Edirne 18°C
Video Galeri Foto Galeri Arşiv Künye RSS
Ana Sayfa Edirne Keşan Uzunköprü İpsala Havsa Meriç Enez Süloğlu Lalapaşa Spor Trakya Sağlık Bilim-Teknoloji
 
Tekin sözünü tuttu - Edirne Gündem Gazetesi
Ana Sayfa » Havsa
Tekin sözünü tuttu 4.1.2019 - 09:56:02
Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Edirne’deki bir inşaat şirketinin, Havsa Belediye Başkanlığı’ndan 202 bin 740 TL’lik borç miktarını tahsil edemeyerek belediye kiracılarına haciz ihbarnamesi göndermesiyle ortaya çıkan haciz olayında sözünü tutarak, tüm hukuki işlemlerin tamamlandığı ve ihbarname giden kiracıların mağduriyetlerinin giderildiğini açıkladı.Tekin sözünü tuttu

Edirne’de bir inşaat şirketinin, Havsa Belediye Başkanlığı’ndan 202 bin 740 TL’lik borç miktarını tahsil edememesi ve belediyeye ait dükkânlardaki kiracılara haciz ihbarnamesi göndermesiyle ortaya çıkan haciz olayında Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin sözünü tuttu. Tekin, haciz işlemi sonucunda belediye kiracılarından kira bedellerini haciz ödeme bedeli olarak yatırılması istenmesinin ardından GÜNDEM’e açıklamalarda bulunarak, en kısa zamanda 202 bin 740 TL’lik haciz bedelini ödeyeceklerini ve belediye kiracılarının mağduriyetini gidereceklerini ifade etmişti.  Tekin, Havsa Belediyesi’nin tüm hukuki işlemleri bitirerek icra ihbarnamesi giden kiracıların mağduriyetlerinin giderildiğini açıkladı. Tekin, açıklamasında firmanın temlik alacaklarından dolayı Havsa Belediyesi’nin 40 kiracısına 89/1 icra ihbarnamesi gönderdiğini belirterek;“Dosyaya ilişkin belediyemiz tüm hukuki işlemleri bitirerek icra ihbarnamesi giden kiracılarımızın mağduriyetini ortadan kaldırmıştır.Bu vesile ile tüm kiracılarımıza ve Havsa halkına anlayışlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Mağduriyeti çözeceğine söz vermişti

Haciz olayının gündeme gelmesiyle Tekin, GÜNDEM’e açıklamalarda bulunarak belediye kiracılarının mağduriyetini gidereceklerini söylemiş; “Bugün avukatımız Edirne’de. Bugün bütçesi 10 milyon TL’yi aşan bir belediyede 200 bin TL gibi bir bedel, ödenmeyecek bir bedel değil. Bu bedel farklı şekillerde ya da farklı yöntemlerle de alınabilir. Piyasaya duyurulması hoş bir şey değil ama çözeceğiz. Esnaflarımızın, kiracılarımızın mağduriyetini halledeceğiz. Onları zor durumda bırakmayacağız” sözlerine yer vermişti. 

 

 Kaynak: Uğur AKAGÜNDÜZ 4605 Kişi tarafından okundu.
Yazdır Yorum Ekle
1 2 3 4 5 Henüz puan verilmemiş

Yorumlar  ( 0 ) yorum
İlk yorumlayan siz olun. Yorum yapmak için tıklayınız.
Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar
Anket
Edirne haberlerini nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

Yerel Gazete 98
Web Siteleri 145
Facebook 129
Twitter 10
Instagram 8
Youtube 14


Ankete 404 kişi katıldı
Tüm Yazarlar
Cüneyt Özdemir
Kotalı Ruhsat Uygulaması
Cüneyt Özdemir
Bugün Bu Hafta Bu Ay
Bugün için henüz haber eklenmedi.
Künye
Arşiv
Sitene Ekle
Gizlilik Politikası
Rss Listesi
Video Galeri
Foto Galeri
Sinema
Firma Rehberi
Köşe Yazarları
Edirne
Keşan
Uzunköprü
İpsala
Havsa
Meriç
Enez
Süloğlu
Lalapaşa
Spor
Sitemizde bulunan yazı, video, fotoğraf ve haberler izinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© Copyright - 2005-2021 Edirne Gündem Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır.


Tasarım & Kodlama
Sabri KÖK
Sitemiz abonesidir.