Edirne 29°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Startı özel çocuklar verecek - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Startı özel çocuklar verecek 19.3.2019 - 12:00:52
TUYUB’un bu yıl Edirne’de 5’incisini düzenlediği 28 Nisan 2019 tarihinde yapılacak Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nda, farkındalık oluşturmak için start özel çocuklarla birlikte verilecek. Yarı maraton Edirne Valiliği’nin resmi faaliyet programına da alındı.Startı özel çocuklar verecek

Türkiye Yunanistan Bulgaristan Dostluk Grubu Derneği’nin (TUYUB), 28 Nisan 2019 tarihinde 5’inci kez yapacağı Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun startını farkındalık oluşturmak için özel çocuklar verecek. Maratonun bu yıl Edirne Valiliği resmi faaliyet takviminde yer aldığı bildirildi.

TUYUB Yönetim Kurulu Başkanı Önder Akdağ dün dernek merkezinde düzenlediği basın toplantısında bu yıl 5’incisi düzenlenen Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu hakkında bilgi verdi. Maraton için 28 Nisan 2019 Pazar günü saat 09.00’da Selimiye Meydanı’ndan start verileceğini belirten Akdağ, sporcuların tarihi dokunun görülebilmesi için Selimiye Meydanı, Tunca ve Meriç Köprüleri, Lozan Caddesi, Pazarkule, Yunanistan Kastanies ve dönüşün de aynı güzergâh üzerinde yapılarak Selimiye Meydanı’nda sonlanacak şekilde güzergah belirlediklerini kaydetti.

“Edirne için önemli bir organizasyon”

Türk Yunan Bulgar Dostluk Derneği Başkanı Önder Akdağ yönetim kurulu üyeleriyle birlikte toplantıda “Sınırsız dostluk yarı maratonunun hem parkuruna ilave yaptık hem de bu yıl farkındalık yaratmak adına maratonun startını özel çocuklarımızla vereceğiz. Geçmiş yıllarda da maratona engelli atletlerimiz katılmışlardı fakat biz bununla ilgili temayı daha iyi vurgulamak adına etkinliğin startını onlarla vermek istedik. Bununla birlikte bu yıl maratona spor camiasından gelen yoğun istek üzerine katılımı arttırmak adına 10 kilometrelik parkuru da ilave ettik. Bu güne kadar 21 kilometre yarı maraton olarak devam ettirmiştik. Önümüzdeki yıllarda da bu organizasyonumuzu 5 kilometre ve halk koşularıyla da zenginleştireceğiz. Bu organizasyon şehrimiz için önemli olduğu kadar ülkemiz için de çok önemli ve anlamlı. Bu yıl engelliler ile başlayacak olması önemini ve anlamını iki katına çıkartacak. O günde sizlerle birlikte olacağız. Bütün şehrin bileşenlerinin bu organizasyonun parçası olmak için bizlere destek olmasını istiyoruz. Vali bey ile geçtiğimiz günlerde Gençlik Spor Bakan Yardımcımızla görüştü ve her türlü desteğin verileceği sözünü verdi. Resmi kurumlar üzerine düşen görevleri fazlasıyla yapıyorlar. Bu yıl gençlik spor müdürlüğümüz çok olumlu yaklaşımlar içerisinde. Lokasyon olarak şehir içerisinde maratonun tanıtımızı yapmak için billboardlarda daha fazla varız” dedi.

400 başvuru oldu

Akdağ maratonla ilgili bazı detayları da basın mensuplarıyla paylaştı. Akdağ açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl maratonla ilgili şöyle bir detay var, Vali Beyin talimatı ile maraton valiliğin resmi faaliyet takvimine alındı. Bu maratonumuz açısından önemli bir kazanım. İlk defa bu yıl valiliğimizin resmi faaliyet takviminde ve himayesinde bu organizasyonu yapacağız. Yaklaşan tarih ile beraber kayıt sayısında artışlar da yaşanıyor. Şuanda 400 civarında bir kayıt söz konusu, fakat ilerleyen süreçlerde bu sayının binlere yaklaşacağını hatta geçeceğini de düşünüyoruz.”

Akdağ bugün saat 12.30’da Edirne Faika Erkurt Özel Eğitim İlkokulu, Ortaokulu, Meslek Okulunda üniversitede özel çocuklarla çalışan gönüllü bir grupla birlikte farkındalığı vurgulamak adına spor etkinliği yapacağını duyurdu. Kaynak: Murat Savaş 230 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Cem Evi’nde aşure etkinliği Cem Evi’nde aşure etkinliği 16.9.2019
Tܒde nöbet değişimi Tܒde nöbet değişimi 16.9.2019
Türkiye Yunanistan’a fark attı Türkiye Yunanistan’a fark attı 16.9.2019
Fransa’dan Edirne’ye kaynak Fransa’dan Edirne’ye kaynak 16.9.2019
Gırnatalı bağ bozumu Gırnatalı bağ bozumu 16.9.2019
Artist değil amele Artist değil amele 16.9.2019
Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi Kadınlardan cinsiyetçi uygulama tepkisi 13.9.2019
Payitahtların çizeri Payitahtların çizeri 13.9.2019
O tabelalar kaldırıldı mı? O tabelalar kaldırıldı mı? 13.9.2019
Köprü altında define aramışlar Köprü altında define aramışlar 13.9.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 82
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 256 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu sorular cevaplarını arıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.