirmek ve muhafaza etmek için birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Ne zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmuşsak, ne zaman milli meselelerde ittifak etmişsek, karşımızda hiçbir gücün duramadığını tarihen görmüşüz, bugünlerde de görüyoruz." diye konuştu.

                Konuşmasının ardından TBMM Başkanı Şentop, Edirne Valisi Ekrem Canalp, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve diğer ilgililerle hastaneyi gezdi, hastaları ziyaret etti. 

 

 



Kaynak: A.A 295 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Cem Evi’nde aşure etkinliği Cem Evi’nde aşure etkinliği 16.9.2019
Tܒde nöbet değişimi Tܒde nöbet değişimi 16.9.2019
Türkiye Yunanistan’a fark attı Türkiye Yunanistan’a fark attı 16.9.2019
Fransa’dan Edirne’ye kaynak Fransa’dan Edirne’ye kaynak 16.9.2019
Gırnatalı bağ bozumu Gırnatalı bağ bozumu 16.9.2019
Artist değil amele Artist değil amele 16.9.2019
Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi 13.9.2019
Payitahtların çizeri Payitahtların çizeri 13.9.2019
O tabelalar kaldırıldı mı? O tabelalar kaldırıldı mı? 13.9.2019
Köprü altında define aramışlar Köprü altında define aramışlar 13.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 82
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 256 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorular cevaplarını arıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor




Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.