Edirne 21°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Belediye çiftlik değil - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Belediye çiftlik değil 30.1.2019 - 12:06:36
MHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Kozan, GÜNDEM’i ziyaret ederek projeleri ve Edirne’nin bugünkü durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kozan, 2019 yılında köylerde dahi su sorunu bulunmadığını belirterek, Edirne’yi sularının akmadığı büyük bir köye benzetti. Edirne Belediyesi’nin hiç kimsenin çiftliği olmadığını söyleyen Kozan; “Belediye çiftlik yapılmamalı. Herkes, milletin sırtından değil, alın terinden kazanacak” dedi.Belediye çiftlik değil

                 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Kozan ve MHP Edirne İl Yönetim Kurulu Üyeleri, 31 Mart Yerel Seçimleri çalışmaları kapsamında GÜNDEM’i ziyaret ederek açıklamalarda bulundular. Yerel seçimlere 2 ay kala çalışmalarına devam eden Kozan, 6 başlıkta topladığı projelerinden Edirne’nin bugünkü yapısına kadar açıklamalarda bulundu.

                Kozan, öğretmenlik mesleğinde okul müdürlüğü, halk eğitim merkezi müdürlüğü, milli eğitim müdür yardımcılığı ve milli eğitim müdürlüğü gibi devletin her kademesinde görev yaptığını belirterek; “Bizim yürüyüşümüz hiç değişmedi. Sadece hizmetimiz değişti. Biz, dün ne isek bugün de aynıyız. Sinanköylü Adem’in oğlu olduğumu unutmam. Belki sadece kültürümüz artmıştır ama karakter olarak yine aynıyız. Bundan sonra da öyle olacağız. Seçim çalışmalarımız devam ediyoruz. Milletimizin teveccühünü iyi gördüm. Bizim canımızın istediği gibi galiba milletin de canı istiyor. Milletimiz bir değişimin olması gerektiği, yapılan yanlışlar olduğunu düşünüyor” ifadelerine yer verdi.

                Edirne’nin de bulunduğu batı bölgelerinin Türkiye siyaseti tarafından iyi anlaşılamadığını söyleyen Kozan; “Batı bölgeleri milliyetçidir. Bizim milliyetçiliğimiz bir Alman gibi, Avrupalı gibi ırka dayalı, başkasını küçük gören değildir. Değerlerine bağlı, geçmişine bağlı, atalarını seven, değerlerinden kolay taviz vermeyen ve bunlara biri laf söylediği zaman cezalandırmasını bilen bir yapıdayız. Edirne’yi bir partinin çiftliği gibi görenlerin yanıldığına inanıyorum. Eğer millet uygun bir aday görürse gereğini yapar. Bana bir görev verildi ve görevimi sonuna kadar layıkıyla yapacağım. Millet benden bir şey istiyorsa sonuna kadar yapacağım. Belediye Başkanı olursam da dünya âlem nasıl belediye başkanı olunacağını görecek” dedi.

“Cumhuriyet’i kuranlar Edirne’den feyz almış”

                Kozan, Edirne’nin Balkanların merkezi olduğunu vurgulayarak;“Tarih boyunca böyledir. Kaleiçi, M.S. 100 yılında yapılmıştır. Daha sonra köyden şehir haline dönüşmüştür. Buraya değişik milletler gelip gitmiştir. Atalarımız da 1361 yılında Edirne’yi fethettikten sonra başkent yapmışlardır. Şu anda da halen başkenttir. Bu yörenin başkenti Edirne’dir. Tarihe baktığımızda Cumhuriyet’i kuran ve iz bırakan ekibin hepsi Edirne’nin suyunu içmiştir. Hepsi buranın feyzinden faydalanmıştır. Mehmet Akif, Nihal Atsız, Halide Edip Adıvar, Kazım Karabekir, İsmet İnönü, Mustafa Kemal Atatürk’e kadar hepsinin feyz kaynağı bu bölgedir” sözlerine yer verdi.

“Koca köy Edirne’nin suyu akmıyor”

                Belediye Başkan Adaylığı sürecinde projelerini halka sorarak profesyonel bir ekip çalışmasıyla hazırladığını açıklayan Kozan; “Projelerimizi 6 başlıkta topladık. Bu başlıkların altında da yüzlerce proje var. Konuşulacak çok şey var ama maalesef Edirne’de en büyük sıkıntı altyapıdır. Kültür faaliyetlerimiz, sosyal projelerimiz var. Bu projelerimiz beraber gidecek ama ilk etapta altyapıyı anlatacağız. Örneğin; parti binamızın 10 gündür suları akmıyor. Bu çağda su akmıyor. Köyleri gezin ve suyu akmayan bir köy gösterin. Suyu olmayan köy yok. Bunu çözmeden olmaz. Su akmaması kabul edilebilir bir şey değil. Sadece bizim koca köy Edirne’nin suyu akmıyor. Uzun yıllar yurtdışında görevli kaldım. Birçok projede çalıştım ve gezmediğimiz yer kalmadı. Yurtdışından Edirne’ye giriyorsun, sanki koca bir köye giriyorsun. Bu kadar stratejik önemi olan, Balkanların merkezi konumundaki Edirne’de bu durum çok acıdır” dedi.

“Edirne’de ulaşım sıkıntılı”

                Edirne’nin ulaşım sorununu çözmek amacıyla çığır açacak modern projeleri olduğunu belirten Kozan; “Çünkü Edirne’de ulaşım sıkıntılı bir durumdadır. Bölgesel rekabet edilebilirlik ve istihdam seviyesini yükseltecek kapsayıcı projelerimiz var. Turizme yönelik, belediye ve özel sektör çalışmalarımız olacak. Sağlıklı kentleşme ve çevre projelerimiz var. Kentleşmemizin en büyük sıkıntısı sağlıklı olmamasıdır. Yollardan tutun da yeşil alanlara, parklara kadar sağlıklı değil. Tarım ve hayvancılık sektörünü canlandıracağız. Karaağaç Mahallesi, sebzede İstanbul’u besliyor. Burada seracılık geliştirilebilir. Sosyo-kültürel altyapıyı güçlendirmeye yönelik projeler, gençlik hizmetleri, sağlıklı yaşam ve spor projelerimiz de var. Bu projelerimizin değerlendirilmesinde 3 nehrimiz ve oluşturdukları havzalar ilham ve altyapı kaynağı olacak” ifadelerine yer verdi.

“Edirne’mizi şaha kaldırırız”

                Edirne’nin motor gücünün hizmet sektörü olması gerektiğini söyleyen Kozan; “Fabrika getirme gibi bir düşüncemiz yok. Elbette tarıma yönelik olacaktır ama fabrikalar, Edirne civarlarında olsun ki bölgemizde turizme yönelik hizmet sektörü gelişsin. Dünyada en fazla birim alana tarihi eser düşen şehir Floransa, ikincisi ise Edirne’dir. Elimizde böyle bir değer varken başka bir şeyi aramanın anlamı yok. Kilisesinden sinagoguna, dünyanın en güzel camisine kadar önemli eserlerin olduğu yer Edirne’dir. Sınırımızda 2 komşumuz var. Hizmet sektörüyle Edirne’mizi şaha kaldırırız” dedi.

“Bu para kime gidiyor?”

                Kozan, son 2 ayda ortaya çıkan ekonomik krizin Edirne’de hissedilmediğini söyleyerek; “Edirne’mizin esnafı, krizi fırsata çevirdi. Ama acıdır ki yurtdışından gelen dostlarımız araçlarını park edecek yer bulamıyorlar. Turistlerden de bir saat otopark için 10 Euro istiyorlar. Kabul etmeyenleri de kovuyorlar. Böyle bir durumda turizmi nasıl geliştireceğiz? Kabul edilebilir değil. Belediye bu sorunu halletmek zorundadır. Belediye, gezilecek yere araç park ettirmez. Kervansaray’ın yanında otopark mı olur? Orası tarihi bir yerdir ve araç park edilmez. Belediye olarak bir hizmet sunarsın, para istersin ama ödenebilir olur. Ama bu soygundur. Bu para kime gidiyor? Ticareti nasıl geliştireceğiz?” sözlerine yer verdi.

“Kimsenin ekmeğiyle oynamayız”

                Edirne Belediyesi’nin tüm Edirnelilerin belediyesi olduğunu vurgulayan Kozan; “Belediye çiftlik yapılmamalı. Belediye, birilerinin çiftliği değil. Hizmet eden başımızın tacıdır. Kimsenin ekmeğiyle oynamayız. Ama önce çalışacak. Herkes, milletin sırtından değil, alın terinden kazanacak. Hepimiz alnımızın teriyle para kazanmıyor muyuz? Bu durum belediye işçileri için de geçerli. Herkes çalışsın, alın terini akıtsın, ekmeğini kazansın. Bizim tek dileğimiz budur. Bizim tarzımız dostça, kardeşçe olacak. Medeni Edirne’ye yakışır bir yarış olacak” dedi. 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1003 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Saadet’te Ayasofya sevinci Saadet’te Ayasofya sevinci 11.7.2020
Valilikten yeni sosyal projeler Valilikten yeni sosyal projeler 11.7.2020
Kadınlardan af girişimlerine tepki Kadınlardan af girişimlerine tepki 11.7.2020
Eğitim İş’ten tedbir talebi Eğitim İş’ten tedbir talebi 10.7.2020
Gaytancıoğlu’ndan şok iddia Gaytancıoğlu’ndan şok iddia 10.7.2020
Avrupa’ya çıkışlarda Koronaya rastlanmadı Avrupa’ya çıkışlarda Koronaya rastlanmadı 10.7.2020
Gurbet yolunda GSM oyunu Gurbet yolunda GSM oyunu 10.7.2020
Edirnespor yargıya gidiyor Edirnespor yargıya gidiyor 10.7.2020
Silahlı kavgada 7 yaralı Silahlı kavgada 7 yaralı 10.7.2020
Camiye cemaat eli Camiye cemaat eli 10.7.2020
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 68
Web Siteleri 109
Facebook 120
Twitter 7
Instagram 4
Youtube 13


Ankete 321 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Böyle dost olur mu?
Murat Savaş

Cüneyt Özdemir
Ciğerlerimiz Yanıyor
Cüneyt Özdemir

Nefize Ramadan
Maske gerekli midir?
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Recep Duymaz
İstiklal Marşı’mız TBMM’nde – 4
Recep Duymaz
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Kadınlardan af girişimlerine tepki
Kadınlardan af girişimlerine t..
TCK 103 Çocuk Cinsel İstismar Affına Karşı Kadın Platfo..
Valilikten yeni sosyal projeler
Saadet’te Ayasofya sevinci
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2020 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.