Edirne 30°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Meclis’te ittifak tepkisi - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Edirne
Meclis’te ittifak tepkisi 4.1.2019 - 10:01:45
Edirne İl Genel Meclisi toplantısında düzenlenen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Edirne merkez ve ilçeleri Mütevelli Heyetleri Üyeleri seçimlerinde AK Parti grubunun MHP’li üyelere ‘Cumhur İttifakı’ hatırlatması dikkat çekti. CHP ve AK Parti gruplarının desteklediği isimlerin yarıştığı seçimlerde MHP’li üyelerin Keşan ilçesi adayları için CHP grubunun desteklediği isimlere oy vermesi, AK Parti grubunda tepki çekti. Tepki üzerine MHP’li 2 üyeden biri AK Parti adaylarına, diğeri ise CHP adaylarına oy verdi.Meclis’te ittifak tepkisi

Edirne İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı ikinci toplantısında mütevelli heyet üye seçimi gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) gruplarının başta Edirne merkez ilçe olmak üzere Keşan, Uzunköprü, Lalapaşa, Havsa, Meriç, İpsala, Süloğlu ve Enez ilçelerinde desteklediği mütevelli heyet üyeliği adayları, İl Genel Meclisi tarafından oylanarak kabul edildi.

Araştırma ve İnceleme Komisyonu Başkan Yardımcısı Erdinç Can’ın sunduğu komisyon raporunda, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne 2019 faaliyet dönemi içinde hayırsever vatandaşlar arasından merkez ilçe ve 7 ilçe için 2’şer, Lalapaşa ilçesi için 3 üye seçileceği açıklandı. Hayırsever vatandaşların Merkez ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Mütevelli Heyetleri’nde 1 yıl görev yapmak amacıyla talepte bulunduklarını açıklayan Can, başvuru yapan hayırseverlerin adlarını açıkladı.

Merkez ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Mütevelli Heyetleri’nin Keşan adayları Salim Şevik, Sait Kalan, Alaaddin Uzun ve Halil Garip; Uzunköprü adayları Mecit Altıok, Metin Evrensel, Sadullah Çakmak, Müşfik Ersin; Lalapaşa adayları Rasi Geridönmez, Talip Irmak, Fikret Zobar, Mustafa Koçakuş, Erkan Kınalı, Seyfettin Örskaya; Havsa adayları Adem Yenici, Mehmet Vurmaz, Mesut İdin, Adnan Aladağ; Meriç adayları İlhami Subölen, Mehmet Ali Gürbüz, Niyazi Arslan, Nedim Çelik; İpsala adayları Ali Tetik, Recep Erköy, Mehmet İskender, Necdet Ersoy; Süloğlu adayları Mehmet Kara, Sezai Mutu, Erdoğan Uzun, Turhan Akgül; Enez adayları Esin Savaş, İlhami Akgül, Nail Gülfidan, Hasan Güler; Edirne merkez adayları ise Burcu Birgül, Mehmet İşler, Fethi Niş ve Şakir Esendir olarak açıklandı.

Cumhur İttifakı’nı hatırlattılar

Can’ın komisyon raporunu okumasının ardından toplantıda Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, adayları ilçelerine göre Meclis üyelerinin oylarına sundu. Keşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Üyelerinin seçimi ile başlayan oylamada CHP grubunun desteklediği Salim Şevik ve Sait Kalan 15 oy alırken; AK Parti grubunun desteklediği Alaaddin Uzun ve Halil Garip ise 9 oy aldılar. Oylamada MHP’li İl Genel Meclisi Üyelerinin CHP grubunun desteklediği isimler için oy vermesi dikkat çekerken; AK Parti grubundan ‘Cumhur İttifakı’ eleştirileri yükseldi. AK Parti grubunun tepkisi üzerine MHP’li 2 meclis üyesinden 1’i AK Parti adaylarına, 1’i ise CHP adaylarına oy verme kararı aldı.

CHP grubunun adayları seçildi

MHP’li Meclis Üyelerinin kararının ardından Uzunköprü’de Mecit Altıok ve Metin Evrensel; Lalapaşa’da Rasi Geridönmez, Talip Irmak ve Fikret Zobar; Havsa’da Adem Yenici ve Mehmet Vurmaz; Meriç’te İlhami Subölen ve Mehmet Ali Gürbüz; İpsala’da Ali Tetik ve Recep Erköy; Süloğlu’da Mehmet Kara ve Sezai Mutu; Enez’de Esin Savaş ve İlhami Akgül; Edirne merkezde ise Burcu Birgül ve Mehmet İşler, CHP’li Meclis Üyeleri ile MHP’li Meclis Üyesinin toplam 14 oyunu alarak mütevelli heyet üyeliğine seçildiler. AK Parti grubunun desteklediği adaylar ise MHP’li bir Meclis Üyesi’nin desteğine rağmen 10 oy alabildiler ve mütevelli heyetlerine girmeye hak kazanamadılar. Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 1759 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Sergide sürpriz buluşma Sergide sürpriz buluşma 17.6.2019
Bulunamayan sanığa arama kararı Bulunamayan sanığa arama kararı 17.6.2019
Dayıoğlu yeniden başkan Dayıoğlu yeniden başkan 17.6.2019
Yılın babası Yılın babası 17.6.2019
Turizme park engeli Turizme park engeli 17.6.2019
Edirne’de üretiyor, Dünya’ya satıyor Edirne’de üretiyor, Dünya’ya satıyor 14.6.2019
Kırkpınar güreşleri DMAX’de Kırkpınar güreşleri DMAX’de 14.6.2019
Kadınlara para yönetimi dersi Kadınlara para yönetimi dersi 14.6.2019
Lavantalı devai misk Lavantalı devai misk 14.6.2019
Kiraz yüklü TIR yandı Kiraz yüklü TIR yandı 14.6.2019
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 52
Web Siteleri 77
Facebook 95
Twitter 6
Instagram 2
Youtube 7


Ankete 239 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Murat Savaş
Lavanta çılgınlığı
Murat Savaş

Recep Duymaz
Büyüyen Beklentiler
Recep Duymaz

Nefize Ramadan
Hırs
Nefize Ramadan

ÇiğdemSubaşı
Coğrafi işaret can simidi olacak
ÇiğdemSubaşı

Namık K. Döleneken
İsveç’te belediye başkanı olmak…
Namık K. Döleneken
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2019 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.