Edirne 15°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Balkanlara ROMAN Havası - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Balkanlara ROMAN Havası 11.3.2019 - 11:18:47
Edirne Rotary Kulübü, 42’nci kuruluş yıldönümünü barış ve dostluk gecesi ile kutladı. Trakya’daki il ve ilçelerindeki Rotary kulüpleri ile Bulgaristan ve Yunanistan’dan çok sayıda Rotary kulübünün katıldığı programda Edirne Rotary Kulübü’nün 42’nci kuruluş yıldönümü pastası Rotary kulüplerinin temsilcileri tarafından birlikte kesilirken; gecede sahne alan HOTEAD’ın Roman havaları ise katılımcılar tarafından beğeni topladı.Balkanlara ROMAN Havası

Edirne Rotary Kulübü, 42’nci kuruluş yıldönümünü barış ve dostluk gecesi ile kutladı. Margi Otel’de düzenlenen kutlama programında Trakya’daki il ve ilçelerindeki rotary kulüpleri, Bulgaristan ve Yunanistan’dan çok sayıda rotary kulübü ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Svilengrad Belediye Başkanı Georgi Manilov, Bulgaristan Edirne Başkonsolos Yardımcısı Andon Andonov katıldılar. Programın açılış konuşmasını Edirne Rotary Dönem Başkanı Hüseyin Serdar Küçüksarılar yaptı. Küçüksarılar, konuşmasında Trakya, Yunanistan ve Bulgaristan’dan geceye katılan rotary kulüplerinin başkanlarını selamladı. Küçüksılar’ın selamlama konuşmasının ardından programda bir konuşma da Rotary Geçmiş Dönem Guvernörü Mehmet Sabri Görkey konuşma yaptı.

Görkey, konuşmasında Edirne’deki Rotary Kulübü’nün Yunanistan ve Bulgaristan’daki birçok Rotary Kulübü ile kardeş olduğunu belirterek; “Karşılıklı ziyaretlerle başlayan ilişkilerimiz, artık somuta indirgeniyor. Bir sürü projeler yapılıyor ve ortak çalışmalara imza atıyoruz. Diyoruz ki yaşasın Balkanlar’ın kardeşliği, yaşasın Rotary. Karşılıklı ziyaretlerin, bu tür dostlukların pekişmesi için daha sık gerçekleşmesini diliyorum. Kardeş Rotary Kulüplerinin, üç halkın mutluluğu ve iyiliği için daha çok çalışmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi. Görkey, konuşmasını Türkçe’nin yanı sıra Bulgarca ve Yunanca da gerçekleştirdi. Görkey, konuşmasının sonunda Türk Rotary Ailesi’nin en büyük isimlerinden biri olan Özçelik Balkan’ın vefatı nedeniyle tüm katılımcıları bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.

“3 ülke arasında köprü olduk”

Balkan’ın anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından programda Dönem Başkanı Küçüksarılar, Edirne Rotary Kulübü’nün 2 bin 31’inci, dönemin 30’uncu toplantısının açılışını yaptı. Küçüksarılar, konuşmasında toplantı amacının, Balkanlar’daki dostluğu pekiştirmek ve dostluğa Rotary ile katkı sunmak olduğunu söyledi. Küçüksarılar, 3 nehrin birleşiminin, 3 ülke arasındaki dostluğu simgelediğini ifade ederek, rotaryenlerin, 3 ülke arasındaki köprüler olduğunu belirtti. Küçüksarılar’ın konuşması, katılımcılara Bulgarca da okundu. Küçüksarılar’ın konuşmasının ardından programda Edirne Rotary Kulübü ile Pazarcık Rotary Kulübü arasında kardeş kulüp protokolü imzalandı. Toplantıda ayrıca Caner Yavaş’ın Edirne Rotary Kulübü’ne üyeliğinin oybirliğiyle kabul edildiği açıklanırken; Yavaş’a rotary rozeti takdim edildi. Yavaş, rozet takdiminin ardından rotaryen bildirisini okudu. Toplantının ardından programda Edirne Rotary Kulübü’nün 42’nci kuruluş yıldönümü pastası kesilirken; Edirne Halk Oyunları, Tiyatro Eğitimi Kültür Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (HOTEAD), Edirne halk danslarından örnekler sundu. Özellikle Roman havalarının yoğun ilgi topladığı gecede, Bulgaristan halk dansları toplulukları da gösteri yaptılar. Gecenin sonuna doğru Edirne Belediye Başkanı ve CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan da katıldı. Program, Balkan şarkılarından oluşan repertuarı ile sahne alan müzik grubunun konseri ile sona erdi. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 440 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Zehir, Ergene’ye ulaşabilir Zehir, Ergene’ye ulaşabilir 24.5.2019
Tapu işlemlerinde artış Tapu işlemlerinde artış 24.5.2019
Osmanlı hassasiyeti taşlarda gizli Osmanlı hassasiyeti taşlarda gizli 24.5.2019
Oyun oynayarak ders yaptılar Oyun oynayarak ders yaptılar 24.5.2019
İpek Yolu hayata geçecek İpek Yolu hayata geçecek 24.5.2019
Yeni yönetime yeni renk Yeni yönetime yeni renk 24.5.2019
Korkutmak için ateş ettim Korkutmak için ateş ettim 24.5.2019
Moldovalı Olga fakülte birincisi Moldovalı Olga fakülte birincisi 24.5.2019
Türkiye’yi temsil edecekler Türkiye’yi temsil edecekler 23.5.2019
Filibe ile Edirne arası tren seferi Filibe ile Edirne arası tren seferi 23.5.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 94
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 238 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Tekel bitiyor galiba
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Değişim
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.