Edirne 28°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
ETUS kartlı Başkan adayı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
ETUS kartlı Başkan adayı 26.2.2019 - 09:04:11
DP Edirne İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkan, Belediye Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi Üyeliği aday tanıtım toplantısında konuşma yapan DP Edirne Belediye Başkan Adayı Sibel Barshan, konuşması sırasında cebinden çıkardığı ETUS kartını gösterdi. Barshan, Belediye Meclis Üyeliği Adayları ile birlikte halkın içinden gelen insanlar olduklarını söyleyerek; “Ulaşımda ETUS kullanan insanlarız. Halkın ETUS’a bindiğinde neler yaşadığını, neler hissettiğini biliyoruz. Ama orada oturan şoförü de biliyoruz. Çözüm için geliyoruz” dedi.ETUS kartlı Başkan adayı

Demokrat Parti (DP) Edirne İl Başkanlığı, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Edirne ve ilçelerinde DP’den adaylığı açıklanan Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclisi Üyeliği adaylarını tanıtmak ve projelerini sunmak amacıyla toplantı düzenledi. Tarihi Ciğerci Bahri Bey işletmesinde düzenlenen toplantıya; DP Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, DP Edirne Belediye Başkan Adayı Sibel Barshan, DP Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Münir Aydın, DP Edirne Belediye Meclis Üyeliği Adayları ve partililer katıldılar.

                Toplantının açılış konuşmasını yapan Özyılmaz, hava muhalefeti nedeniyle Meriç, Keşan ve İpsala ilçe teşkilatlarının toplantıya katılamadığını belirterek; “31 Mart’ta yapılacak olan seçim için 3-4 aydan bugüne gelen süreçte Türkiye ikiye bölündü ve bir kutuplaşma ortaya çıktı. Bir tarafta Cumhur, bir tarafta Millet İttifakı var. Biz, DP olarak hiçbir partiyle ittifak içerisine girmedik. Biz, halkımızla, Türk milletiyle ittifak yaptık ve bu ittifakla seçime giriyoruz. Edirne halkına, iki kutba mahkûm olmadığını söylüyoruz” ifadelerine yer verdi.

                DP’nin seçim meydanlarında değil, darağacının altında kefen giyenlerin partisi olduğunu söyleyen Özyılmaz; “Demokrat Parti, hiçbir zaman bizi millet yapan değerleri, milleti bölmek için kullanmadı. Biz; ‘Camiye, kışlaya, okullara siyaseti alet etmeyin’ diye feryat ederken, dindar geçinen parti, camiye, kışlaya, okullara siyaset soktu. Biz demokratlar, onlardan daha fazla Müslüman, milliyetçi geçinenler kadar milliyetçi, Atatürkçü geçinenlerde kadar Atatürkçüyüz. Biz; Adalet Parti, Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi ve Demokrat Parti, ülkenin çimentosunun harcıyız. Hürriyet ve demokrasi uğruna başbakanımızı, bakanlarımızı şehit vermiş parlamenter sistemin, çoğulcu demokrasinin simgesiyiz. Geçmişte bir kadını başbakan yaptık. Bugün de bir kadını Edirne’mize belediye başkanı yapmak için yola koyulduk. İnanıyoruz, başaracağız, biz varız, buradayız. Biz, partiler ile değil; milletimizle, Edirne halkıyla ittifak yaptık. Mecbur değilsin Edirne’m, mahkûm değilsin; Demokrat Parti var” dedi.

Belediye Meclis Üyeliği Adaylarını tanıttı

                Özyılmaz, konuşmasında DP Edirne Belediye Meclis Üyeliği adayları İsmail Kuyrukluyıldız, Göksel Metin, Sevil Şanverer,  Haydar Maltepe, Göksenin Arslantaş, Mehmet Abdu, Ebru Akbaş, Sabri Balcı, Adem Küçükömeroğlu, Mine Kilsedar, Hafize Belge, Volkan Perinçek, Mine Dalmış ve Özlem Ak’ı (Kontenjan) basın mensuplarına tanıttı. Özyılmaz, konuşmasında Belediye Meclis Üyeliği adaylarınıa 3 Mart 2019 tarihine kadar yeni isimlerin katılabileceğini söyledi.Özyılmaz, Meriç ilçesine bağlı Subaşı beldesinde ise DP’nin Belediye Başkan Adayının Mustafa Çetin olduğunu açıklayarak; “Belediye Meclis Üyeliği Adaylarımız Cihan Çetinkaya, Recep Ali Çetin, Güngör Görmen, Ercan Yıldız, Mustafa Gergin, İsmet Aytaç, Sevil Şap, Niyazi Yalkın ve Gökhan Avcı’dır” sözlerine yer verdi.

“Adaylarımızın yüzde 53’ü kadındır”

                Özyılmaz’ın konuşmasının ardından bir konuşma da DP Edirne Belediye Başkan Adayı Sibel Barshan yaptı. Barshan, konuşmasında DP Edirne Belediye Meclis Üyeliği adaylarında halkın içinden isimlerin yer aldığını belirterek; “Ekibimiz halktır ve halkın sesi olarak ilerleyeceğiz. Listemizde tamamen halk var. Halkın insanı olan ve halkın sorunlarını bilen insanlar var. Halkın dışında kalan, minibüs kullanmayan, Edirne’nin yollarında, mahallelerinde yürümeyen insanları istemedik. Üyelerimizin yüzde 53’ü kadın, yüzde 47’si erkektir. Tüzüklerinde kadın ve gençlere kontenjan ayıran partilerin oranı yüzde 4’tür. Bizde ise yüzde 53 kadındır. Kadın yaş ortalamamız 38, erkek yaş ortalamamız ise 44’tür. Edirne için en genç partiyiz” dedi.

“Sokak hayvanlarımız mutlu olacak”

                Demokrat Parti’nin Edirne’deki seçim kampanyalarında 3 sihirli harfi olduğunu söyleyen Barshan; “Bu harfler; Ç,U ve S’dir. Ç; çare ve çözüm, U; ulaşılabilirlik ve S; sosyal olaylardır. Çare ve çözüm için buraya geliyoruz. Ulaşılabiliriz; belediye, halkın belediyesidir. Cep telefonum herkeste olacak. Bana istedikleri zaman ulaşabilecekler. Belediye Başkanlığı duvarlarını camdan yapacağız. Ziyarete gelen insanlar, başkanın olup olmadığını görecekler. Şeffaf olacağız. Edirne, sosyal aktiviteler bakımından zayıf giden bir şehir. Hafta sonu gidilecek o kadar az yer var ki; ya AVM’lere gidiliyor ya da yürüyüş yapılabiliyor. Bunları çözeceğiz. Ben ve ekibim sosyal insanlarız. Spor etkinlikleri, sanat faaliyetleri düzenleyeceğiz, sergiler açacağız. Kültür merkezlerinin sayısını artıracağız. Şehrimizde sinemaya gitmeyen anneler var. Anneleri ve çocukları sinema ile tanıştıracağız. Yeşil alanları çoğaltacağız. Hobi bahçeleri yapacağız ve öğretmenin mutluluğunu yaşatacağız. Çocuklarımız hem kendileri ekecekler, hem de ürün büyütmenin mutluluğunu yaşayacak. Hem hayvanların, hem insanların dostu olacağız. Bir şehrin kalitesini öğrenmek istiyorsanız, o şehrin sokak hayvanlarına bakmalısınız. Bizim sokak hayvanlarımız mutlu olacak. Barınağı en baştan yapacağız ve hayvanların cenneti haline getireceğiz. Spor faaliyetlerini yeniden ele alacağız. Hem ferdi sporları, hem de grup sporlarını destekleyeceğiz. Yağlı güreşlerin alanının halini hepimiz biliyoruz. Edirne’yi en iyi temsil eden yerlerden biri olması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

“ETUS kullanan insanlarız”

                Barshan, konuşmasında Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) kartını göstererek; “Bizler, ulaşımda ETUS kullanan insanlarız. Halkın içinden geliyoruz. Halkın ETUS’a bindiğinde neler yaşadığını, neler hissettiğini biliyoruz. Ama orada oturan şoförü de biliyoruz. Çünkü biz toplu taşıma kullanıyoruz. Birilerinin kalbini kırmak, dökmek için değil; çözüm için geliyoruz. Şehrimizin bize ihtiyaç duyduğu bir diğer konu da su faturalarıdır. Su faturalarına kademeli fiyatlandırma sistemini getireceğiz. Hastanelerde yaşlı insanlarımız saat 08.00’dan itibaren sıraya giriyorlar. Çünkü 182’yi arayamıyorlar. Biz, onlar için bağlantıyı kurarak 182’yi arayacağız. Hastamızı randevu konusunda bilgilendireceğiz. Tuna Nehri’nde akordeon eşliğinde balık yiyen insanlar vardır. Bizim nehirlerimizde neden yok? Biz de Meriç’te, Tunca’da akordeon eşliğinde yemeğimizi yiyelim, keyfimizi yapalım. Bunlar bizim projelerimizde var. Şeffaflık önemlidir. Bir ayın raporunu, bir sonraki ayın 15’inde bütün Edirne’mize yayacağız.  Çünkü para, halkın parasıdır. İnsanlar paralarının nereye gittiğini bilmek isterler. Şu anda biliyor muyuz? Hayır. Raporları halkımızla paylaşmaya söz veriyoruz. Halkın içindeyiz, şeffafız, çözümcüyüz. Amacımız Edirne’yi şaha kaldırmaktır. Kır atımız geliyor, biz buradayız” dedi. Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 957 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
DEVA’nın il başkanı Kerem Arda DEVA’nın il başkanı Kerem Arda 9.7.2020
AFAD Pardus'a geçti AFAD Pardus'a geçti 8.7.2020
Susuzluk böbrek taşı riskini artırıyor Susuzluk böbrek taşı riskini artırıyor 8.7.2020
Online doçentlik sınavı Online doçentlik sınavı 8.7.2020
65 yaş üstü mağdur edildi 65 yaş üstü mağdur edildi 8.7.2020
POLİSİ GÖREN MASKEYİ TAKTI POLİSİ GÖREN MASKEYİ TAKTI 8.7.2020
Tarım kredi borçları yeniden yapılandırılsın Tarım kredi borçları yeniden yapılandırılsın 7.7.2020
Hayvancılık için doğru politikalar uygulanmalı Hayvancılık için doğru politikalar uygulanmalı 7.7.2020
Kapıkule’de SANAL KUYRUK dönemi Kapıkule’de SANAL KUYRUK dönemi 7.7.2020
Korona’dan öldü denen esnaf iş başı yaptı Korona’dan öldü denen esnaf iş başı yaptı 7.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 13


Ankete 321 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Uzman
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
İki Norveçli çocuğun vefası
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Maske gerekli midir?
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
DEVA’nın il başkanı Kerem Arda
DEVA’nın il başkanı Kerem Arda
Edirne’de bir dönem AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı gör..
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.