Edirne 15°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Sarkıntılığa 6 yıl 3 ay hapis - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Sarkıntılığa 6 yıl 3 ay hapis 25.2.2019 - 08:58:36
Edirne’de olay tarihinde 9 yaşında olan bir kız çocuğunu sosyal medya üzerinden cinsel içerikli mesajlar ve fotoğraflar göndererek, daha sonra da fiziksel olarak istismar ettiği iddiasıyla bir kişi hakkında “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan dava açıldı. Kız çocuğuyla aynı apartmanda yaşayan sanık, yapılan yargılama sonucunda, eyleminin sarkıntılık düzeyinde kaldığı anlaşılarak 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Olayı mağdur çocuğun annesinin kızını istismar ettiğinden şüphelendiği kişiyle sosyal medyada 'kızı adına' yazışması ortaya çıkarmış, anne ve baba şüpheliden şikayetçi olmuştu.Sarkıntılığa 6 yıl 3 ay hapis

Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla açılan davanın son duruşmasına tutuksuz yargılanan sanık H. Ç ve avukatı ile mağdur çocuğun katılan sıfatıyla yer alan anne ve babası katıldı. 

“Eylem suç kapsamında değerlendirilemez”

Katılan sıfatıyla duruşmalarda yer alan mağdur çocuğun anne ve babası sanık H. Ç.’nin cezalandırılmasını talep etti. Tutuksuz yargılanan H. Ç. ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Mahkemeye güveniyorum” dedi. H. Ç.’nin avukatı savunmasında, “Aynı apartmanda yaşadığı ve tanıdığı bir kişiye samimiyetle yaptığı bir eylem vardır. Kanunun tanımladığı suç kapsamında bir eylem olarak değerlendirilemez” dedi.
“Başıma daha önce böyle bir şey gelmedi”

Yargılamanın bitirileceği belirten mahkeme heyeti, sanık H. Ç.’ye son sözünü sordu. H. Ç., son sözünde suçlamaları kabul etmeyerek, “17 senedir aynı apartmanda yaşıyorum. Başıma daha önce hiç böyle bir olay gelmedi” dedi. H. Ç. mahkemeden beraatını talep etti.
‘Sarkıntılıktan hapis cezası

Mahkeme heyeti, verdiği aranın ardından açıkladığı kararında H. Ç.’nin üzerine atılı “Çocuğun cinsel istismarı” suçunda eylemin sarkıntılık düzeyinde kaldığı anlaşılarak, H. Ç.’nin 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, eylemin birden fazla kez gerçekleşmesi nedeniyle cezanın arttırılarak toplam 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti. Heyet ayrıca, H. Ç.’nin cezasında indirim uygulanmasına yer olmadığına karar verdi.
Olay

2016 yılının son aylarında 9 yaşındaki kızının sosyal medya hesabında Ebru U. ismiyle ekli bir kişinin kızına mesaj gönderdiğini gören anne, bu kişinin kim olduğunu anlamak amacıyla kullanıcıyla yazıştı. Mesajlaşmanın bir süre sonra cinsel içerikli bir hale dönmesi, Ebru U. isimli kullanıcının pornografik fotoğraf göndermesi ve bir mesajında “Bizim apartmanda bir abi var beni öptü” şeklinde mesaj göndermesi üzerine anne, apartman komşusu H. Ç.’den (37) şüphelendi. Mesajlaşmaya devam eden anne, kullanıcıya “Bizim apartmanda da bir abi var. Adı H.” şeklinde mesaj attı. Kullanıcının karşılık olarak cinsel içerikli mesajlar atması üzerine annenin şüphesi arttı. Annenin, Ebru U. isimli kullanıcıya “Ben bakkala gidiyorum, dışarı çıkacağım” şeklinde mesaj atması üzerine, komşu H. Ç. de aynı anda apartman kapısına çıktı. Yine Ebru U.’ya “Babam evde yok” şeklinde mesaj atması üzerine H. Ç., çok vakit geçmeden evin kapısını çalarak, o sırada evde bulunan babaya bilgisayar malzemesi sordu. Şüphelerinin iyice artması üzerine kızıyla komşusu hakkında görüşen anne, komşu H. Ç.’nin kızını yanağı ile dudağı arasında bir yerden öptüğünü ve bu sırada kızını kucağına aldığını öğrendi. Bunun üzerine anne, komşusu H. Ç.’den şikayetçi oldu.
İddianameden

Şüpheli hakkında düzenlenen iddianamede, H. Ç.’nin “Ebru U.” isimli sosyal medya hesabı üzerinden mağdura değişik zamanlarda zincirleme bir biçimde cinsel içerikli mesajlar ve fotoğraflar gönderdiği ve ayrıca mağduru cinsel amaçlı öpmek ve dokunmak suretiyle bu fiillerine devam ettiği ve bu nedenle hakkında kamu davası açmayı gerektirir nitelikte şüphenin oluştuğunun anlaşıldığı yer aldı. İddianamede, H. Ç.’nin “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar cezalandırılması talep edildi. Kaynak: İlkyaz SAVAŞ 1087 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Zehir, Ergene’ye ulaşabilir Zehir, Ergene’ye ulaşabilir 24.5.2019
Tapu işlemlerinde artış Tapu işlemlerinde artış 24.5.2019
Osmanlı hassasiyeti taşlarda gizli Osmanlı hassasiyeti taşlarda gizli 24.5.2019
Oyun oynayarak ders yaptılar Oyun oynayarak ders yaptılar 24.5.2019
İpek Yolu hayata geçecek İpek Yolu hayata geçecek 24.5.2019
Yeni yönetime yeni renk Yeni yönetime yeni renk 24.5.2019
Korkutmak için ateş ettim Korkutmak için ateş ettim 24.5.2019
Moldovalı Olga fakülte birincisi Moldovalı Olga fakülte birincisi 24.5.2019
Türkiye’yi temsil edecekler Türkiye’yi temsil edecekler 23.5.2019
Filibe ile Edirne arası tren seferi Filibe ile Edirne arası tren seferi 23.5.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 94
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 238 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Tekel bitiyor galiba
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Değişim
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.