Edirne 22°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
1 oy farkla Arabacı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
1 oy farkla Arabacı 4.2.2019 - 10:47:04
Edirne Ziraat Odası’nın 4 yılda bir düzenlenen seçimli olağan genel kurulunda Oda Meclisi’ne yeşil liste ile aday olan Hüseyin Arabacı, 75 delegeden 38’inin oyunu alarak, 37 oy alan beyaz liste adayı Mesut Çakır’ı 1 oy farkla geçmeyi başardı. Ziraat Odası Meclisi, düzenleyeceği ilk toplantıda Yönetim Kurulu Üyelerini belirleyecek. Arabacı’nın Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmesi bekleniyor.1 oy farkla Arabacı

Edirne Ziraat Odası, 4 yılda bir düzenlenen seçimli olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Edirne Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda düzenlenen genel kurula; Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Kırbiç, adaylar ve delegeler katıldılar. Seçimli olağan genel kurulda açılış ve yoklamanın ardından divan kurulunun seçimleri gerçekleştirildi.

                Divan kurulu seçimlerinin gerçekleştirilmesinin ardından genel kurulda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından genel kurulda çalışma raporu, 2015-2016-2017-2018 yıllarının kesin hesapları, 2019-2022 tahmini bütçeleri okunarak oybirliğiyle kabul edildi.Oda meclis ve idaresinin genel kurul tarafından oybirliğiyle ibra edilmesinin ardından ek bütçeler görüşülerek karara bağlandı. Ek bütçelerin belirlenmesinin ardından genel kurulda oy verme işlemi başladı.

                Edirne Ziraat Odası Meclis Üyeliği seçimlerine beyaz liste ile başkan adayı olan Mesut Çakır’ın meclis asil üyeliği adaylarında İsmail Keskin, Nazım Selvi, Önder Kızıltan, Fuat Tabakpehlivan, Mustafa Nejat Yılmaz, Salim Çakman, Latif Ar, Bilal Uğur, Halil Günay, Ufuk Engin, Cevdet Çakar, Süreyya Çomak, Tamer Makak, Adem Arda, Dinçer Güngör, Olcay Yıldırım, Rahmi Özdidin, Mert Ertürk, Ender Bilal ve Bahadır Karanfil yer aldılar. Listede yedek üyelikler ise Adnan Çanta, Gönenç Dilgin, Hüryan Hatikler, Yücel Destere, Ahmet Yıldırım, Akın Dugan, Hüseyin Koca, Bülent Tabakpehlivan, Ayşe Şirmen, Osman Şahinde, Tolga Tosun, Sayim Çetin, Ali Rıza Armutlulu, Mehmet Tunçel, Oğuz Kurban, Oktay Uzun, Erdal Akgün, Erkan Özdemir, Salim Şantay, Refik Evsen ve Hasan Siyah’tan oluştu.

Arabacı, yeşil liste ile katıldı

                Seçimlere yeşil liste ile başkan adayı olan Hüseyin Arabacı’nın meclis asil üyeliği adaylarında ise Olcay Tosun, Fevzi Göktaş, Necdet Çetin, Sıtkı Furtuna, Adnan Destere, Halil Meriç, Kadir Nehir, Melih Çınar, Barkın Can Oğuztürk, Şerafettin Biçer, Nuri Bostancı, Tanju Yılmaz, Kamil Ekici, Serhat Elmas, Serdar Dinç, Ahmet Arslan, Muhittin Şahin, Refik Evsen, Fedai Gülşen ve Atilla Alada yer aldılar. Liste yedek üyelikler Salim Şantay, M. Hamdi Aksoy, Mıstık Özel, Mehmet Yaman, Gökay Ortaç, Erkan Ada, Hamdi Yorulmaz, Yücel Destere, Hüryan Hatikler, Osman Şahinde, Ersin Bayramköyü, Ramis Çınar, M. Ali Demiray, Sadettin Gıcı, Oktay Uzun, Akın Dugan, Ömer Kart, Bülent Tabakpehlivan, Erkan Özdemir, Gönenç Dilgin ve Ali Rıza Armutlulu’ya yer verildi.

“Birlik içinde yürütmek istiyoruz”

                Meclis Üyeliği seçimleriyle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan yeşil liste adayı Hüseyin Arabacı, Edirne Ziraat Odası Başkan Yardımcılığı görevini 2 yıldan bu yana devam ettirdiğini belirterek; “Başkanımız Cengin Yorulmaz aday olmadığını söyleyince biz de göreve talip olduk. Amacımız hizmet ve bu bir hizmet yarışıdır. Birlik ve beraberlik içerisinde bu yarışı yürütmek istiyoruz. Her şeyin Edirne Ziraat Odası için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

“Kazanan, kaybeden yok”

                Seçimlere beyaz liste ile katılan aday Mesut Çakır ise Edirne Ziraat Odası genel kurullarının dostluk havasında geçtiğini söyleyerek; “Bizim kazananımız ya da kaybedenimiz yoktur. Sonuçta burada bir hizmet yarışı var ve bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Gerek Hüseyin Arabacı, gerekse ben kazandığımda Cengiz Yorulmaz’dan alacağımız bayrağı en ileri götürüp, bizden sonra gelecek arkadaşlarımıza devretmek istiyoruz. Oda olarak çiftçi ve hükümet arasında bir köprü vazifesi görüp, çiftçilerimizin sorunlarını milletvekili, bakan düzeyinde aktarmak olacak. Daha iyi hizmet etmek adına bu yarışa çıktık. Eksikliklerimiz, fazlalıklarımız vardır. Bunları kucaklayıcı bir şekilde çiftçilerimiz ile birlikte istişare ederek, onlara daha iyi hizmetler sunabilmenin peşinde olacağız. Ekibimiz güçlü, inşallah kazandıktan sonra aklımızdan geçenleri, öngörülerimizi daha iyi şekilde yapıp ve çevredeki diğer odaların da altyapılarında neler olduğunu, eksikliklerimizi ve daha iyi ne yapabileceğimize bakacağız. Ayrıca çiftçinin sahada devamlı yanında olacağız. Çünkü bazı bölgelerimizde hastalıklarımız olduğunda üreticiler hastalıkları fark edemiyor. Ama ziraat mühendislerimiz bunları gördüğünde anında müdahale edecekler. Aday olan arkadaşıma da başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Arabacı, 1 oy farkla kazandı

                75 delegenin oy kullandığı seçimler sonucunda yeşil listenin adayı Hüseyin Arabacı 38, beyaz listenin adayı Mesut Çakır 37 oy aldı. Seçim sonuçlarına göre Hüseyin Arabacı ve Meclis Üyeleri, Edirne Ziraat Odası Meclis Üyeliği’ni 1 oy farkla kazandılar. Ziraat Odası Meclisi, düzenleyeceği ilk toplantıda Yönetim Kurulu Üyelerini belirleyecek. Arabacı’nın Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmesi bekleniyor. 

 

 

 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 444 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
 Hazine arazilerinin satış süresi uzatıldı Hazine arazilerinin satış süresi uzatıldı 21.8.2019
Köroğlu esti gürledi Köroğlu esti gürledi 21.8.2019
Eroini tamirci koymuş olabilir Eroini tamirci koymuş olabilir 21.8.2019
200 bin TL sokağa atıldı iddiası 200 bin TL sokağa atıldı iddiası 21.8.2019
Teklif edilen sefalet zammı Teklif edilen sefalet zammı 20.8.2019
Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor Edirne Barosu, Beştepe’ye gitmiyor 20.8.2019
Kontenjanlar dolacak Kontenjanlar dolacak 20.8.2019
Ailesiyle aynı üniversitede Ailesiyle aynı üniversitede 20.8.2019
Telefon yerine şişe çıktı Telefon yerine şişe çıktı 20.8.2019
İstismar sanığı yeniden tutuklandı İstismar sanığı yeniden tutuklandı 20.8.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 55
Web Siteleri 80
Facebook 100
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 250 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Dilimde tüy bitti
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.