Edirne 19°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Bahçeşehir Uruguay yolcusu - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Bilim-Teknoloji
Bahçeşehir Uruguay yolcusu 14.3.2019 - 10:33:13
Edirne Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden oluşan Robotik Takımı “Robotrak-Space”, 9-10 Mart’ta İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenen Ulusal FLL (First Lego League) Turnuvası’ndan “Uruguay Ödülü” ile döndü.Bahçeşehir Uruguay yolcusu

8-9 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenen Bölgesel FLL Turnuvası’nda aldığı yüksek başarı ile İzmir Ulusal FLL Turnuvası’na katılmaya hak kazanan Bahçeşehir Robotik Takımı, 9-10 Mart’ta İzmir’deki turnuvada da Edirne’yi başarıyla temsil ederek “En İyi Takım” ödülüne layık görüldü. En iyi takımların uluslararası turnuvalara katılma hakkı elde ettiği turnuvada Robotrak-Space, 30 Mayıs-1 Haziran’da Uruguay’da düzenlenecek olan “Ceibal International Open”  organizasyonuna katılmaya hak kazandı.

Asya Gönül, Öykü Karaca, Efe Ercan, Emir Alp, Nehir Erol, Tunç Tuncay, Ayaz Koyuncu, Meriç Tunca, Gökay Okur, Kadir Eren Ek’ten oluşan ekip, ulusal turnuvaya çıkmaya hak kazanan 62 takım arasından sıyrılarak en prestijli ödüllerinden biri olan Uruguay Turnuvası’na gitme hakkını kazanmanın mutluluğunu yaşadı. Haftalarca gece gündüz demeden çalışarak inşa ettikleri robotlarıyla “En İyi Takım” ödüllerinin sahibi oldular.

İki gün süren turnuvanın ilk gününde takımlar alana yerleşti ve öz değerler, proje ve robotik tasarım jürilerine performanslarını sergilediler. İkinci günde ise jüri çağrıları ile sunumlarını yaptılar ve performans maçlarını gerçekleştirdiler.

Takım üyeleri yaptıkları açıklamada: “Bizler robotik derslerinde becerilerimizi geliştirip önce bölgeselde çok güzel bir başarı elde ettik ve ulusala çıkmaya hak kazandık. Şimdi ise ulusalda gösterdiğimiz bu performansla uluslararası turnuvaya gideceğiz. Bunun için haftalarca çalıştık, bu çalışmaların içinde fen, fizik, matematik, ölçme, anlatım, sunum, rekabet, arkadaşlık, dayanışma ve takım çalışması var. Çalışmalarımızın sonunda emeğimizin karşılığını alarak başarılı olduğumuz için çok mutluyuz. Bize bu imkânı sağlayan başta Lise Müdürümüz Aysun Yiğitsoy’a, Müdür Yardımcılarımız Kemal Çavdarlıer ve Melike Gürer’e, koçumuz Aylin Tüzün Yücel’e, takımımıza mentorluk yapan Gülin Akalın Pamukçu’ya ve bizi destekleyip yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz. Uruguay’da yapılacak olan turnuvada ülkemizi, Edirne’mizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dediler.

Edirne Bahçeşehir Lisesi Müdürü Aysun Yiğitsoy ise yaptığı açıklamada: “Bu yıl Fen ve Teknoloji Lisemizin ilk yılı ve henüz ilk yılımızda birçok alanda nice başarılar elde ettik.  Katıldıkları bu turnuvadan başarıyla dönen öğrencilerimizi, onları eğitimleri için Edirne Bahçeşehir Kolejine teslim eden velilerimizi ve onlara yol gösteren öğretmenlerimizi kutluyorum. Bizler Edirne’de Bahçeşehir Koleji olarak yola çıktığımızda “Her çocuk özeldir.” dedik ve bu süreçte de her öğrencimizin çok özel olduğunu tekrar tekrar fark ettik, fark ettirdik. Bu başarı bir ilk değildi, son da olmayacak.” dedi. Kaynak: Haber Merkezi 45804 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 98
Web Siteleri 145
Facebook 129
Twitter 10
Instagram 8
Youtube 14


Ankete 404 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.