Edirne 34°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Girişimciler değişmedi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Girişimciler değişmedi 28.2.2019 - 12:31:59
TOBB Edirne Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulları İcra Komitelerinin seçimleri, ETSO’da gerçekleştirildi. Seçimlere tek liste ile katılan TOBB Edirne Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serkan Üner yeniden seçilirken; TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeliği’ne ise üyelerin 23 oyunu almayı başaran mevcut başkan Elmas Aslan ve listesi yeniden kazandılar. Komite başkanlıkları, ilk meclis toplantısında belirlenecek.Girişimciler değişmedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Edirne Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulları İcra Komitelerinin seçimleri Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) gerçekleştirildi. TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimlerine iki, TOBB Edirne Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimlerine ise tek liste katıldı.

ETSO toplantı salonunda düzenlenen seçimlerin açılış konuşmasını ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptı. Zıpkınkurt, konuşmasında kadın ve genç girişimcileri önemsediğini belirterek; “Kadın ve genç girişimler, hem TOBB, hem de ülkemizin geleceği anlamında çok önemli iki tane değerdir. Bugün yapacağımız seçimlerde bir grup kazanacak. Ama bu seçimin kazananı, kaybedeni yok. Bu toplantıdan hep beraber el ele çıkmamız lazım. Sonuç olarak Edirne’de nasıl katmadeğer yaratabiliriz, neler üretebilirizi konuşmamız lazım. Seçim gelir geçer ama seçimden sonra hep beraber genç ve kadın girişimcilerimiz ile neler yapacağımızın programlarını yapmamız lazım” ifadelerine yer verdi.

Zıpkınkurt, özellikle kadınların istihdama katkılarının çok önemli olduğunu söyleyerek; “Gençler ve bizler iş hayatının içindeyiz ama kadın eli değdiği zaman daha farklı ve değerli oluyor. Dolayısıyla kadınlarımızın aktif olarak iş hayatına girmesi için hepiniz birer rol modelsiniz. Bilgi ve becerilerinizi lütfen yeni yetişen arkadaşlarla paylaşalım. Onların iş hayatına katkı sunmalarını sağlayalım. Üretmeye devam edelim, çünkü kadının olduğu yerde üretim var. Bizim de hem ülke, hem de şehir olarak üretime ihtiyacımız var. Hem ülkemizin, hem de şehrimizin gelişmesi anlamında ciddi üretimler yapmamız gerekiyor. Önümüzdeki dönemlerde ETSO yönetimi ile genç ve kadın girişimciler olarak birlikte iyi işlere imza atacağımıza inanıyorum. ETSO internet sitesini takip ederseniz KOSGEB’in özellikle kadınlar için ciddi destekleri var. Lütfen çevrenizdeki kadınlara ETSO’nun internet sitesini takip etmelerini söyleyin. KOSGEB sitesini de takip edelim. KOSGEB’in 2019 yılında kadınlar için ciddi destekleri olacak. Bu desteklerden hem kendimiz faydalanalım, hem de mümkün olduğunca çevremizdeki kadınlara faydalandıralım” dedi. Zıpkınkurt’un konuşmasının ardından seçimlerde ilk oyu TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan kullandı.

“İş kadını her zaman girişimcidir”

TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimlerine sarı liste ile katılan Elmas Aslan’In Asil Üyelik Adayları İlknur Özcan, Nükhet Uzunismail Su, Muradiye Akcan, Nuray Yılmaz Geldi, Pakize Eraslan, Aycan Algur; yedek üyelik adayları ise Sabiha Dere, Nazan Balaban, Arzu Yalçın, Bilge Uysal, Mine Güçlü, Arzu Alamut ve Nazlı Gözde Kılıç yer aldı. Aslan, oy kullanma işlemini gerçekleştirdikten sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Bugün gerçekleştirdiğimiz seçimlerimiz, ülkemiz adına hayırlı olsun. İş kadını her zaman girişimcidir. Girişimci de ekonomiye yön veren kişidir. Bizlerin amacı girişimci olmaktan ziyade rol model olabilmektir. Girişimciler, bazı inovasyonlara açık ve yatırım yapan kişi olmalıdır. Şu anda işyerimde 93 kişi çalışıyor. Çalışanlarımın 40 tanesi kadındır. Kadınları evden çıkarmak, ekonomiye yön vermek ve kadınların elinden tutmak istiyoruz. Bu konuda defalarca kendimi rol model olarak ortaya koymuşumdur. Edirne Kadın Girişimciler Kurulu olarak ekonomiye katkıda bulunmak ve köylerden göçü önlemek için Kırsalın Köyü Pazarı’nı kurduk. Kadın girişimcileri sürekli ziyaret ediyorum. Bana düşen bir görev varsa elimden geleni yapıyorum. Sayılarının yükselmesi için de her zaman varım. Bugün 41 meclis üyesi oy kullanacak. Seçimlerimiz hayırlı olsun” sözlerine yer verdi.

“Edirne için çok güzel projelerimiz var”

TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimlerine beyaz liste ile katılan Şenay Yorulmaz’ın Asil Üyelik Adayları Pınar Ersaçmış, Müjgan Tatlı, Sebahat Sinan, Ülfiye Özkan, Semra Gözaçan, Dilek Ersez; yedek üyelik adayları ise Arzu Yalçın, Çiğdem Yeşiloğlu, Miray Güldüren, Dilek Öterler, Nazlı Gözde Kılıç, Gönül Uyanıktır ve Özlenen Deniz Uzun’dan oluştu. Yorulmaz, oy kullanma işlemini gerçekleştirdikten sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Edirneli bir kadın girişimci olarak bu seçim, tüm kadınlarımız için ETSO’ya hayırlı olsun. Adil ve güzel bir seçim olacak. Edirne için çok güzel projelerimiz var. Bunları yapmak için tüm kadınlarla yola çıkacağız. Seçimlere beyaz liste ile katılıyoruz” dedi.

“Gençlerimizi teşvik etmek istiyoruz”

TOBB Edirne Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimlerine tek liste ile katılan Serkan Üner’in beyaz listesinde asil üyelik adayları Olgun Bulut, Mert Seyyar, Volkan İnci, Emrah Serin, Serkan Bilgin; yedek üyelik adayları ise Erdi Ertek, Cumhur Gökçen, Berfim İba, Tuğba Cansu Gökgöl, Gamze Kartal ve İdil Taşkın yer aldılar. Üner, oy kullanma işlemini gerçekleştirdikten sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Geçen dönem başkanlığını yürütmüş olduğum Edirne Genç Girişimciler Kurulu’nda bu dönem de seçimlere katılıyoruz. Bu seçimlerde tek listeyiz. Tek liste olmamız, arkadaşlarımızın bize olan güvenini gösteriyor. Şimdiden onlara teşekkür ediyorum. Genç girişimciler olarak bu dönemki hedefimiz; tüm ilçelerle birlikte yurt içi ve yurt dışı programlarıyla girişimciliği özendirici faaliyetler yapmaktır. Gençlerimizi teşvik etmek istiyoruz. Bir ülkenin kalkınması için öncelikle yatırım ve üretim yapılması gerekiyor. Biz de buna ön ayak olmak adına elimizden geldiğince programlar düzenleyerek teşvikte bulunacağız. TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Edirne için güzel işler çıkaracağız. Bugün 41 üyemiz oy kullanacak. Yönetim listesi onaylandıktan sonra da başkanlık seçimimiz olacak” ifadelerine yer verdi.

Mevcut yönetimlerle devam

Gün boyunca devam eden seçimlerin sonucunda TOBB Edirne Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeliği’ne Serkan Üner, Olgun Bulut, Mert Seyyar, Volkan İnci, Emrah Serin, Serkan Bilgin seçildiler. TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeliği seçimlerine ise beyaz liste ile katılan Şenay Yorulmaz’ın listesi 16 oy alırken; Elmas Aslan’ın sarı listesi 23 oy almayı başardı. Seçimlerin sonucunda Üyeliklere Elmas Aslan, İlknur Özcan, Nükhet Uzunismail Su, Muradiye Akcan, Nuray Yılmaz Geldi, Pakize Eraslan ve Aycan Algur seçildiler.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 712 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
İpsala’da kediler zehirlendi İpsala’da kediler zehirlendi 12.8.2020
Sınırda yangın söndürüldü Sınırda yangın söndürüldü 12.8.2020
Edirne’de sahte para vakası Edirne’de sahte para vakası 12.8.2020
Ayçiçek fiyatı 3,5-4 TL olmalı Ayçiçek fiyatı 3,5-4 TL olmalı 12.8.2020
Baytaroğlu yuvaya döndü Baytaroğlu yuvaya döndü 12.8.2020
İstanbul Sözleşmesi yaşatsın çabası İstanbul Sözleşmesi yaşatsın çabası 12.8.2020
Hedef her 2 ülke halkının refahı Hedef her 2 ülke halkının refahı 12.8.2020
AK Kadınlardan Dilipak’a suç duyurusu AK Kadınlardan Dilipak’a suç duyurusu 12.8.2020
Denetimde Atatürk vurgusu Denetimde Atatürk vurgusu 12.8.2020
Bal gibi hobisi gelire dönüştü Bal gibi hobisi gelire dönüştü 11.8.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 69
Web Siteleri 110
Facebook 121
Twitter 7
Instagram 5
Youtube 13


Ankete 325 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Bu memlekete turist gelir mi?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Mülteciler açlıktan köpek yiyor
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Bunu Kişisel Algılama
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.