Edirne 12°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Canalp’in Meclis vedası - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Canalp’in Meclis vedası 8.3.2019 - 08:52:21
Edirne Valisi Ekrem Canalp, bugün düzenlenecek son toplantı ile görev süresi sona erecek Edirne İl Genel Meclisi’ne veda ziyareti düzenledi. Canalp, ziyarette Meclis Üyeleri’ne kürsüden seslenmeyi tercih etmeyerek, Meclis sıralarından konuşma yaptı. Meclis Üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Canalp, yeni seçilecek üyelere de önerilerde bulundu. Toplantının sonunda Canalp, Meclis Üyeleri’ne teşekkür belgelerini takdim ederken; tarihi gün fotoğrafla ölümsüzleştirildi.Canalp’in Meclis vedası

Edirne Valisi Ekrem Canalp,  bugün düzenlenecek toplantı ile görev süresi sona erecek Edirne İl Genel Meclisi’ni ziyaret etti. İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş ve Meclis Üyeleri ile Meclis Toplantı Salonu’nda bir araya gelen Canalp, 5 yıllık sürede gerçekleştirdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Ziyarette açılış konuşmasını gerçekleştiren Geçmiş, İl Genel Meclisi’nde tarihi bir gün yaşandığını belirterek; Edirne Valisi Canalp’in İl Genel Meclisi’ne veda ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi. Geçmiş’in konuşmasının ardından İl Genel Meclisi’nin 5 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği toplantılardan oluşan videonun gösterimi gerçekleştirildi.

                Video gösteriminin ardından Canalp, Meclis Üyeleri’ne kürsüden seslenmeyi tercih etmeyerek, Meclis sıralarından konuşma yaptı. Canalp, konuşmasında kürsünün herkesi görebilme avantajına sahip olsa da insanlara fiziki yakınlığın önemine dikkat çekerek; “Kürsünün çok avantajlı konumu var, herkesi görebiliyorsunuz fakat temel bir kural vardır, insanlara fiziki olarak yakın olursanız aynı zamanda duygusal olarak da yakın olma imkânına bir şekilde buluyorsunuz. İl Genel Meclisi Üyelerimiz,aynen böyle halkıyla iç içedirler. İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’ni kamu bürokrasisinin içerisinde anlamlı kılan en önemli unsur, halka yakınlık ve halkla sürekli iç içe olmaktır. Bu özellik de İl Genel Meclis Üyelerimizin de en ücradaki insanlarla her zaman iletişim halinde olabilmesinden geliyor” ifadelerine yer verdi.

Yeni Meclis’e öneri

                Kamu yönetiminde her görevin belli bir süresi olduğunu olduğunu Canalp; “O süre dolduğu zaman da hepimiz görevlerimizden ayrılıyoruz. İl Genel Meclisi Üyeliği de aynı şekilde bir kamu hizmetidir. Belli bir süre bayrağı taşıdınız ve layıkıyla bu görevi yerine getirmenin gururunu yaşadınız. Resmi görevleriniz sona ererken ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir konu olursa şahsi cep telefonum sizlerdedir. Ne zaman uygun görürseniz isteklerini her zaman beklediğimi ifade etmek isterim. Bundan sonraki dönemde de yine beraber olacağız. Bir önerim var; bugün göstermiş olduğunuz filmi, yeni İl Genel Meclisi’nin ilk toplantısında yeni başlayan meclisimize de gösterelim. Yeni meclis açısından da çok faydalı olabilir. Biliyorum ki Edirne’nin İl Genel Meclisi Üyeleri’nin birbirleri arasındaki diyalog, kardeşlik ve arkadaşlık duygusu pek çok İl Genel Meclisi’ne de örnek olacak düzeyde ve seviyededir” dedi.

Yeni seçilecek üyelere seslendi

                31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından İl Genel Meclisi’ne seçilecek yeni üyelere de seslenen Canalp; “Daha önceki meclisimiz gibi aktif, dinamik ve heyecanlı şekilde çalışmaya devam etmelerini temenni ediyorum. İnşallah buradaki arkadaşlarımızın göstermiş olduğu tempoyu, çalışma düzenini, yeni seçilecek arkadaşlarla da beraber devam ettireceğiz. Kamu yönetiminde gelenekler çok önemlidir. Belli bir süreklilik vardır. Bizim de Edirne İl Genel Meclisi'nin oluşturduğu kültür, yeni meclisimiz için de geçerli olacaktır. Onlarla birlikte yolumuza devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Canalp’ten teşekkür belgesi

Canalp’in konuşmasının ardından Meclis Başkanı Geçmiş,  Mart ayı olağan toplantısı dördüncü birleşimini başlattı. Yoklama ve bir önceki toplantıya ait tutanağın okunması ile başlayan toplantıda Edirne İl Genel Meclisi’nin 2018 Yılı Faaliyet Raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Toplantının sonunda Canalp, Meclis Üyeleri’ne teşekkür belgesi takdim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 688 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Ciğercilerden 1 Haziran mesaisi Ciğercilerden 1 Haziran mesaisi 30.5.2020
20 yıllık hasret bitti 20 yıllık hasret bitti 30.5.2020
Kitaplar dezenfekte edilip verilecek Kitaplar dezenfekte edilip verilecek 30.5.2020
Mobil İzolasyon Sedyesi hizmette Mobil İzolasyon Sedyesi hizmette 30.5.2020
Korona tedbirli Cuma namazı Korona tedbirli Cuma namazı 29.5.2020
Kırkpınar kararı 5 Haziran'da Kırkpınar kararı 5 Haziran'da 29.5.2020
Selimiye’de şükür kurbanı kesildi Selimiye’de şükür kurbanı kesildi 29.5.2020
Ciğerciler açılışa hazırlanıyor Ciğerciler açılışa hazırlanıyor 29.5.2020
Kreşler 1 Haziran'a hazırlanıyor Kreşler 1 Haziran'a hazırlanıyor 29.5.2020
Cuma’ya seccadenle gel Cuma’ya seccadenle gel 29.5.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 67
Web Siteleri 105
Facebook 119
Twitter 7
Instagram 3
Youtube 12


Ankete 313 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Yarın seçim olsa…
Murat Savaş

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz

Cüneyt Özdemir
Belediye bisikletle işe gidene para veriyor
Cüneyt Özdemir

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.