Edirne 23°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Köylüye devleti hatırlattı - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Köylüye devleti hatırlattı 30.1.2019 - 12:21:19
Kente bağlı köylerin tamamına yakınını ziyaret eden Vali Canalp köy sakinlerinin ilettiği eksiklerin giderilmesi talimatını veriyor. Valilik görevine 3 ay önce atanan ve mesai saatinden önce işlere başlamasıyla bilinen Vali Canalp, köy ziyaretlerini tamamlaması sonrası sorunların giderilip giderilmediğini denetlemek amacıyla yeniden köyleri dolaşacak.Köylüye devleti hatırlattı

Kente bağlı tüm köyleri tek tek gezen Edirne Valisi Ekrem Canalp'i köylerinde ağırlayan köy sakinleri sorunlarını birebir anlatabilmenin mutluluğunu yaşıyor. Kasım ayı başında Edirne'ye atanması sonrası mesaisinin büyük bölümünü köy ziyaretlerine ayıran Vali Canalp, merkez ile Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü ilçelerine bağlı 253 köyü ziyaret programına aldırdı. Vali Ekrem Canalp, göreve başladığı yaklaşık 3 ayda köylerin tamamına yakını tek tek dolaştı. Bürokratları heyetine dahil ederek, köy ziyaretlerinde bulunan Vali Canalp, köy sakinlerinin sorunlarını dinleyip not alıyor, verdiği talimatla kısa sürede köy sakinlerinin istekleri gideriliyor. Edirne Valisi Canalp, 15 gün içinde köy ziyaretlerini tamamlaması sonrası sorunların giderilip giderilmediğini tespit için yeniden köyleri tek tek ziyaret edecek.

Köy sakinleri mutlu

Vali Canalp'in ziyaret ettiği köylerden Necatiye köyü sakinlerinden Recep Nayman, , Vali Canalp'in ziyaretinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Devletin vatandaşın her zaman yanında olduğunu göstermesi açısından önemli bir uygulama olduğunu aktaran Nayman, "Vali beyin gelmesi güzel bir olay. Dertlerimizi dinledi, inşallah faydalı olur. Böyle bir olayla ilk kez karşılaşıyoruz. Vali beyin böyle köylere gelip herkesin dertlerini birebir dinlemesinden memnun kaldık. İnşallah faydalı olur." dedi.

Taptık köyü sakinlerinden Ersin Bayar da projelerini ve köyün sorunlarını birebir Vali Canalp'e aktardıklarını kısa sürede çözüm beklediklerini kaydetti. Taptık köyü muhtarı Ahmet Özer ise, uzun süre sonra bir valiyi köylerinde ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.

Canalp'in anında talimatlar vererek sorunların çözümüne olan katkısının devletin gücünü de gösterdiğini anlatan Ahmet Özer, "Bizleri tek tek dinledi. Kendisi not aldı, bürokratlarına eksiklerin giderilmesi talimatını verdi ve yeniden işlerin yapılıp yapılmadığını görmek üzere tekrar köyleri ziyaret edeceğini belirtti. Devlet budur. Devlet vatandaşının hep yanında Allah devlete zeval vermesin. Eksiklerimiz büyük eksikler değil ancak kısa sürede onların da giderileceğini biliyoruz" dedi.

Havsa köyleri ziyaret edildi

Bu arada Edirne Valisi Ekrem Canalp, ziyaretlerine Havsa ilçesine bağlı köylerle devam etti. Naipyusuf, Necatiye, Taptık, Köseömer, Bostanlı, Osmanlı, Hasköy, Arpaç, Musulça, Habiller, Söğütlüdere köylerinde muhtar ve köy sakinlerinden sorun ve istekleri dinleyen Vali Canalp iletilenleri not aldı. Vali Canalp, heyette yer alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Alaaddin Uğur ile isteklerle ilgili kurum temsilcilerine sorunların kısa sürede giderilmesi talimatını verdi. Ziyaretlerde Havsa Kaymakamı Neslihan Kısa da yer aldı. Kaynak: (aa) 416 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Kadripaşa’da öğrencilere işitme testi Kadripaşa’da öğrencilere işitme testi 18.10.2019
Nas’tan ilginç Edirne örneği Nas’tan ilginç Edirne örneği 18.10.2019
Harekâta katılmak istiyorlar Harekâta katılmak istiyorlar 18.10.2019
Camide mühimmat bulundu Camide mühimmat bulundu 18.10.2019
41 noktadan selamlı destek 41 noktadan selamlı destek 18.10.2019
Teknolojisiz şenlik Teknolojisiz şenlik 18.10.2019
Negro dünya basınında Negro dünya basınında 18.10.2019
Enstrümansız mehteRoman Enstrümansız mehteRoman 18.10.2019
Bir sokak insan başvurdu Bir sokak insan başvurdu 18.10.2019
Devren Kiralık Bedesten Devren Kiralık Bedesten 18.10.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 56
Web Siteleri 85
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 8


Ankete 261 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Otogar(gara) – 2
Murat Savaş

Recep Duymaz
Öğrenmenin Zevkini Yaşamak – 3
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.