Edirne -4°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
DP’nin adayı Barshan - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
DP’nin adayı Barshan 7.2.2019 - 11:06:56
DP Edirne İl Başkanlığı, 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkan Adayını bulmak amacıyla başlattığı; ‘Edirne’nin Tansu Çiller’ini arıyoruz’ kampanyasını tamamladı. DP Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, düzenlediği basın toplantısı ile Edirne’nin Tansu Çiller’i olarak adlandırdığı DP Edirne Belediye Başkan Adayını Sibel Barshan olarak açıkladı.DP’nin adayı Barshan

Demokrat Parti (DP) Edirne İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerine 2 aydan kısa bir süre kala Edirne Belediye Başkan Adayını açıkladı. Tarihi Ciğerci Bahri Bey işletmesinde düzenlenen basın toplantısına DP Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, yönetim kurulu üyeleri, parti üyeleri ve adaylar katıldılar. Toplantının açılış konuşmasını yapan Özyılmaz, DP’nin Edirne Belediye Başkanı Adayı, Subaşı Belediye Başkan Adayı, Edirne Belediye Meclis Üyeliği Adayı ve Edirne İl Genel Meclisi Üyeliği Lalapaşa Adayını basın mensuplarına tanıttı.

Özyılmaz, konuşmasında DP’nin uzun bir sürecin ardından Edirne merkez, ilçe ve beldelerindeki adaylarını belirlemeye başladığını belirterek; “Edirne’ye bir belediye başkanı adayı ararken, ilk etapta gerek sosyal medyada, gerek basın aracılığıyla, ‘Edirne’nin Tansu Çiller’ini arıyoruz’ dedik. Çünkü Demokrat Parti; Adalet Parti, Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi’nin birleştiği, geçmişteki kökü olan partidir. Geçmişte bizim partimizde Sayın Tansu Çiller, Türkiye’de bir ilki yaşatarak başbakanımız oldu. Bizim partimiz, böyle bir partidir. Partimiz, Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyetimizin değerlerine, çok partili sisteme bağlı ve tek adamlığa son vermiş bir parti olması sıfatıyla Edirne’mize de bir kadın başkan yakışacağını düşündük” ifadelerine yer verdi.

Edirne Belediye Başkan Adaylığı için aday belirleme sürecinde 9 farklı kadın ile görüşme gerçekleştirdiklerini açıklayan Özyılmaz; “Sibel Barshan ilk başvuruyu yaptı. Sevil Şanverer ise bizi kırmayarak Belediye Meclis üyeliğine aday oldu. Sibel Barshan, Edirne’mizde bir iş kadınıdır. İnşallah bizim için bir başarı olacaktır. Edirne’ye bir kadın eli değecektir. Ayrıca Meriç ilçemizin Subaşı beldesinin belediye başkan adayımız da Mustafa Çetin oldu. Subaşı beldemizde başarılı bir sonuç getirecektir. Edirne İl Genel Meclisi Üyeliği’ne ise Lalapaşa ilçemizden Hasan Esen başvurusunu gerçekleştirdi. Hiçbir beldemizi, ilçemizi yalnız bırakmayacağım ve yanlarında olacağım. Genel Merkezin tüm desteklerini yanımıza alacağız. Başarılı bir çalışma olacağına inanıyorum” dedi. Özyılmaz, konuşmasının ardından adaylıkları açıklanan Sibel Barshan, Mustafa Çetin ve Sevil Şanverer’e DP rozetlerini takdim etti.

“Yaşasın laik Türkiye”

Rozet takdiminin ardından DP Edirne Belediye Başkan Adayı Sibel Barshan, konuşma yaparak adaylığını açıkladı. Barshan, konuşmasında 1979 yılında Edirne’ye geldiğini hatırlatarak; “Hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inananlardanım. Çünkü bugünlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin laikliği tanıdığı günler ve ben laik, demokrat bir Türk kadını olmaktan burada olmaktan ve adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum. Laiklik, 82 yıl önce bugünlerde Türkiye’de resmiyet kazandı. Ben, 1979 senesinde Edirne’ye, babam Yalçın Barshan’ın Selimiye Camii’nin restorasyonunu üstlenmesi üzerine geldim. O zaman 6 yaşındaydım. Babam, beni Edirne’ye geldikten birkaç ay sonra Selimiye Camii’nin şerefesine çıkarttı ve Edirne’ye bana yüksekten göstererek; ‘Kızım, bundan sonra yaşayacağımız şehir işte burası’ dedi. O anda, 6 yaşında olmama rağmen, Edirne’ye baktığımda çok inanılmaz bir huzur ve dinginlik gördüm. O zaman Edirne sevdası yüreğime düştü. Gün oldu, devran döndü ve ben, her şeyimi Edirne’de yaptım. Bu günler, bana Edirne sevdasını katmerleyerek geldi. Şu anda ben, bu şehre Belediye Başkanı Adayı oldum. O kadar gurur verici ki. Bu inancımızla, gücümüzle, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda biz, Demokrat Parti ile gücümüzü birleştirdik. Biz varız, hazırız, buradayız. Yaşasın laik Türkiye” sözlerine yer verdi.

Sibel Barshan kimdir?

Sibel Barshan, 1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1979 yılında Edirne’ye yerleşti. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Edirne’de tamamladı. 1996 yılında Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Maden Bölümü’nden mezun oldu. 1985-1996 yılları arasında havalı-ateşli silahlar branşında sporculuk ve antrenörlük yaptı. Sayısız Türkiye şampiyonlukları bulunan Barshan, aile şirketi Barshan Mermer’de 1985 yılından 1994 yılına kadar çalıştı. 1994-2000 yılları arasında Trakya bölgesinde reklamcılık alanında çalışmalar yapan Barshan, özel bir alışveriş merkezinde de yöneticilik görevinde bulundu. 2001 yılında Melek Anne Restoran’ı açan Barshan, Edirne’yi yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli televizyon programlarında temsil etti. 2014 yılında meydana gelen bir yangın sonucu evi ve restoranını kaybeden Barshan, iş hayatına organizasyon firması sahibi olarak devam ediyor. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 193 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Çevreye de hayvanlara da zarar Çevreye de hayvanlara da zarar 22.2.2019
İşçi adaydan ücretsiz ulaşım sözü İşçi adaydan ücretsiz ulaşım sözü 22.2.2019
Uymaz, Meclis’i topladı Uymaz, Meclis’i topladı 22.2.2019
Kozan’dan gururlu veda Kozan’dan gururlu veda 22.2.2019
İttifak dışı adayları açıkladı İttifak dışı adayları açıkladı 22.2.2019
Adli Tıp, muayene tarihi verdi Adli Tıp, muayene tarihi verdi 22.2.2019
Çözüm; aile işletmeleri Çözüm; aile işletmeleri 22.2.2019
İkinci kez zarar verildi İkinci kez zarar verildi 21.2.2019
Fahiş fiyat beze de yansıdı Fahiş fiyat beze de yansıdı 21.2.2019
Cinsiyetçi kavrama yer yok Cinsiyetçi kavrama yer yok 21.2.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 46
Web Siteleri 64
Facebook 84
Twitter 4
Instagram 2
Youtube 6


Ankete 206 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Pazar tezgâhı
Murat Savaş

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Nefize Ramadan
Toprak, çocuk, doğa… Çöp
Nefize Ramadan

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.