Edirne 14°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Kazanan biz olacağız - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Kazanan biz olacağız 15.3.2019 - 10:13:51
Cumhur İttifakı Edirne Belediye Meclis Üyeliği Adayı Ayhan Dinç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cumhur İttifakı’nın Edirne’deki yerel seçimlerin kazanan tarafı olacağını söyledi. Dinç, Edirne’nin altyapı, su ve ulaşım sorunlarına dikkat çekerek, tüm Edirnelilerden destek istedi. Anketlerde CHP’nin birinci parti çıkmadığını söyleyen Dinç; “1 Nisan sabahında, 45 bin oy ile Belediye Başkanı, Koray Uymaz olacaktır. Seçimi alacağımıza eminiz. Tahminen 16-17 civarında da belediye meclis üye sayımız olur” dedi.Kazanan biz olacağız

Cumhur İttifakı (AK Parti-MHP) Edirne Belediye Meclis Üyeliği Adayı Ayhan Dinç, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında basın mensupları ile bir araya geldi. Ayçiçeği Restoran’da basın mensuplarıyla buluşan Dinç, yerel seçim çalışmaları ile ilgili bilgiler vererek Edirne halkından destek beklediğini söyledi. Dinç, açıklamasında uzun yıllardır siyasetin içinde aktif olarak yer aldığını belirterek; “AK Parti’de gençlik kolları başkanlığı, il yönetim kurulu üyeliği yaptım ve meclis üyeliği adaylığım açıklandı. Edirne’de uzun yıllardan beri esnaflık yapıyorum. Sivil toplum örgütlerinde başkan ve başkan yardımcılıklarım bulunuyor. Edirne yerelinde bazı eksiklikleri gördüğümüz ve çorbada bizim de tuzumuz olsun diye böyle bir göreve başvuru yaptık. Edirne adayımız Koray Uymaz ve parti teşkilatımız da bu görevi bize layık gördü” ifadelerine yer verdi.

Dinç, seçim çalışmaları kapsamında mahallelerde halkla, çarşılarda ise esnaflarla görüşmeye devam ettiklerini söyleyerek; “Edirne’de herkesin farklı sıkıntıları var. Bu sıkıntıları not alıyoruz ve projelerimizde de neler yapacağımız anlatıyoruz. 31 Mart’ta da kazanacağımızı düşünerek hareket ediyor ve çalışıyoruz. Edirne halkından bu konuda destek bekliyoruz. Genel seçimlerde insanlar farklı partilere oy verebilir ancak bu bir yerel seçimdir. Bu seçimlerde hükümetin partisini desteklemek lazım. Hükümetin partisi olmayan belediyeler de vardır. Hizmetler çok değişmez ama Bakanlıklarda hükümetin bakanları olduğu için kapılarını çaldığınız zaman, kendi partisinden olan belediye başkanlarının gitmesinde daha farklı olabilir. Çünkü muhalif belediyeler gitmeyebilir, istemeyebilir, çıkmaz diye Ankara’nın kapısını çalmayabilir” dedi.

“Halktan destek bekliyoruz”

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz ile ilgili de açıklamalarda bulunan Dinç; “Adayımız güzel, uzun yıllardan beri kendisi de siyasetin içinde olan, gençlik kollarından gelen, merkez ilçe başkanlığı, il yönetim kurulu üyeliği, il başkanlığı görevlerinde bulunmuş, içimizden birisidir. Edirne halkından destek bekliyoruz. 31 Mart günü sandık başına giderek vatandaşlık görevlerini yapmalarını istiyoruz. Çünkü Edirne, bizim Edirne’mizdir. 1 Nisan sabahında kazanan biz olacağız” sözlerine yer verdi.

“Gençlerin her zaman yanındayız”

Dinç, 37 yaşında olduğunu açıklarken, AK Parti’nin meclis adaylıklarında genç ve kadın kotalarının bulunduğuna dikkat çekerek; “AK Parti döneminde siyasette gerçekten gençlere önem veriliyor. Seçilme yaşından tutun, meclis başkanlığında, kâtip üyeliklerde hep gençlere önem veriliyor. Siyaset yaptığım dönemde her partiden vatandaşımızın işini çözmeye çalıştım. Bundan sonra da öyle olacak. Farklı siyasi partilerden seçimlere gireceğiz ama 1 Nisan’dan sonra partiler ortadan kalkacak ve hizmet öne çıkacak. Biz de hizmetin Edirne’ye gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Gençlerin her zaman yanındayız” dedi.

“CHP birinci çıkmıyor”

Edirne’nin en büyük sıkıntılarının altyapı, su ve ulaşım olduğunu söyleyen Dinç; “Ulaşımda eskiden Serhad Birlik vardı, şimdi ETUS var. Sadece ismi değişti ama hizmet aynı. Edirne’de en çok yaşlılarımız bundan mustarip. Devletimizin çıkardığı bir yasa, emeklilikten sonra ücretsiz bir kart var. Ama insanlarla konuştuğumuzda, ETUS’ta bu insanlara ‘ceset’ hitapları oluyormuş. Bunlarla ilgili notlarımızı alıyoruz. 1 Nisan’dan sonra da bunlarla ilgili gerekli çalışmaları hemen başlatacağız. 3 yıl içerisinde de kesinlikli Edirne’deki altyapı sıkıntısını çözeceğiz. Bizim yaptığımız anketlerde CHP birinci çıkmıyor. 1 Nisan sabahında, 45 bin oy ile Belediye Başkanı, AK Parti Edirne Teşkilatı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz olacaktır. Seçimi alacağımıza eminiz. Tahminen 16-17 civarında da belediye meclis üye sayımız olur. Ama sayımız ne olursa olsun Edirne için Ankara’da kapı çalmaya devam ederiz” ifadelerine yer verdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 199 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Amatör spora 1 milyon TL Amatör spora 1 milyon TL 25.3.2019
Genç Avukatlar, yöneticilerini seçti Genç Avukatlar, yöneticilerini seçti 25.3.2019
Ertekler’in prestij projesi Ertekler’in prestij projesi 25.3.2019
Kitaptan sanata Edirne tarihi Kitaptan sanata Edirne tarihi 25.3.2019
3 nehirde kürek çektiler 3 nehirde kürek çektiler 25.3.2019
Genç Bilâller Selimiye’de yarıştı Genç Bilâller Selimiye’de yarıştı 25.3.2019
Batı’nın parantezinden kurtulacağız Batı’nın parantezinden kurtulacağız 25.3.2019
Vali Canalp huzurevinde Vali Canalp huzurevinde 25.3.2019
Yanan evinden çıkamadı Yanan evinden çıkamadı 25.3.2019
Meriç’te can pazarı Meriç’te can pazarı 25.3.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 48
Web Siteleri 71
Facebook 88
Twitter 5
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 221 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Seçim soruları
Murat Savaş

Recep Duymaz
Terör mü, medeniyetler çatışması mı?
Recep Duymaz

ÇiğdemSubaşı
Silivri modeli tarım ne getirir?
ÇiğdemSubaşı

Nefize Ramadan
Sakin kalabilme sanatı
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.