Edirne -4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Dinar’a görev plaketi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Dinar’a görev plaketi 8.2.2019 - 10:31:34
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Trakya Temsilcisi Nihat Efe, 9-15 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde düzenlenen Rumeli Balkan Trakya Tarih, Kültür ve Sanat Günleri’ne katkı sağlayan Tarihi Ciğerci Bahri Dinar’a teşekkür plaketi takdim etti. Dinar, plaket töreninde yaptığı konuşmada etkinliğe katılmanın görevi olduğu belirtirken; 2019 yılında düzenlenecek etkinliğe de Edirne’den 100 esnafın katılmasını arzu ettiğini söyledi.Dinar’a görev plaketi

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu, 9-15 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul’un Beylikdüzü ilçesindeki etkinlik alanında düzenlediği Rumeli Balkan Trakya Tarih, Kültür ve Sanat Günleri’ne katılan Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı ve Tarihi Ciğerci Bahri Bey işletme sahibi Bahri Dinar’a teşekkür plaketi takdim etti.

                Yöresel lezzetlerden el sanatlarına, Balkan coğrafyasını turistik açıdan tanıtanlardan eğitim kurumlarından belediye ve dernek stantlarına kadar Rumeli, Balkan ve Trakya’yı tanıtan birçok standın bulunduğu etkinlikte Edirne’yi ve tarihi ciğerini tanıtan Dinar’a, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Trakya Temsilcisi Nihat Efe teşekkür plaketi verdi.

                Tarihi Ciğerci Bahri Bey işletmesini ziyaret eden Efe, Rumeli Balkan Trakya Tarih, Kültür ve Sanat Günleri’ne katılan esnaflara teşekkür plaketi takdim etmeye devam ettiklerini belirterek; “Bu isimlerden bir tanesi de Edirne’de hepimizin tanıdığı, ciğercilik faaliyetiyle iştigal eden Tarihi Ciğerci Bahri Dinar’dır. Federasyonumuzun yapmış olduğu etkinlikte yer aldığı, hem Edirne’ye, hem de ülke genelinde ciğerin ve Edirne’nin tanıtımını yaptığı için kendisine bir kez daha teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

“Daha büyük bir alanda düzenleyeceğiz”

                Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nun; Rumeli, Balkan, Trakya ve Türkiye genelindeki Trakya, Rumeli ve Balkan kökenli insanları bir araya getirerek bir çatıda toplanmayı amaçladığını söyleyen Efe;“Yaklaşık 200’e yakın dernekle işbirliği içerisindeyiz. Amacımız; bu insanların seslerini duyurmaktır. Şu anda Nisan ayında Trakya, Rumeli ve Balkanları kapsayacak büyük bir projemiz var. Projenin adı Rumeli Balkan Enleri’dir. Daha sonra da Haziran ayı gibi Rumeli Balkan Trakya Tanıtım ve Katılım Günleri’ni daha büyük bir alanda düzenleyeceğiz” dedi.

“Katkı sağlamak benim görevimdir”

                Efe’nin konuşmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dinar, Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nun 2018 yılında düzenlediği Rumeli Balkan Trakya Tarih, Kültür ve Sanat Günleri’ne katkıda bulunduğunu belirterek; “Beylikdüzü’nde çok güzel bir etkinlikleri vardı ve oraya katıldık. Bir hafta boyunca kendilerine destek verdik ama burada bir teşekkür olmaması gerekiyor. Çünkü yaptığımız iş, teşekkürlük bir iş değil, orada olmak görevimizdir. Edirneli bir esnaf olarak Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu bir etkinliğe katkı sağlamalıyım. Bu benim zaten görevimdir ama Federasyon, bize çok nazik davranmış” sözlerine yer verdi.

“Edirne’den 100 esnafımız katılsın”

                2019 yılında düzenlenecek Rumeli Balkan Trakya Tarih, Kültür ve Sanat Günleri’ne Edirne’den çok sayıda esnafın katılmasını arzu ettiğini söyleyen Dinar; “Rumeli Balkan Trakya Tanıtım ve Katılım Günleri’ne Edirne’den benim dışımda bir de tatlıcı bir esnafımız katıldı. Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu eğer çok büyük bir yerde etkinlik düzenleyecekse ve o etkinlikte Edirneliler olarak kendimizi tanıtacaksak, o zaman sadece Bahri Dinar değil; orada yüzlerce esnafımızın olması lazım. Bundan sonraki etkinliklerinizde umarım Edirne’den 100 tane esnafımız katılır. Sadece bana değil de 100 tane esnafımıza teşekkür edersiniz” dedi. Konuşmaların ardından Efe, teşekkür plaketini Dinar’a takdim etti. 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 138 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Çevreye de hayvanlara da zarar Çevreye de hayvanlara da zarar 22.2.2019
İşçi adaydan ücretsiz ulaşım sözü İşçi adaydan ücretsiz ulaşım sözü 22.2.2019
Uymaz, Meclis’i topladı Uymaz, Meclis’i topladı 22.2.2019
Kozan’dan gururlu veda Kozan’dan gururlu veda 22.2.2019
İttifak dışı adayları açıkladı İttifak dışı adayları açıkladı 22.2.2019
Adli Tıp, muayene tarihi verdi Adli Tıp, muayene tarihi verdi 22.2.2019
Çözüm; aile işletmeleri Çözüm; aile işletmeleri 22.2.2019
İkinci kez zarar verildi İkinci kez zarar verildi 21.2.2019
Fahiş fiyat beze de yansıdı Fahiş fiyat beze de yansıdı 21.2.2019
Cinsiyetçi kavrama yer yok Cinsiyetçi kavrama yer yok 21.2.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 46
Web Siteleri 64
Facebook 84
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 6


Ankete 206 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pazar tezgâhı
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Toprak, çocuk, doğa… Çöp
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.