Edirne 8°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Meclis’te ittifak tepkisi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Meclis’te ittifak tepkisi 4.1.2019 - 10:01:45
Edirne İl Genel Meclisi toplantısında düzenlenen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Edirne merkez ve ilçeleri Mütevelli Heyetleri Üyeleri seçimlerinde AK Parti grubunun MHP’li üyelere ‘Cumhur İttifakı’ hatırlatması dikkat çekti. CHP ve AK Parti gruplarının desteklediği isimlerin yarıştığı seçimlerde MHP’li üyelerin Keşan ilçesi adayları için CHP grubunun desteklediği isimlere oy vermesi, AK Parti grubunda tepki çekti. Tepki üzerine MHP’li 2 üyeden biri AK Parti adaylarına, diğeri ise CHP adaylarına oy verdi.Meclis’te ittifak tepkisi

Edirne İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı ikinci toplantısında mütevelli heyet üye seçimi gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) gruplarının başta Edirne merkez ilçe olmak üzere Keşan, Uzunköprü, Lalapaşa, Havsa, Meriç, İpsala, Süloğlu ve Enez ilçelerinde desteklediği mütevelli heyet üyeliği adayları, İl Genel Meclisi tarafından oylanarak kabul edildi.

Araştırma ve İnceleme Komisyonu Başkan Yardımcısı Erdinç Can’ın sunduğu komisyon raporunda, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne 2019 faaliyet dönemi içinde hayırsever vatandaşlar arasından merkez ilçe ve 7 ilçe için 2’şer, Lalapaşa ilçesi için 3 üye seçileceği açıklandı. Hayırsever vatandaşların Merkez ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Mütevelli Heyetleri’nde 1 yıl görev yapmak amacıyla talepte bulunduklarını açıklayan Can, başvuru yapan hayırseverlerin adlarını açıkladı.

Merkez ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Mütevelli Heyetleri’nin Keşan adayları Salim Şevik, Sait Kalan, Alaaddin Uzun ve Halil Garip; Uzunköprü adayları Mecit Altıok, Metin Evrensel, Sadullah Çakmak, Müşfik Ersin; Lalapaşa adayları Rasi Geridönmez, Talip Irmak, Fikret Zobar, Mustafa Koçakuş, Erkan Kınalı, Seyfettin Örskaya; Havsa adayları Adem Yenici, Mehmet Vurmaz, Mesut İdin, Adnan Aladağ; Meriç adayları İlhami Subölen, Mehmet Ali Gürbüz, Niyazi Arslan, Nedim Çelik; İpsala adayları Ali Tetik, Recep Erköy, Mehmet İskender, Necdet Ersoy; Süloğlu adayları Mehmet Kara, Sezai Mutu, Erdoğan Uzun, Turhan Akgül; Enez adayları Esin Savaş, İlhami Akgül, Nail Gülfidan, Hasan Güler; Edirne merkez adayları ise Burcu Birgül, Mehmet İşler, Fethi Niş ve Şakir Esendir olarak açıklandı.

Cumhur İttifakı’nı hatırlattılar

Can’ın komisyon raporunu okumasının ardından toplantıda Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, adayları ilçelerine göre Meclis üyelerinin oylarına sundu. Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Üyelerinin seçimi ile başlayan oylamada CHP grubunun desteklediği Salim Şevik ve Sait Kalan 15 oy alırken; AK Parti grubunun desteklediği Alaaddin Uzun ve Halil Garip ise 9 oy aldılar. Oylamada MHP’li İl Genel Meclisi Üyelerinin CHP grubunun desteklediği isimler için oy vermesi dikkat çekerken; AK Parti grubundan ‘Cumhur İttifakı’ eleştirileri yükseldi. AK Parti grubunun tepkisi üzerine MHP’li 2 meclis üyesinden 1’i AK Parti adaylarına, 1’i ise CHP adaylarına oy verme kararı aldı.

CHP grubunun adayları seçildi

MHP’li Meclis Üyelerinin kararının ardından Uzunköprü’de Mecit Altıok ve Metin Evrensel; Lalapaşa’da Rasi Geridönmez, Talip Irmak ve Fikret Zobar; Havsa’da Adem Yenici ve Mehmet Vurmaz; Meriç’te İlhami Subölen ve Mehmet Ali Gürbüz; İpsala’da Ali Tetik ve Recep Erköy; Süloğlu’da Mehmet Kara ve Sezai Mutu; Enez’de Esin Savaş ve İlhami Akgül; Edirne merkezde ise Burcu Birgül ve Mehmet İşler, CHP’li Meclis Üyeleri ile MHP’li Meclis Üyesinin toplam 14 oyunu alarak mütevelli heyet üyeliğine seçildiler. AK Parti grubunun desteklediği adaylar ise MHP’li bir Meclis Üyesi’nin desteğine rağmen 10 oy alabildiler ve mütevelli heyetlerine girmeye hak kazanamadılar. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1530 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Saraçlar’da Nevruz kutlaması Saraçlar’da Nevruz kutlaması 22.3.2019
Özel eğitime yeni materyaller Özel eğitime yeni materyaller 22.3.2019
Sınırda kuş uçurtmuyorlar Sınırda kuş uçurtmuyorlar 22.3.2019
Belediyeden tabelalı açıklama Belediyeden tabelalı açıklama 22.3.2019
Adalet Ormanı’na ilk fidan Adalet Ormanı’na ilk fidan 22.3.2019
Hoşaflı şehit anması Hoşaflı şehit anması 22.3.2019
Nevruz’a 9/8’lik kutlama Nevruz’a 9/8’lik kutlama 22.3.2019
Eksikleri ben tamamlarım Eksikleri ben tamamlarım 22.3.2019
En çok Gürkan konuştu En çok Gürkan konuştu 22.3.2019
AK Parti-CHP ittifakı var AK Parti-CHP ittifakı var 22.3.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 48
Web Siteleri 70
Facebook 88
Twitter 5
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 220 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Seçim soruları
Murat Savaş

Recep Duymaz
Terör mü, medeniyetler çatışması mı?
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Hangisi doğru? Hangisi yanlış?
Nefize Ramadan

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken

Filiz Mandacı
SÖNMESİ GEREKEN YANGIN KALPLERDE
Filiz Mandacı
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.