Edirne 20°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
İletişim köprüsüne ilk adım - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
İletişim köprüsüne ilk adım 5.2.2019 - 11:51:37
Edirne İl Özel İdaresi, Trakya Kalkınma Ajansı’nın teknik destek programından hibe kazanan ‘Kurum Kültürü Bilincinin Oluşturulması’ projesi kapsamında 50 il özel idaresi personeline verilecek ‘Kurum Kültürü ile Huzurlu İletişim ve Başarılı Birliktelik’ konu başlıklarında 2 farklı eğitimi başlattı. 2 hafta sürecek eğitimlerde kurum personelinin hizmet kalitesinin artırılması amaçlanırken; halk ile kurum personeli arasında iletişim köprüleri oluşturulacak.İletişim köprüsüne ilk adım

Edirne İl Özel İdaresi tarafından Trakya Kalkınma Ajansı 2018 yılı Eylül-Ekim Dönemi Teknik Destek Programına sunulan ve hibe almaya hak kazanan ‘Kurum Kültürü Bilincinin Oluşturulması’ projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen proje açılış toplantısına; Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan Ateş, Proje Eğitmeni Elmas Akkuş ve İl Özel İdaresi personeli katıldılar. Projenin açılış konuşmasını yapan Ateş, 4 Şubat Pazartesi günü başlayan eğitimler kapsamında 50 Özel İdare personelinin ‘Kurum Kültürü ile Huzurlu İletişim ve Başarılı Birliktelik’ konu başlıkları üzerine 2 farklı eğitim alacağını açıklayarak; “Projemiz, 15 Şubat tarihinde sona erecek olup, proje bütçesinin tamamı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacaktır” ifadelerine yer verdi.

Ateş, teknik destek programının amacına dikkat çekerek; “Amacımız, öncelikle Edirne İl Özel İdare sorumluluğundaki köylerimize ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak, problemlerine daha etkili çözümler üretmek ve en önemlisi bu adımlarımızın sürdürülebilirliğini sağlamak adınadır. Yine bu kapsamda diğer bir hedefimiz de her gün gelişmekte ve değişmekte olan iletişim çağının en yeni ve en efektif örnek uygulamalarından haberdar olmak, en iyiyi yakalamak ve bu bilgilerin kurumumuza transferini sağlayarak halkımız ve kurum personelimiz arasında etkili iletişim köprüleri kurulmasına olanak sağlamak amacıyladır. Bu nedenle 2 hafta boyunca düzenlenecek olan eğitimler, personelimizin motivasyonunu, yaratıcılığını ve hizmet kalitesini daha da arttırmak ve önceliklerimize başarıyla ulaşmak gayesiyledir” dedi.

“Daha iyi hizmet sunacağız”

Eğitimlerin ilk haftasında İl Özel İdare personelinin kurum kültürü, kurumsal gelenekler ve bağlar üzerine alacağı eğitimlerle kurum içi etkileşimde bir bütünlük yakalayacağını belirten Ateş; “İç ve dış paydaşlar, yerel ve uluslararası kurumlar ile daha sağlıklı işbirliği ve iletişim geliştirecek, kurumumuzun gücünü ve imajını her alanda en iyi şekilde temsil edecektir. İkinci hafta düzenlenecek olan ‘Huzurlu İletişim ve İletişim Teknikleri’ eğitimiyle personelimiz bireysel anlamda etkili iletişim yollarını benimseyip geliştirerek problemlere daha kalıcı çözümler sağlayacaktır. Edirne İl Özel İdaresi olarak bugüne kadar yapmış ve yapmakta olduğumuz çeşitli projeler ve işlerle her geçen gün kendimizi çağımızın gereklilikleri ölçüsünde ve fazlasında geliştirerek Edirne halkına daha da iyi hizmet sunduğumuza inanıyorum” sözlerine yer verdi.

“En büyük sorun iletişimsizliktir”

Ateş, günümüzde kurum kültürünün çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Kurum kültürü olmazsa olmazdır. Kurum kültürü demek; çalışanlarının tamamı ve paydaşlarıyla birlikte katılımcı, paylaşımcı ve birbirlerini anlayan, dinleyen, problemlere çözüm önerileri getirebilen bir idare ve çalışan topluluğu demektir. Günümüze baktığımızda toplumumuzda en büyük sorunlar iletişimsizlikle ilgili sorunlardır. Bunlar; kendi derdimizi anlatamama, karşımızdakinin bizden istediği beklentileri ve talepleri anlayamamadır. İletişim kazası yaşamadığımız sürece emin olun ki hem kurumlarda, hem kendi aramızda, hem işletme içi, hem işletme dışı üst düzeyde çalışacağımıza ve başarıyı yakalayacağımıza eminim. Onun için bu tür eğitimler ve projeler kurumlarda gerçekten çok önemlidir. Sizden ricam; burada alabildiğiniz kadar bilgiyi alın. Ne kadar bilgi alırsanız kazançlısınız” dedi.

“Kurum kültürü çok önemlidir”

Ateş’in konuşmasının ardından programda proje eğitimcisi Elmas Akkuş sunum gerçekleştirdi. Akkuş, konuşmasında problem çözmenin önemine dikkat çekerek; “Problem çözme ile ilgili ileriye yönelik çalışma alabilirsiniz. Örneğin; hizmet sunuş olabilir. Sizin kurumunuz, bir hizmet kurumudur. Hizmet sunuş da önemli konular arasındadır. Kurum kültürü çok önemlidir. Önce kurumsallaşmayı, organize olmayı tamamlamamız lazım. Ondan sonra da kurum kültürünün oluşması gerekiyor. Kurum kültürü, hemen oluşan bir hadise değildir. Zaman içerisinde olabiliyor. Ama bunun için de bir şeyler yapmak ve bu zamanı kısaltmak gerekiyor. Çok fazla zamanımız yok. Böyle bir konuya yer ve önem verdiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Akkuş’un konuşmasının ardından ‘Kurum Kültürü Bilincinin Oluşturulması’ projesi kapsamında ‘Kurum Kültürü ile Huzurlu İletişim ve Başarılı Birliktelik’ eğitimi başladı. Eğitimler 15 Şubat Cuma gününe kadar devam edecek. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 309 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Süreci avukatı anlattı Süreci avukatı anlattı 19.8.2019
Enez’de denizanası paniği Enez’de denizanası paniği 19.8.2019
Kadından kahvehaneci de oldu Kadından kahvehaneci de oldu 19.8.2019
Eziyeti eğlenceye çevirdiler Eziyeti eğlenceye çevirdiler 19.8.2019
Rastgele! Rastgele! 19.8.2019
Ünlü tablolar için icra takibi Ünlü tablolar için icra takibi 19.8.2019
twitter üzerinden vurdu twitter üzerinden vurdu 19.8.2019
Siper değil, yağmur önlemi Siper değil, yağmur önlemi 19.8.2019
Tuvalette kumar oynatmışlar Tuvalette kumar oynatmışlar 16.8.2019
Birbirlerini suçladılar Birbirlerini suçladılar 16.8.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 80
Facebook 100
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 250 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Politika da ısınıyor
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.