Edirne 9°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Edirne bunu mu hak ediyor? - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Edirne bunu mu hak ediyor? 14.1.2019 - 11:51:45
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi aday buluşmaları ve tanıtım toplantısında AK Parti’nin ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıkladı. Karaaslan, toplantıda yaptığı konuşmada ise Edirne’nin altyapı sorunlarına dikkat çekerek; “Edirne’de altyapıdan, çamur içindeki yollardan, ışıksız sokaklardan bahsediyoruz. Aslında dünya çapında turist çeken bir merkez olması gereken şehrin maalesef eksik kalan altyapı problemlerinden bahsediyoruz. Bu şehir bunu mu hak ediyor?” dedi.Edirne bunu mu hak ediyor?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi aday buluşmaları ve tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz, il ve ilçelerin yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçelerin kadın ve gençlik kolları yönetimleri ile parti üyeleri katıldılar.

Şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe yaptı. Akmeşe, konuşmasında açılanacak ilçe ve belde belediye başkan adaylarının hayırlı olmasını dileyerek; “Bugün, aday adaylığı süreci noktalanacak. Biraz sonra Genel Başkan Yardımcımız, adaylarımızı açıklayarak. Biz bir dava partisiyiz. Gönlümüzdeki olmayabilir, çok istediğimiz de olabilir. Ama Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinde görev yapan hiç kimse, bu süreçten sonra kızma lüksüne sahip değil. Bugünden sonra bize düşen, Edirne’deki 48 bin 132 üyemizi harekete geçirerek sıkılmadık el, çalmadık kapı, alınmadık gönül bırakmayacağız. Edirne’nin, ilçelerimizin beklediği gönül belediyeciliğini 31 Mart günü getiriyoruz. Çünkü bütün arkadaşlarımız sahada çalışıyorlar” ifadelerine yer verdi.

Akmeşe’nin konuşmasının ardından bir konuşma da AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz yaptı. Av. Uymaz, konuşmasında aday olarak açıklanacak isimleri tebrik ederek; “Onlarla birlikte 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde, Edirne’nin değişime hazır olduğunu burada görüyoruz. Edirne, bütün ilçeleri ve beldeleriyle bundan sonra değişim için mücadele edecektir. İlk çıktığımız günden itibaren Edirne’de altyapı, otopark sorunu, ulaşım sorunu, içilebilir içme suyundan bahsettik. Bunların hepsini güçlü bir AK Parti’li belediye yerine getirecek. Ama en başta Edirne’de gönüllere girmek için geliyoruz. 2 gün üst üste belediye binasında geçirirsek o makam bize haram olsun. Eğer Edirne’de, ilçelerde, beldelerde artık altyapı, ulaşım sorunlarından bahsetmek istemiyorsak; kültürden, sanattan, spor etkinliklerinden bahsetmek istiyorsak bu seçimin önemini hep birlikte kavramak zorundayız. Bu seçim, şehrimizin seçimidir. Buradan hepinizi birlikte mücadele etmeye davet ediyorum” dedi.

“CHP’li belediyeler Ergene’yi kirlettiler”

Av. Uymaz’ın konuşmasının ardından bir konuşma da AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal konuşma yaptı. Aksal, konuşmasında AK Parti’nin 16 yıllık iktidarında birçok hizmet gerçekleştirdiğini söyleyerek; “Muhalefet partileri ise sadece muhalefet yapıyor. Sözde çevreciler, iki ağaç için kıyameti kopardılar. Hepimiz biliyoruz ki mesele ağaç değildi. Madem bu kadar çevreciydiniz; şimdi neden paralı poşete karşı çıkıyorsunuz? Çevreyi en çok kirleten maddelerin başında plastik geliyor. Mesele 23 kuruş değil, çevredir. Ama onlar karşı çıkıyorlar. Biz yine çevremizi korumaya devam edeceğiz. Onlardan daha çok çevreciyiz. Millet bahçeleri yapıyoruz. Ergene’yi onlar kirlettiler, biz temizliyoruz. Uzunköprü’de bir OSB yapmaya başladık. Hepimiz, gençlerimize istihdam yaratmak için çalışıyoruz. OSB de bölgemize ciddi istihdam sağlayacaktır. Ama muhalefet partileri, OSB istemediklerini söylüyorlar. Çünkü çevreyi kirletirmiş. CHP’li belediyeler Ergene’yi kirlettiler. Ergene’yi çok kısa sürede temizleyeceğiz” sözlerine yer verdi.

“Amacımız Edirne’ye hizmetin gelmesi”

AK Partili belediyelerin birçok proje üretmek için çaba gösterdiklerini söyleyen Aksal; “Ama maalesef biz Edirne’de çöpün, çamurun, çukurun içerisindeyiz. Eğer biz Edirne ve ilçelerinde çöpü, çamuru, çukuru çözersek, bu millet minnettar olur. Biz hizmet için varız. Amacımız Edirne’ye hizmetin gelmesidir. Bu dönem Edirnelilerin, bize destek vereceğini umuyorum. 31 Mart’a kadar kapı kapı durmadan çalışacağız. Aday tanıtım programımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“Maalesef altyapıdan bahsediyoruz”

Aksal’ın konuşmasının ardından programda bir konuşma da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan yaptı. Karaaslan, konuşmasında Edirne’nin hizmet belediyeciliğinden yana oy kullanacağını söyleyerek; “Edirne, bu seçimlerde AK Parti belediyeciliği ile tanışacak. Türkiye’yi çevre, şehir ve kültür konularında yaşanabilirlik seviyesinden çok daha öte bir seviyeye AK Parti’li belediyecilik anlayışıyla taşıdığımızı biliyoruz. Biz artık yereli evrensel bir değere dönüştürecek politikalar üretiyoruz. Biz bunlardan bahsederken Edirne’de neden bahsediyoruz? Edirne’de altyapıdan, çamur içindeki yollardan, ışıksız sokaklardan bahsediyoruz. Aslında dünya çapında turist çeken bir merkez olması gereken şehrin maalesef eksik kalan altyapı problemlerinden bahsediyoruz. Bu şehir bunu mu hak ediyor? AK Parti belediyeciliği ile şehirlerimizin geldiği seviye ortadadır. Dünyada artık ülkelerin değil şehirlerin yarıştığı bir dönemde Edirne’mizi daha iyi seviyelere taşıyacak bir kadro ile birlikte hazırız. Bu büyük coşku göstermiştir ki Edirne’miz makûs talihini yenecek ve AK Parti belediyeciliği ile birlikte yola devam edecek” ifadelerine yer verdi.

“Plastik poşet dağıtacaklarmış”

Konuşmasında ücretli plastik poşet uygulamasına da dikkat çeken Karaaslan; “Çevreci olduklarını söyleyenlerin, çevreyi ağzından düşürmeyenlerin, çevrenin mıknatıs etkisinden faydalanarak gençleri provokasyonlara alet edenlerin bugün gelmiş olduğu hal ortadadır. Şimdi marketlerin önünde plastik poşet dağıtacaklarmış. Buyursunlar, dağıtsınlar. Halkın cevabını mutlaka alacaklardır. Bizler hiçbir şeyi öylesine yapmıyoruz” dedi.

“3 buçuk kat büyüttük”

Karaaslan, konuşmasında Türkiye’de 2002 yılında asgari ücretin 184 TL, 2019 yılında ise 2 bin 20 TL’ye kadar yükseldiğini hatırlatarak; “Hakikaten Türkiye’de bunun altını dolduracak çok fazla sayıda yeniliğin insana, vatandaşa, çalışana, aileye çok fazla sayıda desteğin hayata geçirildiği bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bugün biz, ülkemizi 3 buçuk kat büyüttük diyoruz. Fakat muhalefetten;‘Enflasyon, AK Parti döneminde artı’ diye bir açıklama geldi. Bu ayakları yere basmayan açıklamaları nasıl yaptıklarını bilmiyoruz. Bizim görevimiz, doğruyu defalarca ve defalarca tekrar etmek. Son 30 yılda AK Parti iktidarına kadar enflasyon oranı ortalaması yüzde 70’ti. Düşünebiliyor musunuz AK Parti kuruluşuna kadar Türkiye neler yaşadı? AK Parti’nin kuruluşundan bu yana kadar enflasyon oranı ortalaması yüzde 9,24’tür. Yüzde 70 nere, yüzde 9,24 nere?” sözlerine yer verdi.

“100 yıl içerisinde hâlâ mücadele veriyoruz”

AK Parti’nin Türkiye’nin kuruluşunun 100 yıllık mücadelesini devam ettirdiğini belirten Karaaslan; “Bu dönemde biz bunları yaparken, Türkiye’yi büyütme hedefini kendimize koyarken, aynı zamanda bir mücadele verdiğimizden bahsettim ki o mücadele halen daha devam etmektedir. İşte mili mücadelenin 100’üncü yılında, 1919 yılında atılan o ilk adımdan sonra 100 yıl içerisinde hâlâ mücadele veriyoruz. Bugün mücadelenin adresi, teknolojileri, cepheleri değişti ama maalesef mücadelemiz bitmedi. İşte o nedenle bugün burada verdiğimiz bir mücadeledir. Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la omuz omuza yan yana duruşumuz bir mücadeledir. AK Parti ailesi olarak, tarihi sorumluluğunu omuzlarında hissedenler olarak biz bu ülkeyi alıp geleceğe daha güçlü, daha güvenli taşıyacağız. Kendimiz görmesek de 2071’i torunlarımız görecek. Onların yaşayacağı Türkiye’nin temellerini atmak bugün bize vazife olarak tanımlandıysa bizler bu vazifeyi yerine getirmek için ortaya elimizi değil bedenimizi koyacağız diyenleriz” dedi.

Beyendik’e gazeteci aday

Karaaslan, konuşmasının sonunda AK Parti’nin ilçe ve belde belediye başkan adaylarını açıklayarak sahneye davet etti. Karaaslan’ın açıklamasına göre; AK Parti’nin Beyendik Belediye Başkan Adayı gazeteci Ferat Gülver, Esetçe Belediye Başkan Adayı Cemal Deniz, Kırcasalih Belediye Başkan Adayı Necmettin Parazil, Küplü Belediye Başkan Adayı Salih Derin, Subaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Çatalkaya, Yenikarpuzlu Belediye Başkan Adayı Ufuk Atalay, Yenimuhacir Belediye Başkan Adayı Mustafa Türker, Enez Belediye Başkan Adayı Abdullah Bostancı, Havsa Belediye Başkan Adayı Aydın Balkan, İpsala Belediye Başkan Adayı Mehmet Kerman, Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, Lalapaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Arslan, Meriç Belediye Başkan Adayı Nihat Yörük, Süloğlu Belediye Başkan Adayı Saim Kulaklı ve Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Azbiye Ataş oldular. Karaaslan, belediye başkan adaylarını açıklamasının ardından sahneye Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz’ı da davet etti. Törenin sonunda tüm belediye başkan adayları katılımcıları selamladılar. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 497 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Mehmetçik'e ışıklı destek Mehmetçik'e ışıklı destek 16.10.2019
Bu sülükler yok satıyor Bu sülükler yok satıyor 16.10.2019
Bob emin ellerde! Bob emin ellerde! 16.10.2019
Meriç’in kıyısında evet Meriç’in kıyısında evet 16.10.2019
Geleceğin tohum kralı Geleceğin tohum kralı 16.10.2019
Negro, yürüteçle yürüyor Negro, yürüteçle yürüyor 16.10.2019
Trakya Birlik Süper Lige yakın Trakya Birlik Süper Lige yakın 15.10.2019
İzmir marşlı kapanış İzmir marşlı kapanış 15.10.2019
Çizginin ustasına son görev Çizginin ustasına son görev 15.10.2019
Harekâta Bulgarca destek Harekâta Bulgarca destek 15.10.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 56
Web Siteleri 85
Facebook 103
Twitter 6
Instagram 3
Youtube 7


Ankete 260 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Selimiye çukurunu kim kapatacak?
Murat Savaş

Recep Duymaz
Öğrenmenin Zevkini Yaşamak: 2
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Güzellik Nedir?
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.